bugün

sçarken yazmaktır ve bunu mektuplaştırmaktır.

(bkz: kabirden mektup)
(bkz: kafirden mektup)
(bkz: cehennemden telgraf)
tuhaf taleplerin bulunduğu tırt mektup. nasıl ciddiye alıyorlar anlamış değilim. ne kürtçesi, ne anayasa değişikliği azizim? ne diyor bunlar. şuraya da çıplak uzanalım bari!
tam metni okudum. Hangi onurlu ve bariscil mücadeleden bahsedildigini idrak edemedim. (benim malligim olsa gerek zira sivil öldürmedi bu hümanist sekerler) kürdistan illerinden bahsedilmis. Benim bildigim kadariyla il kavrami siyasi sinirlari olan yerleskeler icin kullanilir. (inkar edemezsiniz kurdistan etnik bir cografyadir diye ifadelerini yumusatan sevgi pitirciklarini da götümden anlamis olmaliyim) biraz da empati yaptim; siktirin terkedin ülkenizi ordunuzu da lav edin demedikleri icin bir tesekküru borc bilirim!
ilk başlarda barışçıl ve demokratik bir üslup kullanılmış, hatalarının farkına varılmış ve gerçekten çözüm isteyen bir örgüt profili çizmeye çalışılmış mektupta. tamam, buraya kadar sorun yok ama talepler kısmına geldiğimiz de anlıyoruz ki aynı tas aynı hamam. gene bir kürdistan ütopyasıdır tutturulmuş. artık o haklarını savunmak için dağa çıktıklarını iddia ettikleri halk bile istemiyor kan dökülmesini, onlarda bıktı usandı bu kavgadan. bu mektuptan anlıyoruz ki pkk asla barışa yanaşmıyor. onlar için tek çözüm kürdistan, biz daha açıladuralım...
külah yapıp götlerine sokulması gereken mektuptur.

ya sev ya sevr.
nerden nereye geldiğimizi gösteren durumdur.Çok değil,3 yıl önce girilen entryler acaba günümüze ne diyecekler.Yeni yol haritası kaybettik ya yolumuzu bir ülkeki yolunu bulamıyor,kargalarda yol gösteriyor.