bugün

Yeni çıkmasına rağmen bir haftada 500 bin satışa ulaşmış steam oyunudur. H1z1 ve arma ya benzer battleroyal modu gibi. Şuan bütün streamerlar neredeyse bu oyunu oynuyor twitch de. Fiyatı 79 veya 89 tl tam emin değilim kesin editini yaparım. Şuan tabi fps sorunları var. Buglar var ona rağmen yıllardır betadan çıkamayan h1z1 e bin basar.

görsel

Arkadaşlarınız varsa 3 4 kişi çok zevkli olacak oyundur zira tek başınıza hayatta kalmanız çok zor.
Ben almadım birincisi sistem gereksinimlerim kesin very low da bile oynatmaz ikincisi param yok.

edit: lan olm ılımlı alkolik hediye etti oyunu allah razı olsun.

Edit: 10fps aliyorum yani yeni pc almadan oyun cop.

1 yil 2 ay sonra gelen edit: suan pc m de gayet guzel calissa da oynamadigim oyundur. Cok hypelandi cok paralar kazandi ama suan residentsleeper.
--spoiler--
100 kişi ile aynı uçaktan büyük bir haritaya atlıyorsunuz, zamanla oyun sizi belli alanlara yönlendiriyor eğer o alanın dışına çıkarsanız zamanla canınız gidiyor. bunun sebebi de bir eve girip saatlerce beklemeyelim diye.evlerde silah,yelek,kıyafet, mermi vs eşyalar var onları alarak hayatta kalmaya çalışıyorsun. bununla birlikte evlerde olmayan silahlar, kamuflajlar default bir şekilde haritanın bir yerine büyük paket halinde düşüyor. oyunda fps sorunu var, ani fps düşüşleri takılmalar vs oluyor. fiyatı 69 lira ama bana biraz pahalı geldi, aynı şeyi dayz'ye de yaptılar. oyunu aldık 3-5 yıl geçti hala sona gelinmedi. ortalama bir oyun yarım saat sürüyor, vakti olmayanlar içinde uygun bir oyun. son olarak minimum sistem gereklilikleri;

işletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
işlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant internet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
--spoiler--
twitch te "lirik " nickli amerikalıdan izlenmesi gereken oyun. adam gördüğünü bırakmıyor.

ayrıca cs oynayanların büyük çoğunluğunun oynadığı oyun . gaz kalkanı yüzünden cs deki gibi bi yere uzun süre pusamıyorsunuz o ayrı. herkesi bi yere zorunlu olarak topluyor. açlık oyunları na yakın mentalitede.
dün akşam satın aldığım oyun. hayır işin garip yanı; oyunu satın almadan önce "olm bu oyunun optimizasyon sorunları var bende çalışmaz" diyordum. hayır, nasıl bir kapitalist sistemin parçası olduysak artık.
gunlerdir takip ettiğim oyun. işini bilen bir yayıncıdan izleyince aşırı zevk veriyor.

türk yayıncılardan wtcnn( ferit karakaya) jahrein(ahmet sonuç) ve mithrain gibi yayıncılardan izlenebilir. bunlar oyunu zevkli hale getiriyorlar. üstelik squad halinde çok iyi takım arkadaşları da var.

yabancılardan ise ben lırık shroud ve shortyguy ı izliyorum. bunların muhabbetleri güzel ve iyi oyuncular.

öteki yandan içinde bulunduğumuz nisan ayı optimizasyon ayı olacakmış. oyun yenı çıktıgı için boyuna bug var ve fps anlık olarak sık sık düşüyor. özellikle haritada kasaba gibi kalabalık yapıların oldugu yerde.

oyunu solo duo ve squad olarak 3 farklı şekilde oynayabiliyorsunuz. solo olarak gerçekten zor. takım arkadaşın yoksa 3 tarafı açık bır arazıde keklik gibi gezmeyi kimse istemeyeceği için çok sık pusuculara denk gelebilirsin. duo ve squad ise takım oyunu oldugundan arkadaşınla arandaki diyaloga bağlı.

bu oyun piyasaya çıktıgı gibi çok tutuldugu için ''ne de olsa bayaa populer olduk artık ugraşmamıza gerek yok'' diyen h1z1 yapımcıları içtikleri kolayı tukurup tekrar işe girişmişler. yanlış hatırlamıyorsam 17 gb yahut 14 veya 16 gb lık bir update getirmişler.

