bugün

görünüşü çok güzel olan ancak yapılana kadar kişinin anasından emdiği sütü burnundan getiren, acı ve işkence çektiren, cüzdan boşalttıran diş.
tanesi en az 250 ytl ye mal olan diş. yapılana kadar çekilen acıya maaliyeti de eklenince insan iyice turşuya dönüyor.
dişi ufaltıp kuşa çevirdikten sonra yapılan şey.
hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı bir dönemin habercisi diş.

yemek aynı yemektir ama eskisi gibi hissedilmez. ağzın tadı bozuk gibidir, hiçbir şeyin tadı eskisine benzemez.
Mecburiyetten, istemeyerek de olsa ağzımda bulunan dişe benzer şey. Tamam güzel görunuyor olabilir ama eksileri çok fazla. Misal,
asla süt mısırı yiyemiyorum çünkü dişlerim sanki çekiçle vuruyolarmıs gibi sızlar.
Aynı şekilde elma armut gibi meyveleri ısırarak yiyemezsiniz.
Dişlerin damak ile birleşim noktalari aşırı hassas olur, benim öyle yani.
Dişlerinin arasına bir şey mi girdi? Tamamdir öldün. Çok acır.
Hiç bir zaman kendi dişlerine sahip olmak nasıl bir his bilemezsiniz.
Kısacası, dişlerinize iyi bakın.
metal altyapılı ve tam porselen dişler olarak 2 tipte yapılabilirler. tam porselen dişler daha estetiktir. metal altyapılı porselen dişler daha ekonomik olmasına karşın metalin yansıması nedeniyle estetik sonuçları kötüdür ancak daha sağlam oldukları söylenebilir.
Dişlerimin kökü sapasağlam sırf görünüş açısından bunu yaptırmak istiyorum ama yaptırsam mı yaptırmasam mı bilemiyorum.
insanın kendi orjinal dişleri yaratılış açısından daha rahat ve kullanışlıdır ya pişman olur muyum acaba?
ön dişler için sorun çıkarmayan fakat azı dişleri için yaptırılmaması gereken hede. direkt diş implantı.
Doktorun yapmamı önerdiği diş türü.
Bunu yaptırıp memnun kalan var mı?
direk altın yaptırdım daha memnunum, nevet.
gorunumu cok kotu. parayla rezil olmak boyle bisi.
imkan varsa porselen değil zirkonyum tercih edilmelidir. Hem doğal görünüm hem de diş eti görüntüsü açısından.
Özellikle izmir de uygun fiyatla yardımcı olabilecek tanıdık doktor önerilerine açık olduğum estetik tedavi türü.
Komple yaptırmaya kalkınca çok pahalı . sözlükten bir dişçi yok mu ayda bir TL bir TL 20 bin ay ödemeli yaptıracak ?
Görüntü çok çirkin. Paranızla rezil olmayın.
eskilerin içi oyularak, çin porseleni--çakma tabi--ayağına, hediyelik eşya olarak kakalanabilir.