bugün

az önce 8 tane bot vurdum. çöp.
botlar salmış oyunu miramarda 14 tane bot vurdum az önce.
adam uzaktan dmr ile susturucuyu takıyor pıks pıks pıks pıks nerden attığı da belli olmuyor.

ayrıca pompalı oynayan çakallara da selam olsun
mobile sürümünü oynadığım için üç ayrilik yaşadığım oyun. iki bira atıp rastgele takımla girince bir sürü arkadas edindim Türkiye'nin dört bir yanından.
Çıktığı günden beri bug içerisinde yüzen, tam toparladı derken yeni bir güncelleme ile tekrar bozulan, mobil sektöre el attıktan sonra asıl paranın burada olduğunu anlayıp pc sürümünü ikinci plana atan ve şu aralar bütün platformlarda ücretsiz olacağı öğrenilen battle royale oyunu.
12 ocak 2022'den itibaren tüm platformlarda ücretsiz olacakmış. Daha önceden parayla satın alanların hesabı premium hesaba dönüşecek.
Tamam belki çorba paramız çıktı.
Ama takımdaki 25 peşin 22'si yalnız bana ait. Paylaşmak zorunda mıyım paramı faydasızlarla.
görsel
pubg ve fortnite artık modası geçmiş oyunlar, yeterince hızlı bir şekilde kendilerini geliştiremediler kanımca. overwatch'a devam arkadaşlar.
karantina günlerinde oynamak isteyen arkadaşları beklerim.

Güzel oyundur.
son günlerde bir kaç kez tıklamadan açılmayan oyun. üç dört kez denedikten sonra açılmakta. ayrıca bazı haritalarda harika fps ler alırken bazılarında aynı fps yerlerde sürünmektedir. yıllardır şu optimizasyona bir çare bulamadılar.
Çok zevk aldığım oyun. Sadece biraz paronayak olabiliyorsunuz oynadıktan sonra. Sokağa çıktığımda çatılara falan bakıyordum bir ara.
açık konuşayım, bu oyun gibi bir oyun henüz yapılmadı. geliştirilebilir ama henüz mevcut değil.

bu oyun hayatın ta kendisi.

zeka, soğukkanlılık, yetenek...

bütün bunlardan bir tanesi bile az ise başarılı olma şansınız yok bu oyunda.

harika bir oyun harika.

allah razı olsun yapandan.
Orjinalini oynayan yazarlar yesillendirebilir taşıyabilirim.
Edit:bir tür fps oyunu.
mobil versiyonunun bilgisayar versiyonundan daha detaylı olduğu oyundur. bu arada bilgisayarda oynamak için sağlam bir makina gerekli yoksa sürekli takılan bir oyunla karşı karşıya kalabilirsiniz.
erkeklerden çok kadın ve kızların oynadığı vasat oyun. zaten bir fps oyunu kızların eline düşmüşse vay haline...

erkek adam papci mabci oynamaz. erkek adam battlefield oynar. fps oyunlarının allahı battlefield'dır.

(bkz: Allahınız battlefield)
PS4 ile Xbox arasında pubg yüzünden savaş çıktığını biliyorum.
bilek yanı sıra biraz da akıl gerektiren oyun. pc versiyonu için yazacağım.

neredeyse herkes öznel bilgiler vermiş , önce steamden bu oyunu oynamak için gerekli minimum ve önerilen ( optimum ) özellikleri yazalım ;

MiNiMUM:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
işletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
işlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant internet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

ÖNERiLEN:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
işletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
işlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant internet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

çoğu kişi düşük ayarlarda sırf daha avantajlı diye oynasa da ben genelde ben ultra ayarlarda oynamayı seviyorum. bir avantajı yok ama görüntü güzel. optimizasyon sorunları evet var ancak ciddi anlamda çoğu hızla gideriliyor. gördüğümüz üzere ekran kartı istiyor oyun. optimizasyon diyenlerin çoğu çöp kartlara sahip. hatasız mı değil mesela bence hala hareketli nesnelere nişan almaya dair mekaniklerde ciddi bozukluklar var. Örneğin hareketli hedefin gittiği yöne nişan alır atarsınız ancak burada gerisine bile atsanız vuruyor veya vurulabiliyorsunuz.

oyun hakkında loot al öl yazanlar da ayrı bir saçma. loot al da mantıklı al. sağı solu bir kes , o kulaklıkları bir tak. oyun sadece bilek istemiyor beyin de istiyor arkadaş .

bu arada ; solo - grandmaster. oynamak isteyen mesajla ulaşıp ekleyebilir.
iki haftadır oynuyorum abimin zoruyla fakat ne biçim oyundur bu yahu, paraşütle atla, loot yap öl, veya öldür sonra tekrar, tekrar ve tekrar. Bazen zevkli oluyor ama sonra sıkılıyorum.

