bugün

penaltı saçma olduktan sonra isterse 2022 çıksın diyeceğim oyundur.
yeni trailer ' ına göre pes 2011 ile arasında çok fazla farkı olmayacakmış gibi bir izlenim veren konami oyunu .

oyun motoru yine aynı , sadece hareketleri geliştirmişler . bunların dışında oyuncuların yüz ifadeleri daha gerçekçi olmuş . stad efektleri son 4 - 5 yıldaki gibi aynı hiç bir gelişme yok . ayrıca bu sene de başta ingiltere ligi gibi liglerin isim hakları alınmazsa tarafımdan sağlam küfür yiyecek konami yöneticileri .

söz konusu video ;

http://www.youtube.com/watch?v=Q9tYBRSREZU
heyecan, istek, azu, adrenalin, hırs, azim, inanç ve sabırla beklenendir.
sadık kitlenin alacağı fakat içten içe ya fifa'nın bir adım önde olduğunu bilmektir.
pes 2011 le fazla bir fark göremediğim oyundur. sadece bir kaç grafik geliştirilmiş ve oyuncuya maç izliyormuş havası verilmeye çalışılmış başka bi bok yok.
Birçok insanın mecburen beklediği oyundur.
(bkz: eli mahkum)
pes 2011 gibi olursa gene pes 2010 oynamamız gerekecek.
pes serisinin en can alıcı oyunu olarak adlandırılmaktadır, çıkan ilk videoya göre gerçekten pes 2011 in üzerine bişeyler konularak geliştirilmiş ve 3-4 ay içinde oynayabileceğimiz bir oyundur.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9tYBRSREZU
fifa 2012'den fırsat bulursam oynayacağım oyun.
malum bank asya takımlarının da olup olmayacağını merak ettiğim oyun.
lisans sorununun tamamen halledilmesini bekleyenlerin daha çok bekleyecekleri oyundur.en azından bu sorunu asgariye indirmeleri gerekir.2010 ve 2011 de master league bölümünü çok beğenmiştim ama orada da 3-5 rütuj yapılması gerekir.mesela stadyumu yenileme kendi formanı kendin tasarlama gibi ayrıcalıklar olsa çok daha iyi olur.
arapası atkinson olaylarının görülebileceği oyun. overlap özelliği sayesinde yıllar sonra ai akıllıca pas almak için oraya buraya kaçacak. ve bu standart olması gereken durum 2012 de geliyor, vay amına koyim.
japonlar bu senede ofsaytı öğrenemediyse, 12 yıllık kariyerime son verip iss versiyonuna geri döncem agalar! ha videolar gene ihtişamlı lakin oynanabilirlik nedir görmek lazım. zira 2011 hava topları, hakemler ve oyuncu yetenekleri konusunda oldukça tırttı. konami olm bu lafım sana; 12 sene geçti eşeği boyayıp satmayı bırakın artık ! ben artık kalecide sakatlamak istiyorum lan(çok sadistçe oldu galiba). fifa 99 gibi değil tabi ki..

büdüt = başlık parsellemenin dibine vurmak
öncelikle pes 11' i çok beğenmiş biri olmama rağmen bir türlü gideremedikleri hataların bu oyunda da olduğunu düşünüyorum ben;

