bugün

koyduğu saçma sapan kurallar yüzünden müşteri kaybına uğrayan markalardan her biri.

en başta da burger king.

bakın telefonla sipariş verirken başıma gelen hadiseyi anlatayım;

+ burger king ara gelsin hattı buyrun

- merhaba bir vupır menü istiyorum.

+ tabi efendim patatesi elma dilim mi normal mi olsun?

- elma dilim olsun

+ patatesi büyütmek ister miydiniz?

- evet süper olur bir boy büyük olsun lütfen

+ yalnız patates büyüdüğünde kolanızı bir litrelik gönderiyoruz

- hayır kola litrelik olmasın kutu olarak içmek istiyorum

+ patatesi büyüttüğünüzde kola otomatik olarak büyüyor ama

- kardeşim ben müşteriyim, kolamı kutu olarak içmek istiyorum, siz yine litrelik gönderdiğiniz gibi alın parasını fark etmez

+ o şekilde yapamıyoruz ama

- yahu neden anlamıyorsunuz. burda ne yiyip içeceğime ben karar veririm kafayı mı yediniz kolayı kutu olarak içmek istiyorum diyorum, eğer fark vereceksen kabul ediyorum parasıyla değil mi?

+ malesef o şekilde yapamıyoruz beyefendi

- asdffhgjhlj

çat diye kapattım yüzüne telefonu. gerçi telefonu açan kızın da suçu yok ama insan sinirlenmeden edemiyor. biri bunu bana açıklasın lütfen. bunu burger king başlığına da yazdım iki tane piç eksilemiş, mümkünse onlar açıklasın. belli ki bu markaya baya yakınlar.

insan parasıyla istediğini yiyip içemeyecek mi kardeşim. sizin o emperyalist sisteminizin ta amına koyim ben emi!!!
valla bizim bi mehmet abi var gidiyoruz ona 1 ekmek köfte yapıyor sınırsız su var istersek de ayran içiyoruz, acı biber turşusu da inisiyatimize kalmış.
hem kapitalizmin kucağına da löpüdenek oturmamış oluyoruz yerli sermaye kazanıyor.
daha iyi yani.
(bkz: patates büyüyünce kola da büyümüş sayıldı)
tek büfe.. abi kadıköyde , maltepede vs. yerlerde şubeleri var diye kendilerini profesyönel sanıyolar ama bok kafalılar daha bi hamburgeri bile düzgün yapamıyolar.
burger king de sosların parayla satılması da çok profesyonelce.