bugün

13 nisan da açılışı yapılacak ve ülkenin ilk karnavalı olma özelliği taşıyacak festivaldir.

ayrıca adana nın turuncu olduğunu birkez daha görecek bütün şehir ve ülke...
ona göre.
bu yıl 2. si düzenlenecek olan festival. şimdiden sokaklarda tahtabacaklı, prenses temalı kızlı erkekli bandolu gösteri ve eğlence ekipleri gezmeye başlamış ve adanaya renk katmıştır. bugun ogleden sonra sevgi kortejiyle birlikte ugur mumcu meydanında festival büyük bir coşku ile kutlanacaktır. geçen sene menderes samancılar ece vahapoğlu ipek tuzcuoğlu gibi isimler katılmış halkla içiçe yürümüşlerdi. bu sene daha profesyonel ve daha kapsamlı olacağını hazırlıklarıyla belli eden festivalin büyük buluşmasını herkes bekliyor.
siyasi atmosfer yüzünden her tarafı negatif elektirikle yüklenmiş bu ülkenin ve bu şehrin gerçek anlamda ihtiyacı olan etkinliklerden birisi. yalnız o kadar ünlü ile video çekmesine rağmen iletişim sorununu giderebilmiş değil. mesela adana'da yaşayan ve çok da asosyal olmayan bir arkadaş hala bilmiyordu, anlatayım dedim. o ney lan karnaval falan dedi, rio karnavalı gibi yaaa dedim yüzüme kapattı. niye öyle yaptı anlamadım.
an itibariyle her yer karnaval alanıdır. bende Starbucks a geçtim kahve sigara Pilli bebek falan.
Kalabalıktan başım şişti. iki adımlık yolu 30 dakikada gidebiliyorsun o kadar kalabalık. Asıl eğlence akşam 8 den sonra başlıyor şu an etraf baloncu satıcı dolu.
yarın son günüdür.
tabii ki de gideceğiz.
doğrusu bu olsa gerek. (bkz: portakal çiçeği karnavalı)
Yarın gidip katılacağım festivaldir.
Tam festivalin olduğu günlerde havanın bozuk olmasi kötü olmuştur.
Bu sene malum virüs sebebiyle iptal edilmiştir.