bugün

ash'i abisinden daha fazla seven, hemşirelere aşık olan en sevdiği pokemon squirtle, charizard, bulbasaur yada pikachu olan nesildir. o yeni model robotik pokemonları tanımaz. sokak sokak dolaşıp taso savaşları yapmıştır. ve genellikle tüm tasoları kökmüştür. (bkz: kökmek)
ben10a ve izleyen nesle alçaltıcı gözle bakabilitesi yüksek nesildir.
Şanslı nesildir. Pikachu'yu, charizard'ı, squirtle'ı, pijigeto'yu bilen nesildir.
ash in annesinin her defasında profesör oak ın evinden çıkmasını anlamamış olan nesildir. *
Pokemon izlemiş,sokaklarda taso oynamış nesildir.
Sokakta taso oynarken kavga etmis, cok kez duvar dibinde ütülmüstür.
Her Sabah erkenden uyanip tv karsisina oturmus,
Boyle bir sabah pokemon izlemek icin kalkildiginda cizgi film yerine flas haberlerde kemal sunal'in vefat haberine rastlamis nesildir.
şimdiki saçmalıkları izleyen nesilden daha şanslı olan nesildir.
ahh misty,ahhh !" diye iç geçiren nesildir.ilk aşkımı yaşadığım çizgi filmdir ki çizgi film demek doğru değildir elbette.Bir animedir kendisi.
eğer sabahçı ise okuldan gelir gelmez çantayı bir tarafa fırlatıp tvnin başına geçmiş nesildir. tek sorun çizgi film biraz kısaydı sanki.
Digimon'a soyle yan gozle dahi bakmamis bi nesildir. Bizler seciciydik, her cizgi filmi izlemezdik...

Kaldi ki bir ara nasildir hatirlarsiniz, kesenin bir tarafinda muslumculer, diger tarafindaysa orhancilar var idi...

iste bu pokemon ve digimon da bunun gibi bir seydi. Angarya cikarip dayak yiyen cok arkadas taniyorum bu vesileyle...

"Pokemon daha guzel!" 'Hayir lan digimon amina koyar!' "Pokemon anasini bile siker!" 'Digimon oyle bi zamanda girer ki haberin bile olmaz!" "Ne dedin lan sen??" 'Sen niye bana yan gozle baktin picin torunu??' "'ALLAAH!!'"

Kavga edecek konu bulamiyor adamlar. ikisinin de bi cikari var belli, konu sari bi tavsandan * , mavi bi kurbagadan * cok daha fazlasidir emin olabilirsiniz.
roket takiminin sloganini ezbere bilen nesildir.
tasolarla büyümüş, tasolara gözü gibi bakan, kendini pikaçu sanıp balkondan atlayanlara tanık olmuş nesildir.
nesillerin en efsanevilerinden olmayı başarabilmiş nesildir. tsubasa - misaki ikilisini de, power rangers'ı da izlemiştir.
az sayıda bulunurlar.
aynı nesil sanırım çizgi filmi izleyip "uçcam ben" dedikten sonra 8. kattan atlayan çocuğa da kızgın olan nesildir. o bebe yüzünden yasaklanmıştı. hayır benim suçum ne? paşa paşa izlerdim ben. hiç uçayım, kaçayım havasında da değildim.
butterfree ash'ten ayrılırken gözyaşlarına hakim olamamış nesildir.
ilk bölümünden bir gece önce ali kırca nın ana haberlerdeki pokemon anonsunu hatırladım. ananı zikim.
hayatlarında en az bir kere "piğkağğ-çuuuu" demiş nesildir.
Pokemon tasolarini hala saklar ve arada internetten eski bolumleri izler. Keske o cocuk camdan atlamasaydi ya doyamadik guzelim pikacuya.
şimdiler de 90lar deyince "pokemon amk" diyen nesildir.
tam carizart adam olmuştu bi baktım sonraki gün başa döndüler. bidaha izledim aynı bölüme kadar, dedim bu sefer çıkacak yeni bölüm yine çıkmadı. çıkması sözlük çıkmadı. velhasıl kelam içimde yaradır hala. merak ederim ne olduğunu ash abime. tabi şimdi büyümüştür. benden büyüktür.