bugün

bir de bunun türk uyarlaması "tatlı küçük yalancılar" adında bir dizi mevcuttur. tabii ki aslının yerini tutmaz ki tutamadı da zaten. 1 sezon sürüp bitti. diziye gelecek olursak, 5 arkadaştan biri olan alison'ın kaybolması ve aradan geçen 1 sene sonrasında cesedinin bulunmasıyla başlayan, aynı zamanda grup içerisindeki 4 kızımızın -a adında anonim birinden mesajlar almalarıyla devam eden serüven. 7 sezon sürmüştür. beni ekrana bu kadar bağlayan bir dizi daha yoktur.
görsel
görsel
görsel

Orjinal versiyonu 7 sezon 160 bölüm sürdü.

Yetmedi 3 adet uzantı dizileri mevcut.

'Ravenswood' biraz farkli olmuş. Korku-gerilim türünde.

Diğerleri polisiye-cinayet seviyesinde.

Tabi uzantıları 1 sezon sürdü ve iptal oldular.
Bir zamanlar deli gibi izlerdim. Son sezonu izleyemedim o kaldı bir ara bitireceğim.
Özlediğim dizidir. Giriş müziği de çok güzeldir.

https://youtu.be/vyi4oMjVauk
depresyondayken izlemeye başlamıştım bu diziyi şu an 6.sezonun ortalarındayım ben bu sezonda bayağı heyecanlandım A'i görünce ama şu iki bölümdür sıktı biraz. yine de dizileri bitirme huyum olduğundan izleyeceğim bakalım.
yalnızca ilk bölümü çok heyecanlı olan dizi.
"Canımı acıtan ilk insan değilsin, inan bana. Eminim sonuncusu da olmayacaksın."

görsel
yabancı olan versyonu daha heyecan yaptırıyordu.
Kitabını okumuştum.
A ve katil birbirinden farklı kişiler hatta bağlantıları bile yok.

Ama kişisi alisonun günlüğünü bulan mona.

Katil de spencerın ablasının sevgilisi.
Tr. Kuyruklu yıldız altında bir izdivaç.
7. sezon 11. bölümü yayınlanmış olan GÜZEL dizi.
Böyle güzel bir diziyi izlememek büyük bir kayıp.

Özellikle 7. Sezon bomba gibi olmuş.
7x3 ve 7x4 bölümleriyle benden 5 yıldız alan dizi.

--spoiler--
Elliot'un ölüm sahnesi süperdi, 5 dk boyunca ekrana odaklandım. Oyunculuklar süper ama dizin en seksi erkeğinin ölmesi kötü oldu. Meğer gerçek adı elliot rollins bile değilmiş. Adam tek başına bir olay.

Mona'nın bu sürtükçe halleri çok hoşuma gidiyor. O yüzündeki alaycı ifade ve sinsilik 10/10. benim tanıdığım Mona bir cesedin kokusunu 200 km öteden alır. Olayın göbeğinde çıkacağına eminim.

Jenna'nın diziye dahil oluşu renk kattı, sonunda gözü açılacak diye tahmin ediyorum. Elliot'la olan bağlantısı şok şok şok.

Emily ve loş müzikli cafe hayatı iyice sıkmaya başladı. Diziden çıkıp gitse kimse aramaz, boş muhabbetleri dışında konuya hiçbir etkisi yok. Ezra da aynı şekilde etkisiz eleman oldu.

Spencer tam bir orospu, hiçbir zaman sevememiştim bu karakteri ve haklı da çıktım denebilir.

--spoiler--

Gelecek hafta evlilik teklifi alacak olan kişi bence Hanna <3
Hiç izlemedim şarkısını bir kere dinledim. Arkadaşlar arasında büyük bir sır öğrendiğimizde o şarkıyı söyleriz ya da birbirimize atarız.
ergen dizisi derler, kız dizisi derler. 33 yaşında kazık kadar herif olarak ayıla bayıla izlediğim tek dizi. 7 sezondur tek bir boş bölüm görmedim. 1 bölüm izlemeyince çok şey kaçırıyorsunuz. tüm bölümler birbiri ile bağlantılı. karakterlerin her birinden, ayrı ayrı diziler çıkar. her biri kendi içinde ayrı bir dizi oluşturuyor. 1. sezonda 1 bölüm gördüğün adamı, 7. sezonda tekrar görebiliyorsun. yani o karakterin görevi o sezonda, o bölümde bitmemiş. misal bu sezon jenna, paige, noel kahn, wren, hepsini göreceğiz tekrar. bu sezon final yapacakmış sanırım. bitsin, oturup en baştan bir daha izlerim ben bunu. müthiş bir kurgu.
Kızlar hayatlarının en büyük hatasını yaptı. şimdi a.d. bunu sezon sonuna kadar kullanacak.

--spoiler--

emily ve lezbiyen arkadaşları biraz sıkıcı olmaya başladı onların sahnelerini direkt kaydıra kaydıra geçiyorum.
toby'nin nişanlısı çok düz bir karakter olmuş. umarım altından bir sürtüklük çıkmaz.
Dr. Rollins çok kötü öldü kıyamam ya. Dizinin en karakteristik kötüsü gitti, bu büyük bir eksik. Kızlar kendisini gömerek bir cinayet işlemiş olacak.

--spoiler--
3.sezondan sonra beynim yandı ve bıraktım sağlıklı insan işi değil valla ayrıca spencer ve aria o kadar sinir bozucu kii diziden soğuttu.
7x2 ile büyük bir hayal kırıklığı yaratan dizi. anlaşıldı yine diyaloglar üzerine kurulu bok gibi bir sezon izleyeceğiz.

--spoiler--

a.d'nin mary drake olmadığı kesinlik kazandı diyebiliriz. hatta düşündüğümüz gibi kötü biri değil.
spencer feci halde hanna'yı kıskanıyor ve sonuna kadar haklı. pezevenk caleb iki arkadaşı birbirine düşürmek üzere.
aria-ezra-liam sahnelerini es geçtim. amaçsız amaçsız şeyler.
jordan taş gibi çocuk ya. aksanı da ingiliz ya da amerikalı değil gibi durmuyor. fransız kökenli olabilir. adam heykel gibi maşallah.

--spoiler--

Yeni bölüm fragmanında biri ölüyor. Sanırım dr. Rollins ölecek ama Alison ölürse dizi daha ilgi çekici olur. Jordan'dan da bi sürpriz ölüm gelebilir. Merakla bekliyoruz.
7x1 ile dehşet bir sezonun bizi beklediğini gösteren dizi.

--spoiler--

Sanırım kızlar Alison'u elleriyle öldürüp gömecek ve a.d. bunu kullanacak.

--spoiler--
ekibimizce çevrilip en geç 15:30'da yayınlanması beklenen dizidir. hatta kalınız. link verilecektir.
izleyenin gerizekalı olduğundan şüphelendiğim dizi.
geçenlerde şöyle bir baktımda bildiğin pembe dizi. açmadı beni.
Küçük tatlış yalanlar. Bunun turk versiyonu vardı bir ara, hakikaten ne oldu ona, öldü mü?
Ergen dizisidir. Ama kendini garip bir şekilde izlettiriyordu. Hayret vallahi.
bu gece 7. sezonu başlayacak olan dizi.

happy pll day!