özellikle tatil donemlerinde cok ise yarayan bir adet geciktiricidir. gogus sis oldugundan daha bir dolgun gorunur ama ayni zamanda gobek de sistir. o sicakta havuz, deniz kenarinda oturup sadece bakmak, devamli tuvalete kosmak, hep tetikte olmak yerine, kullanildigi takdirde hayat kurtarici ozelligi vardir. Dugunleri adet gunune denk gelen bayanlarin vazgecilmezidir. biraktiktan takriben 2 gun sonra kanama gerceklesir fakat buyuk bir sanciyla.
hormonal dengeyi bozdugundan sakincalidir ama yilda bir iki kere kullanimi bir bozukluga sebep olacagini sanmiyorum.
kullanıldığında şiş bir karınla gezdiren, bırakıldığında ise kan kaybından yataklara düşüren ilaç. mecbur kalmadıkça asla kullanmamak gerek. bırak dağınık kalsın *
bir tür regl geciktirici. Menstrüasyonun başlayacağı günden üç gün önce, günde üç defa bir tablet alınır. ama kanamanın olduğu gün alındığında da işe yaradığı görülmüştür. on günden fazla kullanılmaz. zira regl belirtisi olarak hem de ilacın da takviyesi ile kafam kadar olan memelerin patlayabilir. deniz, kum, güneş vs. derken mis gibi bir tatil geçir gözün kapalı. ilaç alımının kesildiği günden üç gün sonra sabah seni yatağa yapıştıran kasık ve bel ağrısı, felç mi oluyorum böhühüüüü, bu ne yaaahhh memelerim de küçülmüş ve en kötüsü seyreden kanamadan daha fazlası ile uyan. olayın ruhsal boyutunu ele alırsak sevgili kardeşim, bilirsin kadınlar hassastır, her bir b.ktan etkilenir. nihayetinde duygusal dengenin taa içine edebilir bu durum.
reglin başladığı ilk günde alınmamalıdır, zira etkisi olmaz.
kişi ayrımın gözeten ilaç. ipne. mesela hayvan burcu kadını üzerinde yapılan deneylerde, etkisinin sıfır olduğu gözlemlenmiştir. 'uyuşmayan diş' meselesine ise hiç girmiyorum şu an.
bıraktıktan iki gün sonra olabilecek en fazla acıyla regli başlatan ilaç. eğer o günlerde evde yalnız olacaksanız, yardımınıza gelebilecek kimse yoksa kullanmayı bir defa daha düşünün derim. regl döneminiz ağrılı geçiyorsa normalde, bu ilaç o ağrıyı dört beş misliyle beraber getiriyor size. ağrı o kadar berbat bi ağrı haline geliyor ki tek çare acile gitmek ve iğne yaptırmak oluyor. tabi o kadarına gücünüz varsa.
velhasıl çok çok önemli bir durum yoksa kullanmayın. ilacı kullandığınız günlerdeki davul gibi gergin haliniz ve balon gibi şişen göbeğiniz ve göğüsleriniz de cabası.
tam olarak mausun orta butonu gibi ilaçtır. bir sekmeyi açmaya da yarar kapatmaya da.

bu ilaç da regl döngüsünü erteleyebilir de erkene de alabilir.
regl geciktiricidir. Yaklaşık 3 yıllık geçmişim var ve bugüne kadar kendisini kurtarıcı meleğim seçmiştim ama şu an çektiğim ağrıların sebebi olduğu için lanet okuyorum. Siz siz olun denize gireceğim diye içmeyin. Tampon var mis gibi onu kullanın.
regl döneminden bir hafta 10 gün öncesinden kullanılmaya başlanması gereken aksi taktirde işe yaramayan, yaz aylarında sıklıkla başvurulan regl geciktirici.
Siz siz olun kullanmayın, düzeninizin ağzına sıçabiliyor. Kısa sürede getirisi mevcut tabi, ama ilk dönemleriniz sürprizlerle dolu olabilir.
Ortaya çıkan anormal regl dışı kanamalarda da doktor tarafından verilen günde 3 kez içilen bir çeşit kanama kesicidir.
Alkol ile alındığında ne gibi etkileri olur merak konusu?
Yaygın olarak Regl geciktirici olarak kullanılan, regl başlangıç tarihinden üç gün önce, günde üç adet olarak alınması gereken en fazla on gün kullanılabilen tablettir.

Regl ve tatil tarihlerinin çakışması durumunda, kurtarıcı melektir. Lakin kullanım süresi boyunca, üç beden büyüyen göğüsler, etyopyalı veletlerin gòbüşlerine dönen göbeğinizle başetmek zordur.
Hadi göğüsler neyse de, göbek içler acısı...
ilaç kullanımı sonrasında yaşanacak olan regl, bol kanamalı ve ağrılı biçimde seyreder genelde.
Adeta, " sen misin beni içeri tıkan, çek bakalım yelloz!" Dermiş gibi öcünü alır, sinsi sinsi.
Gene de, deli gib bir sevinçle hazırlandığınız tatilde, şapur şupur yüzdüğünüz, rahatça güneşlendiğiniz, uçuş uçuş beyaz elbiseleri kaygılanmadan giyebildiğuniz için, kocaman bir teşekkürü hak eder.
Alkol ile alımı pek tavsiye edilmese de, kantarın topuzunu kaçırmadığınız sürece sorun olmuyor.