bugün

(bkz: eto bitmiş)
başımızda bu devlet adamları olduğu durumda çok zor, bitse de kendileri çıkar dağa savaşır, sonra gelir yerlerine otururlar, sonra tekrar ta ki geberene kadar.
+ pkk yı bitirmiş durumdayız.
- ?
+ mesela yani. zaaaaa:XD
- anan.
narkotik şube uyuyor mu?

olum malın kaynağının üstünbde oturuyor bu amca belli ki. kafaya baksana on milyon...
şaşırtmayan beyandır.Bu ülkede yaşayan çoğunluk ne yazık ki artık duyarsızlaştırılmış, depolitize edilmiştir.Kimse kendi tavuğuna kış denmedikçe tepki vermez olmuştur.Ne yazık ki bu ülkede yaşayan çoğunlukta vicdan kalmamıştır.Bu sebeple pkk yı bitirmiş durumdayız beyanı beni şaşırtmamıştır.
Bu ülkede halen her türk asker doğuyor, ve maalesef fakirin çocuğu halen görmediği haritada yerini dahi bilmediği yerlere "mehmetcik" olarak gururla gönderiliyor.Ama bakıyorsunuz pkk dediğiniz terör örgütünün saklandığı mağarayı görüyorlar izlerini buluyorlar ama onlar ateş etmeden hiç bir şey yapamıyorlar.Ne zaman ki onlar 300-500 kişi saldırıya geçer o zaman ateş edebiliyorlar. Bu mudur pkk'yı bitirmek? Adamlar mağaralarının kapısını pimapenle yaptırıyor bu kadar rahat bu kadar korkusuzlar artık siz düşünün.Mehmetçik elindeki dürbünle izliyor onun kapısının açılışını kapanışını, yaktığı mangalı.Ama eli kolu bağlı bekliyor.Neden peki? üstlerinden vur emri gelmiyor diye.Bu şekilde neyin bitirilmesi bu, neyin pazarlığı neyin dövüşü?Yazık değil midir bu uğurda can veren onca askere, ailelerine.Ateş düştüğü yeri yakıyor ve artık televizyonlarda dahi gösterilmiyor ölenler...ÜStüne de bu ülkenin bakanı çıkıp bitti diyor ve yine kimseden ses gelmiyor,yazıklar olsun.
söyleyen şahsın nasıl o makama geldiğini sordurandır.
çapını veya yarı çapını düşündürendir.
en önemlisi yetmez ama evetçilerin götünde patlayan kamçıdır.
kalasik troll açıklaması, havada akpliler kan(şehit istiyoruz) kokusu var diye halaya başladığı açıklama.
(bkz: pkk yı bitirmişler matmazel)

ah be ismetcim keşke.
1. SAVUNMA BAKANIN ULKEYE NEKADAR HAKIM OLDUGUNU GORDUNUZ. VEYA
2. SAVUNMA BAKANIN HALKI EŞŞEK YERiNE KOYUP NASIL YALAN SOYLEDIGINI GORDUNUZ. SONUC. SECIMLERDE SECILDIGI ILDEN BIRDAHA SECILECEK. SEBEP! BEYIN BEDAVA.
kafanızda mı?

diye sormak lağzım bunu diyene..
(bkz: kızılderililer türkmüş)
şimdi hiç akp ile ilgili olmamakla beraber bakanın bir bakımdan yerinde bir tespit yaptığını düşünüyorum.zira bu dönemde pkk iki önemli psikolojik hamle yaptı birincisi alan hakimiyeti olarak adlandırılan belli bir toprağı ele geçirip kalıcı olma ve bu yolla mesaj verme çabası ikincisi de metropollerde türk kürt çatışması çıkarmak için g. antep bombası. artık her kimden talimat alıyorlarsa bu iki psikolojik eşik oluşturma çabası da başarısız oldu pkk nın.aynı zamanda her iki taraf da birbirlerinin boyunu ölçtü ve pkk nın o kadar da güçlü olmadığı açıkça belli oldu.açıkça konuşmak gerek pkk dış yardım almasa asla tc ile boy ölçüşebilecek bir oluşum değil hatta olanca dış desteğe rağmen gene de ölçüşemiyor.denedikleri psikolojik hamleler de sadece bunun kamuoyunca daha açık görülmesine ve pkk ya zarar vermesine neden oldu.ancak yapılması gereken mücadele azmini ve pkk üzerindeki basıncı arttırmak. örneğin iran bir hamlede murat karayılanı ham yaptı.türkiye de bunu yapmaktan bahozu almaktan aciz değil tabii ki ama artık abd ye de tavır almak lazım. tıpkı bush un vaktiyle tüm dünyaya el kaide hadisesinde dediği gibi ya benimlesin ya karşı ortası yok.bu mesajın kenafir gözlü mrs clintona iyice verilmesi akabinde küreciği incirliği unutması gerektiğini söylemek lazım.
oha artık dedirten açıklama. yemin ediyorum adam dalga geçiyor, 5 kere bitirdik demiş. bizim mahallenin bir delisi var miço derler, ona takım elbise giydirip bakanlık koltuğuna oturtsanız yapmaz bu açıklamayı. yazıklar olsun sizi seçip o meclise gönderenlere de sizi bakan yapıp o koltuğa oturtanlara da! insanın azıcık yüzü kızarır, utanır be!

bu ne çeşit bir yüzsüzlüktür anasını satayım kafayı yiyeceğim ya!
bok bitirdin sen terörü, altınıza dolduruyorsunuz korkudan oy kaybederiz diye güneydoğu'da. kılınızı kıpırdatamıyorsunuz, askerlerimizin ölümüne göz yumup cenaze törenlerinde timsah gözyaşları döküyorsunuz. siktiredin siz pkk'yı, gidin arakan müslümanlarını kurtarın.
(bkz: hamdolsun fransanın da amına koyduk)
her şehit haberi sonrası yediğimiz şey.

(bkz: temcit pilavı)
acaba ne yemişte bu kadar dokunmuş dedirten saçma ve asılsız söylemdir. ulan bitirdiniz de o kadar mehmetçik kendi kendine mi şehit oluyor. sırf aksiyon olsun diye bir birlerini mi vuruyorlar? kahpenin evladı ağzımızı bozduruyor pazar pazar.
hiç şaşırmadım. akp, akla hayale gelmeyecek her türlü rezilliği, iğrençliği, kepazeliği pişkin pişkin yapar. sonra milletten oy ister.

millet de bunlara çatır çatır oy verir, sonra da kıçlarını tuta tuta gezer. böyle millete, böyle akp.
geriden bitirdiğimiz olaydır.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
sanırım sayın bakanın kafasında bitmiş bu ilişki... ama pkk hala ısrar ediyormuş... *
daha bitiremedik çünkü sayıları çok.
sanırım bakanlığı süresince içinden hep "pkk'yı bitirmiş durumdayız" cümlesini kurmak istemiş, pkk'nın gerçekten bittiği gün ne kadar büyük bir siyasi rant sağlayacaklarının, göğsünü gere gere bu cümleyi kurmanın hayalini kurmuş ve bir an boş bulunup ağzından kaçırmıştır bu cümleyi yani kafası o an başka yerlerdeydi bence yoksa akıl bağli olan birisi böyle birşey demez.
bir akp klasiği.

not: üst üste siyasi entry girmezdim ama bu sefer farz oldu tutamadım kendimi.
(#16689026)
mum'un eriyip bittiğini söylemek mantıklıdır fakat elinde fenerle gezenin fenerinin eridiğini söylemek aptalcadır. Yenmez.