bugün

"Ejder Meyvesi" de denilen bir çeşit meyve.Bazı kaktüs türlerinin meyvesidir. Meksika,Orta ve Güney Amerika'ya özgü bir meyvedir. Tadı karpuza benzer. Etli kısmı, beyaz ve yarı saydamdır. Küçük siyah çekirdekleri kivininkiler gibi meyvenin içine dağılmış şekildedir.
sözlüğün entelektüel, güngörmüş, zeki, güzel, seksi ve burada sayamayacağım daha pek çok özelliği bünyesinde barındıran yazarlarından biriyle laflarken varlığından haberdar olduğum tropik meyve. pitahaya da deniyormuş. çok methedilince bir deneyeyim neyin nesiymiş diye yola koyuldum. evveliyatla şunu belirtmem gerekir ki meyvemiz pahalı. akşama şöyle aile boyu bir pitaya ziyafeti çekeyim diye düşünürseniz öncesinde tc kimlik numaranızı 3280' e msj atın, bakın bakalım size ihtiyaç kredisi veriyorlar mı? sonra market kasasında dumur olmayın. neyse ebatları ortalama bir koç taşağı iriliğinde olan pitayaların yaklaşık fiyatı 8 - 10 tl. tansaş' ta 3 adedi 25 tl.

pek çok tropik meyvede olduğu gibi pitayanında görüntüsü albenili, yanarlı dönerli, güzel. fakat lezzet açısından diğer hemşehrileri gibi vasat. hahh tadını aldım, alıyorum, alıcam derke meyve bitiveriyor. su yermiş gibi oluyorsunuz. aynen hindistan cevizinde (nihat doğan deyimiyle kokonat) olduğu gibi beklentilerinizi karşılamıyor. insanın aklına şu da geliyor; bu kadar güzel bir meyvenin nasıl böyle bi tadı olabilir! bizim ibneler içine şırıngayla su mu enjekte ettiler acaba?! sahte pitaya mı yediriliyoruz ulan!

http://www.tropicalfruitnursery.com/dragon/
tropik meyve çeşitlerindendir.
http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Pitaya
hiç tatmamış biri görünce nasıl bir tat acaba ki diye merak edebilir. görüntüsü ve tadı çok çelişen tropik bir meyve. diğer meyveler gibi sürekli evde bulunması gerekir mi? hayır.
on birinci nesil yazarcık.
koştursun sözlükte.
Ben vezirim sen piyon, Parmaklarım ayları gösterirken aptallar parmaklarıma bakar gibi özlü ve çok manalı(!) sözler sarfeden yazar tanesi. Bir de çok güzel kalp kırarmış da sözlük formatı engelmiş. Havasını yesinler. Vikipedi den copy paste yapıp yazarım diyor sonra. işte velhasılkelam böyle ilginçler de var sözlükte. Onlarsız olmaz ama sözlüğün renkleri. * yeni gelen bilgi: yazdığı entry leri tek tek silen korkak.
Genelde aynı fikirde olduğum yazar.
tek doğruyu kendi bildikleri sanan, ukala ve kibirli yazar.

saygı nedir bilmez, tıpkı kendisini de bilmediği gibi, evet kendini bilmez bir yazardır.

utanmaz, arlanmaz, kişiliksizdir.

dününü hatırlamaz, yarınını tahmin bile edemez.

ot gibi yaşayıp ölümü bekleyen aptaldır.

kendini beğenmiş ve insanlardan hep üstün olduğunu zannetmiştir yazık..

gasilhanelerde ölüsünü yıkayacak tek bir adam bile bulamayacaktır.

lanet, pis kokan, cehennemi bile haketmeyen pisliğin tekidir.

spor yapmaz, ders çalışmaz, namaz kılmaz tam bir kamildir.

zamanında öğretmenlerinden dayakta yemiş, sıfatsızın önde gidenidir.

daha önce hiç sevgilisi olmamış beyin kıtı mahluktur.

istese hemen sevgili bulabileceğini sanıyor, işte ben buna gülerim.

annesinin ve babasının bile nefret ettiği bir çocuktur.

evlatlık edememiş, insan olamamıştır, "hayvan olmuştur" deyipte hayvanlara da hakaret etmek istemiyorum.

bir beyin özürlüsü bile kendisinden daha zekidir.

felsefe yaptığını zanneden ama alt tarafı "ağaç yaşken eğilir" gibi basit sözler serfeden gerizekalıdır.

sınıfın en sevilmeyen, hor görülen ve dışlanan salağıdır.

3×4 sorusuna 12 diyen ama 4×3 diye sorulduğunda kafası karışan mankafadır.

insan zinciri olsa, en alt basamağın da altında yer edinecektir kendisi.

insanların kendisine bakınca "ıyy" dediğinin bile farkında değildir.

adam değildir.
beyin ölümünün gerçekleştiğine inandığım yazar.
veganlığın pençesine düşmüş, yazık yazarıdır.
97 li bir adet yazardır. Üzülmesin yalnız değil. Hatta şimdi baktımda ben de onun gibiymisim.
--spoiler--
insan insanı siker mi ibraam?
--spoiler--
silik bir yazar.
Gazipaşa'da seri üretime başlanmış meyvedir.
Şişli'de bulunan dönerci. Efseynin kelime anlamı. Gece acıkmalarının tek adresi.

Komisyon verin lan bana.

Eski yazarmış.
'Ejder Meyvesi' olarakta bilinen meyve.

http://www.posta.com.tr/e...-meyvesi-galerisi-1237504
Beyaz kivi, tad oranı %3 falan içeceğe çok ince aroma olur daha ötesi pek düşünülemez ama görüntüsü sağlam.
gynec. faydalı o ayrı, tadının böyle absürt olmaması da aslında eleştirilse de bence güzel her bokun da tadı olmasın zaten bazı şeyler soft ve kendine has olsun. bazı şeylerin yanında yenmesi böylece daha kolay olsun. Kırmızı olan yeri kabuğu beyaz yeri yenir.

görsel
olmadan kopartmışsın kiviyi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar