bugün

genelde birilerini arayan eroldur.
Hamurun içine kremasını keserek değil de şırıngayla koyduğunda daha lezzetli olan tatlı.

Kesince çatalı vurduğun an darmadağın oluyor o profiterol.
hayatımda sadece 4 farklı yerden yediğim tatlı çeşidi.

bim:
bozuk değilse, gayet güzel olur. tavsiye edilir. fiyatına göre muhteşemdir.

gimsa:
bence gayet güzel, bim'in profiterolünün geride kalmasının tek nedeni küçük olması.

annem:
sadece top şeklinde olduğu için diğerlerinden bi adım geridedir. fakat lezzetine diyecek yoktur.

kahveci hacıbaba:
lezzet olarak hepsinden öndedir fakat fiyatı tercih edilebilirliğini düşürür. yine de önerilir.
Bir ergen şakası.
-Sana erolün selamı var.
-Hangi erol.
-Profiterol.
evlat olsa sevilmez, pokemon olsa seçilmez. Evet.
kendisi en sevdiğim tatlı olup babamın bir türlü adını telaffuz edemediği tatlı olur.

her seferinde pastahanedeki adama telefonu uzatıp benim söylememi istiyor. haliyle garip bir durum ortaya çıkıyor. sonuçta bu taksi şoförü değil ki yolu tarif edesin. her neyse, harikuleyt bir tatlıdır, iyi ki de vardır, yirim.
aklıma iğrenç bir espri getirdi. -seni erol sordu - hangi erol profiterol. galiba kusucam.
FAKiR tatlısı.
berbat esprilere konu olabilen güzel tatlı.
bursalı arkadaşımla pastaneye gittiğimizde eklere profiterol dediği için bir saat tartışmasını yaptığımız tatlıdır. meğer bursada ekler de deniliyormuş.
kendi bi başıma yapıyor olduğum tatlı. hell yeah. fırına bakmam lazım bi sn.
gelmiş geçmiş en iyi süt tatlısıdır. tabi kişisel görüş fakat yanına birde vanilyalı dondurma koyulursa tadından yenmez. böyle bir tatlı yok abi yok.
Güzel yapılırsa parmak yedirtir.
kedidiliyle yapmaya çalıştığım, başarısız olunca kendisinden nefret ettiğim sütlü tatlı.
(bkz: yerim seni)
alasi beyoglu inci'de degil, bostanci inci'dedir.

not: hayir ikisinin bir alakasi yok, buyuk ihtimalle bostanci'dakinin sahibi inci profiterol'un ununu kullanmak istemistir veyahut bunlarin hepsi bir tesaduftur kim bilir?
basit gibi dursa da sınırları zorlayan tatlıdır.

ayrıca ders çalışırken iyi gider.
gece gece istenendir.
bolulu hasan usta'nınki vazgeçilmezdir.
migrosta kasaların orda profiterol house adında küçük bir tezgahta yapılan tatlı çeşidi. hayatımda bugüne kadar yediğim en iyi profiteroldü. keşke bir tane almasaydım da bir kilo paket yaptırsaydım diğecek türden. ben yiyemiyorum siz yiyin.
Genellikle dondurmacıların satışa sunduğu tatlı türü.
adanada bolulu hasan ustada yenir adamalar işi biliyor, işin aslı annemde güzel yapardı nasıl da özledim anneciğimi...
sabah kahvaltısı niyetine bugün tükettiğim tatlı. başka yiyecek bir şey yok evde. ne yemek yapanım var ne arayıp soranım.
Ben fakir olduğumdan bulamam ekler yerim... Zaten ben pudingi daha çok olanın profiterol olduğunu yeni öğrendim. Adından belli eklerin pro hali...
sütlü bir tatlı.

ama ne tatlı!

dondurmadan sonra en sevdiğim tatlı.

çok tatlı.

tatlı.

olsa da yesek bir tatlı.

of ya!