bugün

tam kurtulduk derken geri gelen eşcinsel dizisi.

wentworth miller denen süt çocuğu yumuşak gözlerini artist artist kısarken şöyle bir tokatlasam poposunu ahh..
canını yidiğimin pirizin bireği geri dönmüştür. süper heyecanla bekliyorduk. bakalım kahramanlarımızı neler bekliyor.
--spoiler--

c-note ve bagwell sonunda düzelmişken sucre ve lincoln u niye batırdılar onu anlamadım. lincoln o kadar beladan idamlık sureçten sonra hata yapacak bir karakter değilken ona yine eski hayatını vermişler. sucre ise bu zamana kadar ki en vefalı oyuncuya hayat verirken michaelın ona temiz bir sayfa vermesınden sonra o çok sevdiği karısı ve kızının hidayetini lekeliiyecek bir işe girmiş olması da saçma.

yani bu karakterler en zoru yenmişler atlatmışlar senarist ne diye bunlara bu kadar dandik hatalar yaptırmış anlamadım. eminim bir açıklaması dizinin ilerleyen bölümlerinde olacaktır.

en kötü durumda olan sarah. çünkü çocuğu ve kocası (kocasını yakın zamanda öldürüp diziden yollarlar) varken bir şekilde olayların içine çekilecek.

hepimiz tahminler yapacağız. ama dizi hepsini yıkacak.

bu arada michaelın illuminati ile nasıl bir alakası oldu. dizi bunu nasıl açıklayacak gerçekten merakla bekliyorum.

--spoiler--
Başlarken çalan müziğini bile özlemişim dedirten.
ben yokken demişler ki o öldü, şimdi söylesinler kral geri döndü.
Michael Scofield.
yeni sezonu ya çok beğenilmiş ya da nefret edilmiş.
bir insan bir diziyi ne kadar özleyebilirse o kadar özlemişim diziyi. legend is back..
gavur yapmış beee.
5. Sezonun en az 5 bölümünü biriktirip izleyeceğim dedim de dayanamadım. Michael neyin içine düşmüş bilmem ama hiç yaşlanmamış herif.

Ayrıca sara nın kocasını yakın zamanda öldürürler benden demesi.
Breaking bad serisini zaman bulup bitirebildikten sonra izlemeye baslayacagim dizidir. Umarim gercekten de anlatildigi kadar heyecan veren bir dizidir.
Uzun zamandır beklediğim 5. Sezon. Bi yandan izlemek isteyip bi yandan da biriktirip izlemek istediğim dizidir. Hayatta zaten hep bir şeyleri bekliyoruz sevgiliyi parayı başarıyı vs bari bunu beklemeyelim aq
eski bölümlerinin üzerinden çok sular geçti lakin o havayı yakalayabileceklerini gösterdiler. güncel olaylar ile işleyebilir gibi ama umarım güzel bağlanır olay örgüsü.

ilk bölümünün bir solukta izlenmesinden dolayı umudum var.

son söz; yabancı diziler yersiz kısa...
ilk 4 sezonu izlemeyeren biri olarak dün gece tesadüfi yeni sezonun ilk bölümünü izledim 1 saatin nasıl geçtiğini anlamadım. zaman bulabilirsek aradan kesinlikle çıkarılması gerek bununda.
"battal ölmedi o yaşıyor." minvalinde geri gelmiş efsane dizidir. 5. sezon 1. bölümü ile fox tv de arz-ı endam ediyor.
Lise yillarina dondurmjs dizidir. Her sey ayni mi kalir ya. Baslarkenki muzigi, oyuncular, heyecan. Twd hezimetinden sonra ilac gibi geldi ilk bolumu.
Efsane geri döndü gençler. sanırım 5. sezon silivride çekilmiş michael'ın işi çok zor...
bana göre dizi tarihinin efsaneleri arasındadır. bizim neslimizde yabancı dizi alışkanlığı bununla başlamıştı, sonra supernatural, the walking dead ve spartacus...