ben yuklemedım lakın mıthraın adlı yayıncının tekrar girip bakmasına göre pek bi bok olmamış sadece grafıklere basmışlar o kadar update i.

neyse oyun steam de suan 69 türk lirası. yayıncılar hemen hemen hergun biri olmak üzere çekiliş yapıp oyunu bedavaya verebiliyorlar.

oyun için değer mi? bence deger. oyun bir cs-go değil aksine tamamen strateji temelli kill almanın yahut ölmenın çok kolay oldugu bir oyun.

son olarak eğer makineniz sağlamsa oyunu full graphıc de çalıştırın. gerçekten bir harika yapmışlar. bu ay içinde bir güncelleme geleceği için önümüz de ki aylarda alabilirsiniz.
alıp oynamayacağım oyunlar arasında. twitch yayıncılarının eline hangi oyun düşerse, o oyun okuldan kaçan en fazla 16-17 yaşlarındaki kalitesiz oyuncu sıfatlarla doluyor.

bunun yerine bugün çıkacak olan yooka-laylee tercihimdir. rareware şirketini bilen ve şaheserlerine hayran olanlar varsa, bahsini ettiğim oyunla olan alakasını anlamışlardır. yeni nesil casual ve çöp oyuncuları pistten alabiliyor muyuz?
açlık oyunlarının oyun versiyonudur resmen. değişik haritalarla daha da güzelleştirilebilir bir format.
Özelden mesaj atın da oynayalım ;(
Acaba çok mu iyi sistem istiyor diye merak ettiren oyun benim yadigar Minumum sistem gereksinimleri zor karşılıyor.
Tanım: çok eğlenceli olan oyun.
şu an için oyun henüz tam bitirilmediği için optimizasyonu çok iyi değil dolayısıyla sistem iyi olsa bile kasma olayları yaşanabilir. ama ortalama bi sistemle düşük orta arası ayarda oynanabilen oyundur.
beyler, bayanlar oyunu satın almış olan varsa yeşillendirsin. takım falan kurup akarız.
Oynayan varsa yesillendirsin birlikte daha zevkli.
evet beyler bayanlar varsa oynayan takım kurup oynayabiliriz.
twitch olmasa türkiyede satışlarının yarı yarıya belki daha fazla düşeceği oyundur.
Oyunu oynayan varsa buyursun gelsin. discord kalanı burası.
https://discordapp.com/invite/KpAt4V
oyunu oynayan varsa buyursun gelsin. discord kanalımız burası.
https://discord.gg/pYwDRVm
oynayanları beklenilirdir, buyrun gelin discord kanalına.
oynayan sözlük yazarları beklenmekte efendim, buyurun gelin.
Peh bu da oyun mu ? Adam gibi adamlar project reality oynar.
oyun üzerinden adamlık dersi veren sikimsonik yazarları da gördük ya, ölsem de gam yemem amına koyim.
Bilgisayar cortladığından beridir oynayamadığım oyundur kendileri.

En son bazı evlerde sadece 2x, bazılarında sadece medkit falan çıkıyordu. Düzeltmişlerdir umarım.
Edit: bir de cosmos aşkına, şu oyuna Toros ve lada jipten başka araç ekleyin.
Ara ara bu başlığı canlandırmayı kendime görev bildim. varsa oynayacak hanımlar, beyler buyursunlar efendim. sözlüğün discord kanalı. her türlü oyun muhabbet mevcuttur.
Oyun, hatta tasarımcısının gözlük camına attırayım oyunu. Bilgisayarınızın özellikleri ne olursa olsun fps sorunu var. Eşek yükü ile para kazanıp tekrar oyuna yatırmaya tenezzül etmiyor ibneler. Bu bilgisayarlara bu kadar parayı düşük fps alaım diye mi veriyoruz lan biz! Labunyalar!
early access ipneliğini sonuna kadar sömüren oyun. bi dünya bug var, uyumluluk ayarları olmamış, ama early access ya amk düzeltmeyin. bir bu bir de h1z1.
the long dark Tam 3 sene early access olarak kaldı.
Yani daha birkaç ay olan bu oyun için hemen sövmeyin. insanları Daha çok sömürecekler. O zaman bol bol söversiniz.

T: bir video oyunu. Buglısından.