bugün

şu anda yeni bölümleri digitürk'de disney xd oynayan fenomen çizgi filmdir.
çarmendır gelişip çarizart olur bir bölümde, 3-4 bölüm çarizart olarak devam eder. sonra
birden hiç bir şey olmamış gibi çarmendır dahil olur, hiç gelişmemiş gibi.

iki üç bölüm çarmendır oynar, sonra yine hiç bir şey olmamış gibi çarizart gelir.

bugün o bölümleri tekrar izledim, kafam takıldı ama cıks yok. ya bir mantık hatası var
ya da bölümleri karışık koymuşlar. *
görsel
90lı yılların bir çocuğu olarak hayatımda izlediğim (bkz: yu gi oh) tan sonra en sevdiğim çizgi dizi. o kadar severim ki bu sıralar izlemeye tekrar başladım ve ilk bölümünde gözlerim dolmuştur. lakabım da bu dizideki bir pokemondan gelir (bkz: togepi).
--spoiler--
Hayal kırıklıklarından korunmak için tek şemsiye, rüyalarımızdır. - Miyav | Pokemon / 3. sezon 33. bölüm / 13 : 55 /
--spoiler--
koskoca bir neslin içinde ukte kalan çizgifilm.

ulan bok vardı atladınız camdan.
genel olarak akıllarda sarı renkli, kırmızı yanaklı, şimşek kuyruklu pikaçu ismindeki hayvanın kırmızılı beyazlı bir topun içinden çıkması şeklinde kalan eğlenceli ve "eskiden ne güzel çizgi diziler varmış." dedirten çizgi dizi.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=OENj7Z-afhY
* * *
Hala merak ederim kendini pikaçu sanıp atlayan o çocuk şimdi nerede, ne yapıyor diye? Eğer okursa bunları, senin yüzünden bir neslin kursağında kaldı pokemon. Şimdi internetten izlemek o dönemde heyecanla izlemenin yerini tutamıyor bir türlü.
Gerizekalının camdan atlaması ile Çocukluk travmasına girdiğim anime.
5. sınıftaki aşkıma okul çıkışında "funda seni seviyoruuuuuuuuuum" diye bağırıp müteakiben eve depar atıp yeni bölümünü izlediğim çizgi dizi. ne saftık o zamanlar.
Şimdi kanallarda dönen o saçma sapan, şeytanlı, canavarlı şekilsiz suratsız varlıklı dizilere 10 basan çizgi film. Ya ne güzeldi pokemon bölümlerinde, pikaçu ve tayfasının maceralarını izlemek. Acaba o toptan hangi hayvan çıkacak diye beklemek. Hepsi de birbirinden tatlı olurdu. Özellikle balbazar'ı çok severdim ben. 'Balbazar' söylenişi bile çok havalı ya. Bizim dönemimizin çizgi filmleri ne kadar da güzelmiş. Sevimli Kahramanlar çizgi filmindeki karakterler ne kadar da iyiymiş. Tom ve Jerry, tweety, duffy duck, slyvester, tazmanya canavarı, casper , fred çakmaktaş, tembel tavuk ve aklıma gelmeyen birçok karakter ne kadar heyecanlı bir şekilde izlerdik onları. Okuldayken hemen bitse de eve gidip onları izlesek derdik. Sonra winnie de pooh vardı ne kadar güzeldi. Özellikle sürekli bal yiyen ayısı, tiger'ı, rabbit'i ne kadar da tatlıydı. Bunlar aklıma gelince yeni dönemdeki çirkin çizgi filmleri izleyen çocuklara üzülüyorum sözlük. Keşke o çizgifilmler yeniden verilse de yeni nesil izleyebilse. Belki o zaman bilinç altları biraz rahatlar, tehlikelerden uzak olurlar.
1. bölümden itibaren http://pokemonepisode.org dan izlenebilir. iyi ki varsınız lan.
dizi-mag.com da 3 sezonu tekrar yüklenen ve her gün yüklenmeye devam eden çocukluğumuzun çizgifilmi.

edit: türkçe dublajlı. tv'de nasıl izlediysek öyle.
cocuklugumun en guzel cizgifilmlerinden. Snorlax favorim olmakla birlikte hala oturup izlerim ara sira.
bana göre en güzel çizgidizidir.
25 dakikalık okul ev arası yolu 10 dakika da koşarak gitmeye sebep olan çizgi film.

(bkz: hastasıydık dede)
yeniden izlemeye başladığım çizgi dizi. süper lan. bu yaşta bağımlılık yaptı şerefsizim.
dizi-mag sayesinde tekrar izlediğim çizgi dizi.
dizimag'te gördüğüm an ilk 3 bölümünü aralıksız izlediğim efsane çizgi dizi. pikaçu ne tatlı bir şeysin lan sen.
kendini camdan atan çocuk yüzünden yayından kaldırıldığında lanetler etmiştim o çocuğa.. biz de çocuktuk amk biz atladık mı. ne kadar da malmış rahmetli. tövbe tövbe.
çoçukluktan çıktığı halde bunu izleyen galiba bir tek ben değilim.
geçen hafta izlemeye başladığımda duygulandım bir an ne sevinçler ne üzüntüler heycanlar yaşamıştım ben bu çizgifilmle.
dizimag'de bir çok bölümü yüklenmiş olan çizgi dizi. bölümlerin bazıları karışık, sıraya göre değil ama idare ediyor. ve kos koca adam olmama rağmen bir oturuşta 10 bölüm izliyorum.

--spoiler--
hatta en son ash'in pokemon turnuvasındaki bölümlerini izledim. çarizard'ın kelek yapıp yarışmak istemediği bölüm falan.
--spoiler--

yaş olmuş yirmi bilmem kaç ama sevdiriyor adamı meret.
teşekkürler dizimag der, pokemon izlemeye kaçarım. evet efenim, dizigam'de yayımlanmış bulunuyor.
buyur buradan yak.

görsel