-kaleciler hep aynı golleri yiyorlar. her oyunda illa ki kalecilerin bir zaafı oluyor
-duran toplarda oyuncular çok hareketsizler
-kontraya çıkarken doğru koşular hiç yapılmıyor, dahası savunmacılar da yanlış koşuyor
-degajlar felaket hep aynı noktalara gidiyor top
-savunmalar çok yetersiz, kademe anlayışı denen şey yok ve hiç olmadı
-pess 11' in çalım hareketleri abartı ve saçmaydı. daha gerçekçi, daha kolay yapılan daha basit hareketler olmalı. örnekse fifa 99, fifa 2001
-oyuncular bireysel olarak daha çok insiyatif olmalı. örneğin bir orta yaptığınızda forvetleriniz hep aynı noktalarda bekliyorlar topu. oyun içinde oyuncular illa bir noktada sabit kalmamalı.
-tüm geliştirmeler hep hücum odaklı oluyor. takım savunması ve bireysel savunmalar geliştirilmeli, kaleciler yan toplara çıkıp almalı en basiti.
bu sene için en dikkat çekici yeniliği "Takım Arkadaşı Kontrolü" sistemi oyuncuların topla hareket eden futbolcunun yanı sıra ikinci bir futbolcuyu da kontrol etme imkanı vermesi. odun gibi dikiliyorlardı, fifa'daki gibi bir tuşla koşturmada yoktu yapay zekanın zikinin keyfini bekliyorduk önüne pas atacağız da koşacak. 2008'de oyun motorunu değiştirdiklerinden bu yana bir türlü ısınamadım, her sene yeni sürümünü deniyorum biraz turnuva filan takılıp yine hayal kırıklığıyla başından kalkıyordum. Ben kendi adıma pes'te ne grafik ne ses (tribün tezahüratları filan) ne de lisans konusuna takılmıyordum zirveye çıktığı pes 6'ya kadar oynanabilirliği ve yaşattığı eğlencesi kendine bağlamıştı beni. Bu sene Tekrar eski günlerine dönebilmesini canı gönülden istiyorum, bu sene de fifa ile rakabet edebilecek seviyeye çıkamayacak olsa bile pes adına "Takım Arkadaşı Kontrolü" umut verici bir gelişme.
2012 yi bilmem ama 2013 taş ve sopalarla oynanacaktır.

(bkz: biri bunu yapacaktı)
pes11 den daha iyi bir oyun olacağı kesindir hem saha dışı, hem oyuncuların maçtaki tepkileri. pes11 devrim niteliğindedir bundan önceki pes oyunlarında teknik ve hızlı oyuncun olsun 4-5 kişiye çalım atmak, gol atmak o kadar basitti ki. artık gerçek futbola dahada yaklaştı ve pes 2012 dahada gerçekçi olacaktır. birde become a legend ve master league modlarıyla ilgili bir açıklama gelmedi beklemek lazım.
http://www.gametrailers.c...drid-pro-evolution/718478

beğenmedim.
Umarım pes11'den iyi olur.
ps2 için de bi versiyonu çıkar diye umut ediyoruz..
yayınlanmış videosuna göre konuşacak olursak ;

- evet oynanış pes 2011 den fazla değişmemiş.

- kale ağları değiştirilmiş. gol olunca artık fazla ağlar havalanmayacak. güzel bence bu.

- hareket eden kameraman olayı var. buda güzel.

- defans oyuncuları o kadar mal değil artık.

- ara top atmak için kırk takla atmamız gerekmeyecek artık. en güzeli de bu olmuş bence.
konaminin oyunudur. ama konaminin kült oyunlarından biri olacağı kesindir. yıllardır süre gelen penaltı çözüme kavuşmuş zone marking ve zone defence en sonunda oturmuş , boşa kaçma muhabbeti var gb. birçok yenilikle seneye damgasını vuracağıda kesindir.

çıksa da alsak.
fifa 12'nin gerisinde kalması pek muhtemel olan oyun.
Fifa 2012 Fenerbahçe yi şike iddaaları sebebiyle Ligden düşürdüğü öğrenildi. Pro Evolution Soccer 2012 Yapımcılar ve kordinatörleri kararlarını
vermek için UEFAnın yanıtını bekleyecek.

SENi NEDEN FiFAYA TERCiH ETTiGiMi ŞiMDi DAHA iYi ANLIYORUM.
2012 versiyonunun ne gibi yenilikler getirdiğini merak etmediğim oyun. çünkü hiçbirini oynamadım. arkadaşlarım sürekli olarak bahsederler, 2-3 kez oyunlarını izlemişliğim de var, grafikler olsun müzikler olsun gayet cezbedici. Ancak futbolla ilgi olmayınca ister 2012 olsun ister 2112 pek bir şey ifade etmiyor.
güncel Önemli Başlıklar