bugün

lahmacunu bu şekilde yemekle aynı rezilliktedir.
toplum içinde yapılması gereken davranıştır.
aslında protokol adabına uygun olandır fakat filmlerden, tanıtımlardan da görüldüğü gibi elle yemek de ayıp değilir. Kimse size niye bunu elle yiyorsun diye sormaz. ha siz pilavı da araplar gibi elinizle yemeye başlarsanız sıkıntı orada başlar.
zariflikten kurdeşen döktürecek tip eylemi fakat pizza diliminiz kolunuzla eşit boyda ise normal insan eylemidir.
küçük dilimlere ayırmak için kullanılır. ardından elle yenir. yok ben çatala batırcam derseniz olmaz. herşeyin bir adabı var amk.
görenlerin muhtemelen tebessümle izlediği manzaradır.

10 yaşımda aldığım harçlıkla ilk defa tek başıma lokantaya gidip lahmacun yeme girişimimde, elle yiyince ayıplanacağımı düşünüp başlıkta sözü geçen yola başvurduğumu hatırlarım kimi zaman.*
Görmemişliktir.
Elde tutmaya calisirken ucunun bukulup dusmesiyle mucadele edemeyen insan davranisidir.
çatal bıçaksız yiyince her yanının ketçap salça yağ falan olmasını sevmeyen insanlar topluluğu pizzayı çatal bıçakla yer.
(bkz: insanlık)
Koca dilimi çatala batırıp yemediği sürece kabul edilebilir davranış. Ama üstündeki edevat dökülüp tat alınamayacağından verimsiz bir yemek olur, geçiniz.
hemen görmemiş bilmem ne. belki adam eli yağlanmasın istiyor, belki öyle alıştı. nerede ön yargısız görüşler? hani kardeştik. *
samimiyetsiz ve cins insan tavrıdır.
ninja kaplumbağaları izlememiştir.
kızın yanında kibarlık olsun diye yapıp kızın elleriyle dalmasından sonra pişmanlık duygusudur.
lüx bir restorantta bir kızla ilk yemeğinizde yapılmak zorunda olunan davranış.
kişinin anlık durumuna göre gerçekleştirdiği olay. karnı çok açtır, uğraşmak istemiyordur lop diye indirir mideye 4 lokmada. bazen de eli yağ olmasın diye çatal bıçak ile yer.
hayır arkadaş elinle yiyeceksin onu ya burger'da kızartmayı elle yemeyi biliyorlar ama pizzaya gelince işkence çekmeyi göze alıyorlar al eline ye bunu da.
sonradan görmelik gibi bir şeydir. hala pizza yerken görürüm etrafımda çatal bıçakla ıkınıyorlar. ben alırım elimi mis gibi yerim. sanki de imrenirler gibi bana. varsın imrensin pezevenkler.
tam bir görgüzlüktür ayakla yemek varken çatal biçak ya da el kullanmak ayiliktir.
Muhtemelen bir ingiliz dizi ya da filminde görüp özenmiş gariban insandır. Allah ıslah etsin onu.
şizofrenliktir, çatal ve biçaği canli sanarak, onlarin iknasi ile pizza yemektir.
çatal: hadi o tabak bitecek.
biçak: hemde.mantarli hadi yersin ssen onu.
samimiyetsiz bir davranıştır. kraliyet ailesindekiler bile elleriyle yiyor.
Gecenin bu saatinde yiyorum hemde ellerimle mis gibi, oh.
bol ketçap bol mayonez eşliğinde pizzanın kafasına sıkan insanın yapacağı iştir. Bir de kesin vakti çoktur, uzun sürer zira o şekilde tüketmek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar