bugün

sahsen vermem.

devletin temsil yetkisini kendi menfaatleri icin kullanan bir topluluga asla güvenemem. kimlik kontrolü yaptigi kizi Facebook tan ekleyen bir personelin, benim arabam ile piyasa yapmayacagi ne malum?
günahımı bile vermem.
Polis istemez zaten bence alır direkt.
Tercih hakkın yok..polis asker seni durdurursa aracına el koyma hakkı var..
selam bile vermem.
Ay amma duyar kasmışsınız. Polis aracınızı istemeyebilir. Arabanıza binip : "şu aracı takip edin " diyebilir . Olmaz mı diyeceksiniz? Taksiciler falan bayılıyor böyle takip olayları denk geldiğinde. Gerce bizim vatandaşlarımızda çok duyarlı.
Şayet aranan bir şahısı elinden kaçırsa " aa dur devlet bana bir araba kiralasın mı? " diyecek.

Anlamıyorum ki? Bir güruh var. Polisi düşman bellemişler. Onlara kalsa hepsi yatıyor, hepsi rüşvet alıyor, hepsi erdoğan ' ın askerî.

Azıcık mantıklı düşünün. Çocuk tecavüzcülerini , hırsızları, katilleri, torbacıları kim yakalıyor? Emniyet mensupları. Sanki hepsi orada burada halka biber gazı sıkıp,akrepten ateş açıyor gün boyu. Hukuk diyorsunuz ya hani izinsiz gösterileri dağıtmakta onların görevi.

Siz polis isterse aracınızı verin. Belki kaçan kişi 10 km ötede sizin yakınınızı ezer ,ölümüne sebebiyet verir bilemezsiniz ( ki bu da gerçekleşmiş bir olay)
açık açık şimdiden söyleyeyim, ben vermem... ha zorla alırsa o ayrı.
(#41806758) ortada ne kasılan bir duyar ne de düşmanlık söz konusu.. Sadece olanı dile getiren tespitlerdir olsa olsa..Çocuk tecavüzcülerini tacizciler, hırsızları, katilleri yakalayacak zaten bu onun görevi ne karşılığında diğer kamu çalışanlarına nazaran hatrı sayılır bir maaşla karşılığını alıyorlar (hemen linçe kalkmayın maaş emeğe göre az olabilir ki azdır zaten.. sadece diğer kamu çalışanlarına göre bir tespittir yukardaki..) her neyse kimse görevini yaptığı için ekstra takdir beklemesin bir garson çay getirdiği için alkışa kalkmadığım gibi bunun için de kalkmam ayağa.. Ama hırsızı katili yakalanıp karakolda selfieler çekiyorsa polis kusura bakmasın o yakalamanın hükmü yoktur.. Kadına gösterilen şiddette kocandır affet deyip olayı adli merciye iletmeyen ve daha vahim olayları sağlayandır.. Kaldı ki burdaki tepki bir meslek grubuna ve emekçisine değil mensubu olduğu ve genel geçer olarak ne oldukları belli olan bir zümreye ve düzene karşı tepkidir.. Bi de 10 km ötesi dediğin olay pek bi spiderman hikayesi olmuş..
(bkz: #41806806)

Görevlerini yapıyorlar neticede. Hastanede danışmada çalışıp hastane müdürü havalarına girip gelene gecene fırça kayan tiplerin anlamayacağı bir olay.
istemez de almaz da direk binip gidiceği yere kadar bıraktırmıştı. Ya da bize hep garip insanlar mı denk geliyo nedir.
Devletten birseyi geri almak her zaman zordur. Gazlamak en guzeli.
Bugune kadar hollywood filmleri disinda hic boyle birsey de görülmemistir bu arada.
Devlet bana acil bir işimde istediğim ulaşım olanağını ücretsiz sağlamadığı için iki kez düşünürüm.
Belki babama bile vermem.
Belkisi yok. Babama bile vermiyorum. Ama bir cok Kez gittikleri yere kadar goturup getirmisligim vardir.
Babayı alır afedersin. Daha 1 saat önce kız Kardeşi daha 2 saat önce aldığı gözlük "garip" geliyor diye beni mağazada kimlik göstererek tehdit eden kansız orospu çocuğu polis özellikle babayı alır.

Sen bir orospu çocuğusun. Hiç bir bok olamadığın için polis olmuşsun. Bunu sen de ben de çok iyi biliyoruz. O kimliği gösterdikten sonra insan olduğunu sanıyorsun yanılıyorsun. Sen insan değilsin. Sen ancak polis olabilirsin.
Amerikan filminde mi yaşıyoruz amına koyim. Burası Türkiye burda polis istemez alır.
depoyu fulleyip verecekse neden olmasın.swh
Gelirimin doğrudan %40’ına dolaylı yoldan da kalan %30 una el koyan devlet bir zahmet polisime araç tahsil etsin ulan ben o arabayı alırken bir araba parasını da devlete ödemedim mi?
vermeyenler ruhsata bir zahmet baksınlar seferberlikte almaya yetkisi olan devlet acil durumlarda da almaya yetkililer,
kısacası ruhsat sizin üstünüze de olsa asıl sahip devlet babadır.
vermem ama sor neden vermem? kaza yapar dakikasında.
türkiyede işlemez. burada polislerin bindiği arabalar lüks. bizim eski araçlarımıza bakmazlar.
Misiniz mi?

Sormaz ki.
Verirsinde sahte polis çıkacağından o araba bidaha gelmez.
borc para isteyen Polis vakalari varken araba verme isine hayatta girmem. varsin bu yüzden ceza yazsinlar.
polis istemez, kimliğini gösterip el koyabilir.
daha sonra size en yakın polis merkezinden aracınızı alabilirsiniz.
hiç mi amerikan filmi izlemediniz.