bugün

spoiler olduğunu bilerek okunulası dizi.
5. sezon premierinin ardından 2 sezon daha onay almış dizi. sesli sövdüm. daha çok uzun bir süre a kim öğrenemeyeceğiz yani.
güvendiğin ve sevdiğin her karakterin seni arkandan vurduğu dizidir. "çok uzadı artık bitsin" tadı alınmıştır.
uzadıkça sıkmaya başlayan dizi.
önce bir şüpheli olsun tüm dikkatler ona çekilsin sonra o değildi denilsin mantığıyla 5. sezona kadar geldiler. artık şüpheli olmayan kimse kalmadı olayın ucu bana bile dokunabilir. gerçi ben zaten a'nın tarafındayım. bu kızlara az bile yapıyo valla adam akıllı bir intikam alsa da rahatlasam.
gün itibariyle yaz sezon finalini yapacak dizi ve haftalardır facebook'tan paylaşım yaparak biz hayranlarını iyice delirtmekte. biri ölecek o kesin. umarım jason ya da mona değildir. her ne kadar olmayacağını bilsem de bir umut emily uyuzu ölsün diye bekliyorum. o zaman cidden şahane bir final olurdu. son bölümde imana gelen melissa'nın ölme olasılığı baya yüksek. tabi bu durumda A'nın mr. hastings olduğu fikrim de güme gidebilir. ha gerçi şöyle bir olay var ki bu dizide öldü denilen herkes bir şekilde geri geliyor. o yüzden cesedi ekranda yakmadıkları sürece inanmam kimsenin öldüğüne de.
ömrümü yiyen dizi 5 sezon utanarak izledim A ben bile olabilirim.
4.sezona kadar izlediğim, fakat a gizemi artık dizinin bokunu çıkardığı için bıraktığım dizi.
Her sezonda sıkılmakla heycandan ölmek arasında 132521521 kez gidip geldiğim gizem-dram dizisi.
Boktan dizi.
salı günü kaldığı yerden devam edecek dizi. özellikle mona'nın annesinin alison'a attığı tokatı görmek için sabırsızlanıyorum. sanki kendim tokatlamışım gibi zevk aldım. defalarca izledim fragmanı. en güzel kısmı ise jason * geri döndü.

https://www.youtube.com/watch?v=jC0YNaZ8-_Y

bitch slap için;

https://www.youtube.com/watch?v=YeWp4mEDod4

liars v. alison;

https://www.youtube.com/watch?v=M7zuN1k1yXQ

aria-caleb

https://www.youtube.com/watch?v=VetdefHcz-U
haftalardır facebook'tan yaptıkları açıklamalara göre 5.sezon finalinde yani gelecek hafta a'in kimliğini açıklayacakları dizi. zaten alison ve hanna hapiste. bu gidişle diğerleri de dışarıda uzun süre kalmayacak. kızların bu hafta mona'nın odasında buldukları kağıttaki yazılan cümlelerin akronim olma olasılığı çok yüksek. bunu çözerse de ancak spencer çözer. kağıtta yazılanlar:

--spoiler--
chandelier's rituals

sister launched lair

a ruler's list chained

charles dilaurentis
rachel s. dilaurentis
nerd lucas is the liar
--spoiler--

bu üçü internette dolaşan tahminler. tabi charles ve rachel kim sorusuyla başşbaşa kalıyoruz zira alison'nın babasının adı kenneth. kitaptaki gibi ikiz senaryosu takip ediliyorsa o farklı. sonuçta ikizini erkek yapmış olabilirler.

gerçi a tanıdık bir karaktermiş diyorlar. bu durumda paramı wren ya da aria'ya yatırıyorum. wren'in tıbbi bilgisi, parası, ve kendinden küçük kızlara bir ilgisi var. spencer, londra'dayken de nedense hiç gözükmedi. belki de kendisi londra'da değil. aria ise fanların a olarak gördüğü en yaygın karakter. özellikle son bölümdeki hareketleri. yalnız ben hanna ve alison'ın yerinde olsam mike'tan bahsederdim. sıçarım böyle arkadaşlığa. kimse için hapse girmeye değmez. bak velet, lakros takımıyla gezmeye gitmiş. bu ikisi içeride çürüsün.

neyse az kaldı, öğreneceğiz. jason'cığım a çıkmasın da.
Kabak tadı vermiş dizi. Keegan'ın yaptığı açıklamadan sonra iyice kafayı yedim, kim bu a? Aaa yeter valla.
Bir ergen dizisi. Gerçi ergen bile bunu izlemez sıkılır. gerçekten gerizekalica yapilmis gerilim yaratma cabalari falan rezillik esrarengiz birileri cikiypr mesaj atılıyor bilinmeyen numara arıyor tehdit ediyor birileri kayboluyor öĺüyor diriliyor saçma sapan.
ergen dizisi diyenlere katildigim dizi. 7 bolum zor dayandim. sezon basi 10-13 bolum olsa izlenirdi belki ama masallah 22 bolum. oeehhh yani. hic yaklasmayin.
haftalardır bigareveal diye reklamı yapılan, ancak hiçbir revealın yapılmadığı lanet dizi. geri kalan fanlar gibi ben de çok siirliyim. buradan sonrası aşırı derece spoiler ve küfür içerir.

