bugün

Yaklaşık üç saat önce. Spora gidiyorum arabayla. Evimden yaklaşık 6 km uzakta spor salonu. Acmışım kaloriferi. Arabayı da yeni yıkattım mis gibi. Mp3 ten en sevdiğim şarkıların olduğu bir playlisti çalıyorum. Sıradaki parça david bowie-space oddity. Günün tüm yorgunluğu akıp gidiyor üstümden, suratımda aptal bi gülümseme. Keyfim yerinde. 6 km lik yol bitmesin diye yavas yavas gidiyorum.

ileriden polis ışıklarını gördüm. Kanımda asilik, eşkiyalık mı vardır ne bilmem. Polis görünce sinirleniyorum. Yine öyle oldu tüm o keyifli halim gitti. Yavaş gittiğim için içim rahat. Rahattı. Derken polis uzaktan el kol yapmaya başladı. Sağa çek işareti yapıyor. "Hay ebenin .mı" dedim sesli şekilde. Ve kafamda bir durum değerlendirmesi yaptım.

dedim ya kanımda bi eşkiyalık var. 2 tane motorlu taşıt vergisini ödemedim. 3 tane hız cezam var ödemedim. Aracın muayenesi geldi, götürmedim. Yok kardeşim isterse annem olsun dayatmaya gelemiyorum. Yapmadım. Etmedim. Ödemedim.

bide spora giderken cüzdanı yanıma almadım. Yani ehliyette yok.

üstüne space oddity başlamış zaten.

lan dedim .mına koyayım şimdi arabayı bağlatıcam. Bi ton ceza yazıcaklar ehliyetsiz trafige cıkmaktan. Kim bilir kac ay arabami göremicem. Zaten nefret ediyorum .mına koyduğumun polislerinden. Tüm keyfim kaçıcak. Şu anın ebesini s.keceğime basar geçerim amk dedim. Sonrasını sonra düşünürüz.

Tüm bunlar 3-4 saniyede kafamdan geçti. Yaktım uzunlari plakaya bakamasın diye. Gaza yüklendim. Bastım geçtim amk. Geçerken el de salladim ama göremedi muhtemelen. Arkadan plakayı aldıysa da s.kime kadar yolu var.

müziğin sesini açtım. Sanki hic bisey olmamıs gibi yolima devam ettim. Arabayi kurtardım. Paramı kurtardım. Anı kurtardım. Iyiki durmadım. Amk polisi.
leavemealone yazmak gerekir yoksa garaja girip arabayi boyamak yada bir tenhada bir sure gizlenmek gerekir.
(bkz: amerikan film kuşağı)
172 tl ceza yemeye sebebiyet verir.
en azından bu günlük başıma birşey gelmemiştir. sanırım yırttık.