prison break i efsane yapan ise dizinin bitmeyen temposu, çok zekice kurgulanan hamleler, neredeyse bütün karakterlerin çok orijinal olmasī ve dizide gereksiz sahnelerin olmamasıydı.

yeni sezon ise bizlere maalesef beklenenleri henüz veremedi. ipuçları gözümüze sokuldu, daeş-müslüman ayrımına yönelik replikler konudan alakasız mesaj kaygısı vermek istenircesine sunuldu. eski karakterleri hemen hemen gördük ancak şirkete çalışan bi abla vardı, siyah saçlı, yeşil gözlü adını unuttuğum. umarım ilerleyen bölümlerde bu güzellikten bizi mahrum bırakmazlar...

sonuçta yeni sezon beklentilerimi karşılamasa da ilerleyen bölümlerden umutluyum. bu haliyle bile piyasadaki çoğu diziden daha kaliteli ayrıca giriş müziğinin en sevdiğim enstürman olan rebapla yorumlanmasını duymam bile heyecanlandırmaya ve mutlu etmeye yetti, fırtına yıllar sonra geri döndü...
efsaneymiş. su gibi kayıyor arka arkaya 5 bölüm gittik uykuya yenik düşmesem rekor falan kırarım herhalde.
yabancı dizi tarihinin yapabileceği en iyi dizidir kendisi. aksiyon dolu sahnelerle izleyiciyi adeta etkisi altına alır. bi oturuşta 10 bölüm izlediğim tek dizi. arka arkaya izlerken nasıl sıkılmaz insan demeyin, deneyin.
kurtlar vadisi nin hafif süslenmiş yabancı versiyonudur.

normalde on küsür sene önce mid season-yaz- dizisi olarak tek sezon çekilmesi planlanmış bir diziydi. hafiften tutunca ikinci sezonu çektiler, her ne kadar aynı başarıyı sürdüremese de bir şekilde kitle edinince mantığın sınırlarını aştı ve üçü beşi buldu. koskoca abd de polisin, fbi ın, cia nın-ne alaka- bulamadığı adamlar birbirini ülke dışında bile olsa defalarca kez buldu filan...

kısacası bu yapım resmen takipçilerinin zekasıyla alay ediyor. bir ara yeniden başlayacak dediler, şaka sandım ama gerçekmiş. tüketim kültürü şöyle kötü, filler doldurulan yapımlar leş diyen adamlara bakıyorsun burada fink atıyorlar. sonra neden trump seçildi, neden akp bilmem ne!

gidin smiley s people izleyin, tinker tailor soldier spy izleyin, berlin alexanderplatz izleyin, the prisoner izleyin, quantum leap izleyin, farscape izleyin, babylon 5 izleyin, dizi mi kalmadı?
efsane kaldığı yerden devam ediyor. 5. sezon 1. bölümü şimdi izledim özlemişim be abi, gelecek bölümler fena olucak.
iki günde iki sezonu izleyip bitirdim tekrar tekrar izlediğim de bile o heyecanı bırakmıyor dizi. Bugün 5. Sezon 1. Bölümü izledim kaç yıl sonra tekrar çekilmesi Harika bir keşif ya o sezonların verdiği tadı veremezse ? Tam bir hayal kırıklığı olur benim için!!
5x2 ne zaman gelecek merak ettiğimizdir.
nasıl 40 dakika ya, sanki the big bang theory den bile kısa sürüyor.

" ulan keşke çekmeseydiniz, eskisi gibi olmaz ama gene de izleyeceğiz " dediğime bin pişman eden, kaldığı yerden devam eden efsane.
Muazzam donmus dizi. Hayatimin en hizli 40 dakikasini yasadim 2. Bolumuyle. Saatlerce izlemek istiyor insan.
güncel Önemli Başlıklar