--spoiler--
mına kodumun charles'ı da kim şimdi? internette deli gibi teoriler dönüyor kimliği hakkıda. hayır biz isim istemedik ki. yüzünü görmek istedik. yüzünü ancak 6x10'da görecekmişiz. bir mona biliyor kimliğini, ama o da en az charles kadar manyak olduğundan söylemez hayatta.
charles büyük ihtimalle jason'ın ikizi ve güçlü biri. daha önce gördüğümüz biri olduğuna göre tıpatıp ikiz değil. bu durumda charles olabilecek jake (aria'ya dövüş öğreten taş) ya da nigel (jenna'ya wilden'ın cenazesinde eşlik eden herif) olabilir. ya da charles ikiz olmak zorunda değil. ortanca kardeş de olabilir. belki de jessica ve kenneth dilaurentis'in çocuğu olabilir. jason, mr. hastings'in oğlu. sonuçta ikiz demek aynı babaya sahip olacaklar demek değil. doktorlar'da izlemiştim bunu.

dizide zaten her şey radley'ye ya da allison'a bağlanıyor. favori teorilerimden biri, charles'ın transgender olması. a'yin ali'den hep nefret ettiğini düşündük, ama son bölümde gördük ki aslında a yani charles ali'yi seviyor da. alison'ı kıskanıyor olabilir gerçek kız olduğu için. alison'ın şıllık karakteri de her şeyi daha beter yapmıştır elbet. neyse teoriye göre, jessica dilaurentis oğlunu "farklı" eğilimleri sebebiyle radley'ye kapatıyor. orada bethany karakterine bürünmüş olabilir. piyanonun içindeki ikinci elbiseyi hatırlayın. belki de jessica onu radley'deki oğlu için aldı.

jessica'nın ali'yi gömmesi üzerine a'yin tanıdık biri olduğu sonucu zaten belliydi. ama şüpheleri hep jason üzerine yoğunlaştırdık. jessica, charles'ı koruyordu. alison'ın kaybolduğu gece jessica bir telefon alıyor ve ali'nin dışarı çıkmasını yasaklıyor ama baş sürtük dinler mi böyle bir şeyi! belki de bethany'nin aka charles'ın radley'den kaçtığı haberini aldı.

ha tabi bi de andrew var. mr. hastings'in telefonunu dinliyordu. andrew da charles olabilir. eğer radley de kaldıysa okuldan geri kalmış olabilir. cece'nin de charles olma ihrtimali var. ama son bölümde gördük ki a koyu renk saçlı ve erkek kimliğinde. ha tabi saçı kestirip boyatmak çok zor bir iş değil. ama cece ve jason sevgililerdi. o yüzden buna pek ihtimal vermiyorum.

lucas'ın da charles olduğunu sanmıyorum zira fiziksel olarak pek güçlü bir karakter değil. fiziksel olarak en çok uyan jake.

marlene king'in açıklamasına göre bu sezonda başka bir kayıp kız da olacakmış. melissa'nın alison sanıp gömdüğü sarah denen kız olabilir. bethany de olabilir. melissa dedim de wren de charles olabilir. bir de olayın şu boyutu var. a, belli ki maddi kaynakları olan zeki biri. wren, doktor. ayrıca mona oradayken radley'de çalışıyordu ve big a oyunu mona'dan o radley'deyken çalıyor.

en azından anne ve baba hastings ile tanner a'yin varlığını öğrendi. tanner'ın siktirip gitme ihtimali de çok yüksekmiş çünkü feci derecede çuvalladı. ayrıca işin içine hastings ikisilisi girince kızların masumiyeti ortaya çıktı. bunca sene boku bokuna stres yaşadılar.

ayrıca charles'ın dehşet bi moda anlayışı var. prom için kızlara giydirdiği elbiseler çok şahaneydi. yazın 6. sezonu başlayacak. bakalım belki biraz cevap alırız. en azından ali hapisten çıkacak. bu da bir şeydir.
--spoiler--
A'nın tipini olmasa da kim olduğunu bulduk sonunda helal ya.
ulan bizim hatun bunun kitabını alıktı bi ara. işsizlikten okuduydum amk ne malmışım.

edit: kız kitabı lan bi de.

edit2: yarrak gibi bi diziymiş ayrıca da.
Başladıktan sonra bırakamadığım her bölümünü ayıla bayıla izlediğim Amerikan dizisi 5. Sezonu yeni bitti ve nihayet A ortaya yeni çıktı sağ gösterip sol vurdular..
6. sezonunun 2. bölümü bugün yayınlanan, severek izlediğim dizi. yeni bölümünü bir an önce izlemek için can atıyorum.
Rüyamda A nın lucas olduğunu gördüğüm artık bilinçaltımı etkisi altına almış olan favori dizimdir.
arkadaşımın başlamasıyla benim de başladığım ve üç haftada beş sezonunu bitirdiğim dizi. Aslında artık baya sıktı. Sırf a'nın kim olduğunu merak ettiğimden izliyorum.
Türkiye'de çakması yapılmaktadır.
sokarim lan boyle diziye de kitaba da. lisede kiz arkadasimin zoruyla okudum bu kitabi. kitabin sonunda yazar okuyucuya hitaben "evet kizlar" diye basliyodu cumleye o cumleden sonra bir hafta kendime lanet edip kiza sovdum amk.
A'nın fuatavni çıkacağını tahmin ettiğim dizi.
ergen dizisi mergen dizisi..uzun süredir hiçbir yapımdan böyle zevk almamıştım. Bunu izlediyseniz türk yapımı size aşırı bayık gelebilir dikkat!