bugün

Kezban amentüsünün bestelenmiş hali.
bir yeni evli kadın beyanı. yalandır.
birde klipte küçük çocukları oynatıp onları da zehirliyorlar. rtük bu duruma el atmalı.
koskoca hadiseyi kezban etmis sarkıdır, dinleyen kezban olsa ne olur olmasa ne.
hadisenin kezban oldugunu bir kez daha kendi agzindan kanitladigi sarkidir.
karı .o son amele oturuşuyla kezbanlığın dibine vurdu.
ilk kez duydugum şarkı sözüdür. Hadiseninmiş hayırlısı olsun.
hiç olamadığımdır. bari bayramlarda prenses olmayı çok isterdim ama.. kalabalık bir Ailenin küçük kızıydım bir zamanlar.

acındırmıyorum yahu hele otur dinle.

evin bütün temizliğini tek başıma yapardım. camlar, perdeler, kapılar, duvarlar, halılar silinirdi. perdeler ütülenip bir de gübürlü ki küfürlü konuşturmaya müsait tül yığını tek tek silinmiş kornişlere asılırdı. bayramın ilk 2 günü ilk 2 saat içinde gelen 9-10 çocuğun anında içine sıçacağını bile bile temizlenirdi o ev .. sanırsın evi öncesinde bok götürüyor.. ne bu hırs bilemiyorum. belki de bayram temizliği geleneksel algısı bende çok ciddi konuçlanmış. bayram alışverişine de fırsat bulup bayramı ettiğinizde artık kas ağrısından dinlenmek isterken erkenden kalkmak zorunda kalırsınız. herkes büyüklerinin elini öpmeye küçüklerin başını ezmeye gelmiştir. bir de utanmadan kahvaltıyla başlanır ya onu elbette geceden yaptığım börekle patatesle fln çeşitlendirmişim aa aferin bana ne de iyi yapmışım kendime eziyet ederek gecenin yarılarına kadar... geniş geniş kahvaltı yapılırken sürekli çay servisi için ayakta beklersiniz. yemeklere allahtan pek karışmıyordum ama sofra, servis, sonrasında çay, kahve.. bu esnada sürekli mutfağı,banyoyu temizleyip havluları yenilemek..elinizde havluyla 'bi çay alabilir miyiim' sorusuna ben de diye esşil eden 20 kişi.. e tabi çocuklar sessiz olsun da daha da kafamız bombele olmasın diye odamın anasını ağlatıp eşyalarımı dağıtmalarına izin vererek kendimi afrikaya yardım için giden doktorlar gibi hissediyordum..

özetle ben prenses değil köleydim. bunu için artık bayramları sevmiyorum. bayramları ailemden uzakta geçiriyorum.
Defol git geri babanın evine denmesi lazım bence.
şimdi iç güveysiyim kayın pederin evinde.
erkeklerin bir kiza yaklasirken aklinda bulundurmasi gereken soz obegi. hayir yani bizi evde el ustunde tutuyorlar siz tutamayacaksaniz bana babam gibi davranamayacaksaniz hic baslamayalim bu ise. lutfen. her gun her gun yemek yapmak, temizlik yapmak, bulasik yikamak gibi sacmaliklar ile ugrasamam ben. ne bu be. sanki es degil kole aliyorlar kendilerine.
bi ben değilim heralde.

biz köle isaura gibiyiz valla.
Kezban sözüdür.
Hayaller başlıkta,
gerçekler ise burada: (bkz: kalk kız soğan hazırla geri zekalı)
Yani diyor ki;
Götümün kalkıklığı ailesel.
Kezban turnusolu olan söz. bunu söyleyen kız ekseriyetle cep telefonunu göt cebinde taşıyordur.
bir erkekten duyunca şaşırılan şarkı.
Evde soğan doğra aksama kadar bulasik yıka sonrada prensesim ben de pehhhh.
Siz bide songülden dinleyin.
Haykırarak söylenen şarkı.
o sen ossssan baaaariii.
Keşke ben de böyle prenses olabilsem. 3 kat halı taşıttırdıklarını bilirim, bazen de arabada yer olmayınca bagajda gittiğimi. Siz nasıl prenses oluyorsunuz ya. Besleme ile amele karışımı bir şeyim ben.
şarkılarda gerçek olan şeyler.