Çok monoton ve tekdüze yahu.

Dünyada en çok oyuncusu olan oyun ama gel gelelim bana zevk veremiyor.

Çok anlamsız lan...

Tanım: hayatta kalma oyunu, optimizasyon hala leş. Fiyatını da arttırdılar.

69 liradan 82 mi ne oldu.

Adam öldür öldür nereye kadar...
+ Kanka ne oyunlar oynuyorsun?
- Papci oynuyorum kanka.

Off kafaya sıkıcam şu lafı duymaktan.
erangel adlı haritada bilen bilir köprünün yanında bir kayalık alan var. amınakoyduğumun oğulları bu kayalık alanı öyle bir yapmış ki denizden geldiğinde yukarı çıkamıyorsun. ha çok da meraklısı değiliz o sikik tasarımcının bu aptal seçimine fakat oyun ibneliğine alanı bu kayalık üstüne veriyor. sanki özellikle yapıyor yavşağın oğulları. önce safe zone’u bu sikik yerle alakasız bir alana veriyor bir anda pat diye herkes karşıya geçiyor, derken şaaak diye bu kayalık alanın üstüne çekiliyor.

orospunun oğulları bunu bile düşünmüş ve tongaya basmamak imkansız. sağınız kapalı, solunuz kapalı. alan oraları kesmiş, tek yol bu kayalık.

sonra üzerinizde şiir gibi loot, 8 kill ile bu yarrrrrak kafalının tasarladığı kayalıklardan çıkmaya çalışıyorsunuz. sizi buraya mecbur ediyor kralını siktiğimin tasarımcısı. çatır çatır med kit yiyorsunuz, içecek patlatıyorsunuz. bir sağa bir sola, hiç bir şekilde çıkışı yok.

bu ancak bir orospu çocuğunun işi olabilir. işte arada bazı bu tip orospu çocukları tasarımcı, yazılımcı falan oluyor. bu siktiğimin yeri gibi yerler tasarlayıp zevk alıyor parmaklarını siktiklerim.
Ekran görüntüsü alıp Sosyal medyada paylaşanların şahsımda gece yataklarının altından çıkıp sikimle suratlarına vura vura vura vura ağızlarını yüzlerini yamultma isteği uyandıran oyun.
PlayerUnknown's Battlegrounds'a rütbe sistemi geliyormuş. sonunda aq ayda yılda bir giriyorum karşıma amerika dag komando 7.birliği çıkıyor
Neden bu kadar abartıldığını anlamadığım oyun. Battlefield gibi şaheser tadında bir fps * oyunu varken bu tarz oyunların ( r6 siege, fortnite, cs go) abartılması saçmalıktır.

Cs go bile ruslar ve hileciler yüzünden bütün olayını ve anlamını kaybetti. Ve pubg tarzı oyunlar da cs go'nun alternatifi olmaktan başka bir halta yaramıyor artık.

Umuyoruz ki bu da, fortnite da tıpkı pokemon go ve minecraft gibi tarihe gömülür.

(bkz: Allahınız battlefield)
(bkz: mal turnusolu)
Mobil oyununun daha sağlam olduğu ancak yine de pc üzerinden oynamanın ayrı bir zevk verdiği oyundur kendisi. Benim naçizane düşüncem elbette bir Counter Strike Global Offansive değildir ama yine de siz bilirsiniz. Konu,işleyiş güzel ama malesef oyunda o kadar bug var ki insan kahroluyor alkole düşüyor resmen. Bu arada tüm online oyunlar ile alakalı sorusu olan bana soru sorabilir arkadaşlar.

Edit : Neden eksi veriyorsunuz ki gerçekten anlamak zor sizi. Allahın belası bir oyun bir adet daha eksi verin bekliyorum *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar