bugün

google'ın balonlarla internet dağıtma projesidir.

http://www.youtube.com/watch?v=zYXhSsBA8FE
google' ın tüm dünyaya interneti dağıtmak için başlattığı proje. Yeni Zelanda' da testlerine başlanan projede balonlar enerjisini güneşten alacak ve üzerinde bulunan antenler yeryüzündeki alıcılarla bağlantı kuracak. Yerin 20 km üzerinde olacak balonlar sayesinde, kırsal bölgelerdeki insanların dünyanın geri kalanıyla iletişiminin hiç kopmaması ve doğal afet vb. durumlarda internetin kesilmemesi hedefleniyor.
bedava internet diyolar ama bakıcaz artık...
Balonlarla internet ağı kurarak Google cebini de dolduracak tabi ama her şeyden önemlisi özellikle kırsal kesimlerde yaşanan bağlantı sorununu gidermek olur. Her şeyi zaman gösterecek ama bu yazıdaki açıklamalar benim hoşuma gitti. http://www.teknokoliker.c...oop-internet-projesi.html
google'ın yeni projelerinden. en azından endonezya için yeni.
Endonezya, google'in desteği ve project loon ile internete kavuşacak. 17 bin 508 adadan oluşan ülkede geleneksel yollarla internet sağlamak oldukça zor. Project loon ise stratosfere yerleştirelecek bir balonun kullanicilara internet dağıtmasını sağlıyor.

bu google insan da ütopya bırakmıyor arkadaşım, yahut bizim hayallerimizi fikirlerimizi başkaları gerçekleştiriyor. son zamanlar da ilk önce street view şimdi ise project loon. bunların 3. projelerini de ben size söyliyeyim, insanların google hesaplarıyla yaptığı aramaların analizleri ve veri madenciliği sayesinde kullanıcıya,kişiye özel yaşam koçu sağlamak. yaşam koçluğu biraz extrem kalır ama ona yakın şeyler. yapılan analizler sonucu kişilerin,milletlerin,ırkların,cinsiyetlerin karakter analizlerini yapıp teklifler götürmek. ya da yönlendirmek. o veriler benim elimde olsa ben çok daha kötü amaçlar için kullanırdım. belki de google de kullanıyordur. bilemeyiz. did you mean??
Gözle görünen bir balon olursa Türkiye'de patlatılması muhtemeldir.
balon bir projedir. herkesin evinde vifi var zaten, gökyüzüne niye vifi koyacaklar ki? hem o mesafeden vifi çekmez ki!