bugün

iyi yanı, hiç üzülmüyorsun.. nasıl olsa herşey imkansız.. yaptığı, söylediği, yazdığı, okuduğu, gördüğü hiçbir şeyin önemi yok.

kötü yanı, elini tutamıyorsun.. ellerin terlemiyor avuçlarının içinde. dudakların ıslanmıyor..
Acı çekmenin en zevkli formu... Karşılık bulan hiçbir aşk bu kadar yoğun olamaz.
O' nun sizi sevmeyeceğini bile bile, kimi zaman sevilmeye ihtiyaç duymadan sevmektir. Aşkın en hakiki, en güzel halidir.
Yıldız ablamız şöyle der bir şarkısında:
' içimde öyle güzelsin ki, onu kirletmeyeceğim seninle. '
(bkz: dayan yüreğim)

Fakat aynı zamanda aşkın en acı veren halidir.
hayaller ruh halini güzelleştirir, biz de ruh halimize göre düşünürüz.
bir bilimsel tez'e göre bir çok duygu akıla yansır.
Platonik güzel ama bir adım ilerisi bok çukuru onun aman dikkat.
barbara.

görsel
Dünyanın en enayi seyi.
Şimdi mesela bir kadını önceden reddedip sonraki zamanlarda pişman olmak ve özlemekte platonik midir, mallık mıdır nedir?
akıp giden zamandan çok güzel hatıralar bırakır. ortalama seviyede öküz bir türk erkeği'ni şiire, melankoliye, felsefeye sürükler. bazen sınıfa yeni gelen esmer, bazen yemekhanede karşı masada oturan sarışın, bazense sadece yazılarını okuduğun genç hikaye yazarı. çokça hayale daldıran, çokça kamyon gibi sana çarpan, kendine getiren, yaşarken küçülten, çocuklaştıran, geçtiğinde adamlaştıran.
karşıdakinin alveollerine kadar bilirken; onun, senin akciğer solunumu yaptığını bilmeme durumu.
Kaybedilen tam bir sene sonunda bir daha hayatta yaşamak istemediğim aşk türü. Evet gittim söyledim reddedildim ve ölmedim. Ve bu bana bir özgüven getirdi. Artık bir daha birisini onun kadar seversem gidip söyleyecek özgüvendeyim. Hala bu durumu yaşayan arkadaşlar konuşun bir şey olmuyor. Hiçbir şey senelerinizden değerli değil.
ezikliktir, basitliktir, sıradanlıktır. her kim olursa olsun böyle davranmaya, onun için bu kadar üzülmeye, onu olmazsa olmaz yapmaya gerek yoktur. biri için kendinizi üzmeye değer mi? platonik aşk yaşayanlara bakıp gülüyorum. olmadıysa olmadı işte, unut gitsin. sana bu kadar acı veren sana mutluluk veremez. önce bunu kabul et. dünyada kalan tek kişi o değil, başkaları da var. ve genelde böyle olur; sen onu seversin hatta çok seversin ama o senin onu sevdiğin kadar senden nefret eder. gün gelir sevdiğiniz kişi evlenir ve siz öyle mal mal uzaktan bakarsınız. bitti artık, gitti, sonsuza kadar bir başkasının, sizin olmayacak. siz o kadar beklediniz, o kadar üzüldünüz ama o gidip başkasının oldu, başkasını kolunda girdi dünya evine, hani o çok hayallerini kurduğunuz. öyle mal mal beklemeye devam etmeyin. çıkın yeni fırsatlara açık olun.

ve gün gelir, onu o kadar bekleyip gelmediğine değil de, onca zamanın geçtiğine değil de, onu beklerken kaçırdığınız mutlu olma fırsatlarına yanarsınız. bunu acısı emin olun ki bundan daha fazla. çünkü ilki sadece bir heves, ikincisi ise kaçırılan bir fırsat ve en önemlisi pişmanlık. onu unutursunuz, çektiğiniz acıları unutursunuz ama kaçırdığınız fırsatlardan duyduğunuz pişmanlığın acısını ölüm döşeğinde bile hissedersiniz.

siiryazanadam'dan size tavsiye bir kişiye takılıp kalmayın. etrafınıza bakın o beklediğiniz kişiden daha değerli olanları göreceksiniz.
Platonik kelimesi ilk kez kulaklarına çarpmış mavi önlüklü birinin, arkadaşlarından iş çıkmayınca öğretmeninden yardım umarak "bu kelime de ne ola ki" merakını gözlerinde parlatarak öğretmeninden açıklama beklemiş lakin kendisinin ağır "dermansız aşık" olarak suçlanmasına sebebiyet vermiş dönemin trend tamlamasıydı.
Uzaktan sevmektir , reddedilme korkusuyla açıklanmaz
Hmm her gün uzaktan izlemeye mahkumsunuz genelde lise aşkıdır bu aynı sınıfta değilsen yandın her teneffüs çıkmasını bekle okula gelmeyince yıkıl bi de abinizin arkadaşının kardeşiyse eğer ve gidip yetiştirirse yandınız böyle uzaktan seyretmeye mahkumsunuz her gördüğünüzde kalbinizin atışlarının hızlanması , yüzünüzün kızarması , arkadaşların seninki geliyor demesi süper lan.
Namı diğer ezik aşkı.

Çirkin mi çirkin. Öz güvensiz mi öz güvensiz eziğin aşkı. Allahım sen koru. Böyle aşık olanı sen kurtar Yarabbi.
Hiç tanımadığın birisini kafanda istediğin gibi şekillendirip hayalinde yaşatmaktır. belki günler sürer, belki yıllar. tek gerçek şudur: hayallerde her şey güzeldir...
beklenti ve umutlar kalıp olur, hoşlanılan kişi de su gibi bunun şeklini alır.
Düşününce en az incindiğim aşkım.

Açar bakarım ara sıra şarkılarını dinlerim resmine bakarım, gülümserim.

Ünlü sayılabilecek bir insandı, ne de güzel bağlama Çalardın ne güzel sesin vardı senin.
görsel
Yanakların ıslanır.Sanki omzuna dağlar yaslanır.
aşkın en güzel hali. isin içine girince genelde beklenildiği gibi cikmiyor aşık oldugunuz kişi ve hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. sevipte dokunamamak da kötü fakat hayal kırıklığı farklı be kardesim.
suya şiirler yazmaktır. Sen yazarsın ama kaybolur gider. Demek istediklerin boğazında kalmıştır, boğazın tıkanır.
Yillarca acisini cekmis biri olarak soyleyeyim geciyor arkadaslar. Ama ben cocuktum o zamanlar ergenlik falan derken uzadi. Yetiskinken boyle bir sey yasamak baya zor olsa gerek. O yuzden hic boyle atraksiyonlara girmeyin. Sizi seveni sevin canimiz sıkılmasin.
Âşık oldum sanırsım ama olmazssın

Olay budur.
güncel Önemli Başlıklar