bugün

4 yil ve 8 yilini dolduran öğretmenler proje okullarindan gidiyor.ülkenin en önemli liselerinden olan ankara fen ankara atatürk bornova anadolu cagaoglu lisesi gibi liselere artik ogretmenler sinavla degil bakanin istedigi gibi atamasi ile gelecek.ogretmen atamalarindaki tek şart 4 yil ogretmenlik yapmis olmalaridir bu nedenle orgun bir egitim yerini birakmistir.proje okullarina ustun basari ile gelen ogretmenler ilkokullara imam hatiplere meslek liselerine ataniyor.ve diger liselerin basariya ulasmasi gerektigi soyleniyor.ve bunun soylenmesi ile birlikte ise teog gibi bir sinav yapiliyor.proje okullarinda kabataş gibi bir liseye 488 puanlik nakiller yoluyla 350 puanlik kisiler geldi.bu da okulun basarisini etkilemesine sebep olmustur.bir cok kisi teogda ter dokerken proje okullari ise mulakat sistemi ile isleyecek buralara yerlesmis ogrenciler ise emeklerinin karsiligini alamayacaklar.kamuoyunu bu konuda bilinclendirip tum arkadaslarimiza yardimci olalim.
Memleketde s*kmedikleri a*ına koymadıkları yer kalmadı.
egitim için el ele.
orada okuyanların geleceğine üzülüyorum. düzgün öğretmenleri kalmayacak bu gidiş ile. zekaları heba olmasa bari.
egitim icin proje okullarin sesini duyuralim.
güncel Önemli Başlıklar