bugün

Birini takip etmeye başladım facebook’tan..

Sürüden olmayan, kendi yolundan giden, güler yüzlü, tabiri caizse çok fiyakalı biri.

Doktorluk yapıp şifa dağıtıyor..

Dağıtıyor dağıtmasına ama sosyal ortamda ben doktorum deyip hava attığı hiç olmuyor,

Tabiri caizse delikanlı konsept denilen türden bir abi kesinlikle.

Herkesin okumak için can attığı Galatasaray Lisesinden mezun olup, fanatik denecek kadar Galatasaray taraftarıymış..

Duru güzel bir kızı sevmiş sonra da evlenip iki de çocukları olmuş.

Gençliğinde,Jacques Brel, Léo Ferré ve Georges Moustaki dinlermiş..

Özellikle zor ameliyatlarında şarkıların cesaret veren sözlerinden güç aldığını dile getirerek arada kimsenin duyamayacağı şekilde kendi kendine mırıldandığı olurmuş..

Cerrahlar yalnız insanlardır dermiş.

Ameliyat öncesi radyolog, patolog birçok meslektaşı olmasına ve görüş almasına rağmen cerrahların ameliyathandede yapayalnız olduğunu söylermiş ve bunu da George Moustaki’nin bir şarkısı vardır ya hani, “Yalnızlığım” (Ma solitüde) ‘Uzun geceler birlikte geçiriyoruz başbaşa. Bilmiyorum nereye kadar gidecek bu ortaklık. Hayır ben hiçbir zaman yalnız değilim. Yalnızlığım benimle birlikte.’ sözleriyle anlatırmış.

Hayvanlara, doğaya, çocuklara, ailesine birde öğrencilerine düşkünlüğüyle tanınıp, hayattan zevk almasını bilen sol eksen biriymiş..

“Okumak yetmez bak etrafa kendin ol filan dermiş öğrencilerine..

Sol öğretilerden tutunda , Fransız rus klasiklerine kadar okumadığı tek bir kitap kalmamış .

” Fikirlerinizden nefret ediyorum ama onları ifade etme özgürlüğünüzü hayatım pahasına savunurum” lafı hayat felsefesi olmuş.

Kalitesiz okullar, çapsız akademisyenler, makam işgal eden aymazların ülkesinde böyle bir hocanın varlığı muhteşem değil mi sizce de..?!

içinde debelendiğimiz, modernleşmeyi ve yozlaşmayı iç içe yaşadığımız bu ülkeden kimse memnun değilim haliyle..

Ah abim,güzel abim, azsınız ama iyi ki varsınız.

Dilleri ağu, ruhları kara, elleri küfür insanların oldugu bu dünyada dimdik durabilen ruhu temiz, dili sabırlı, elleri güzel kokulu abim.

Sizin gibilerin hatırına dönüyor bu dünya.

Çok değişik insanların olduğu bir camiada sizin gibi tek tip adamlar azdır aslında!