bugün

polisin can güvenliğiyle mühendisin can güvenliği bir değildir.

mühendisin belli bir çalışma saati olmasına karşın polis (şimdi tam hatırlamıyorum ama polislik yemini diyelim şimdilik.) emekliye ayrılmadığı sürece, senelik izinde olsa dahi görev başındadır, gördüğü olaya müdahale etmek görevinin gerekliliklerindendir.

zaten o bu değil mühendis daha fazla kazanır. yok kazanamıyorsa geri zekalı aptal falandır büyük ihtimalle.
polisin maaşı da bi bok değil bu ülkenin şartlarında aslında. eşi de çalışmazsa yarramı geçindirir evini. üstelik polisin vaadedilen hakları da verilmiş değil. izmir de saatlerce çalıştırdıkları polise güyaa ikramiye verdiler cücük kadar bişey. polis varsın 5000 alsın, ama polis olsun abi. mevcutlar eğitimsiz köleler sadece.
polisin mühendise sıkması için gaz veren ülkedir.
yok ebesinin amı. üniversite bitiminde 3,3.5 bin e işe giren adamlar var. bokunuda çıkartmayın amk.
Polis devlettir.
iç işlerinin karışık olduğu sonucu çıkarılan ülkedir.
aynı zamanda öğretmenin 2000 lira dan fazla maaş aldığı ülkedir.
hiç bir baltaya sap olamayıp,öğretmen olup atanamayıp polis olanlar içinse double penetration söz konusudur.
mühendisin yaptığı işlerden bir bok anlamadığı ülkedir. altında çalışan işçiler mühendise tur bindirir. mühendisin aldığı 1000 fazladır. 500 lira versen yeter. kendini geliştirsin haketsin 1000 tl yi.
barbunya adasına kaçmamı düşündüren olaydır.
akapeden anlaşılacağı gibi iğrenç bir ülke olduğumuzun göstergesidir. Bir mühendis beyni ve zekası poliste ne arar. Onlar ancak akapelileri yalarlar.
Bu düşüncenin doğru olmadığını düşünüyorum. Zorluk açısından gerçekten zor bir meslek olan polislerin parasının iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü polisin maaşını biraz abartılı yapmazsanız hiç bir şekilde polis olacak adam bulamazsınız. Ayrıca mühendisi yetiştiren hocaların aldığı maaş belli o zaman şunu da tartışalım aya giden adamın 100000000$ alması ama onu yetiştiren hocanın 2000$ alması. Mantık yok yani böyle meslekleri karşılaştırmakla.
sadece bu durumdan ülkenin ne durumda olduğu anlaşılabilir.
bir akpli olarak akpnin gitmesini ve millet eskiden ne kadar refah içine yaşadığımızı görson istiyorum (!)
akp sen bu ülkeye fazla gelsin hadi itiraf et. bu ülkeye bu kadar hizmet fazla geldi.
not: aksini düşünen msj atabilir .
bu muhendislerin is bulamayip asgari ucretle calisanlarida vardir hangi ulkede memurluk bu kadar degerli diye sorulur.
gayet normal bir ülkedir. kimin nasil mühendislik yaptığını bilmesek biz de buralarda atıp tutardık bilgiye verilen değer falan diye. he amk hepiniz birer tesla' sınız zaten.

not: polis değilim.
bu ülkede sadece kaldırım mühendisleri 1000 tl maaş alıyor.
(bkz: korku imparatorluğu)
polis devleti olan sözüm ona ülkelerin ortak özelliğidir.
mühendisler 25 gün uykusuz aç susuz çoluğundan çocuğundan uzak bir şekilde taksimde it köpekle, orospu çocuklarıyla,analarının amında öz amcası tarafından sikilmişlerle uğraşmadığı için normal olan ücrettir.
yirmi bilemedin otuz sene sonra, üniversite mezunu evsizlere ev sahipliği yapacak ülke. o zaman bu gezi falan hikaye kalacak, ömrü yeten görecek cümbüşü.

(bkz: tehlikenin farkındayız)
(bkz: allah korusun)
türkiye değildir.

türkiyede mühendis maaşları 2.500 tl ve üstü olarak verilmektedir.
muhendis ama nerede muhendis ne muhendisi onu sormak lazim. gotunuzden rakamlarla oynayip milleti gaza getirmeyin silahi parayla mermiyi parayla techizat kemerini parayla aldim. evinin kapisindan girer girmez tekrar goreve cagrilan polisler sayisiz neyin kafasi bu hangi giren semsiyenin acilmaya calisilmasi. ey insanlar sizin polisle ne alip veremediginiz var.
beyin göçü vermeye mahkumdur.
doğru olmayandır. tamam polisler canımızdır. fedakardır alsınlar ancak hiçbir mühendis 1000 lira almaz. hani 1500-2000 alır ama 1000 almaz bir de her yer mühendis ise ve sikten bi üni mezunuysa şahıs ne alacaktı maaş olarak ?
arz-talep durumundan ortaya cıkmıştır.