bugün

Karnı ağrıyan, regl olan, üşüyen tüm yazarlara tavsiyemdir.Temiz bir çorabın içine pirinçli koyuyoruz mikrodalgada 1 2 dakika kadar ışıtıyoruz ve hoşgeldin akarsız kokarsız sıcacık pirinç torbası.
Güven vermeyen icat. Bence denemeyin yok yere götünüz başınız yanmasın hanımbayanlar.

ben yanlış anlamışım galiba, pirinçten bir balon gibi düşündüm içinde su olan, amk hayal gücüm yine çok saçma. sıcak pirinç lapası gibi bir şey bu.
Sıcak su torbasından daha az tehlikeli. Sıcak su torbasının patlaması sızması gece onunla uyurken açılması halinde bir sürü soruna yol açılabilir. Pirinç yalıtkan olduğu için ısıyı emer uzun süre sıcak tutar.Bebeklerin karnı ağrıdığında yada gazları geldiğinde de pirinç kullanılır. Fakirlikle alakalı yok yani, deneyin görün yahu.
Annem bunu toprakla yapar. Temiz, elenmiş toprağı alın ısıtın ve kullanın, ne nimet, ne de sıcak su torbası gibi tehlike arz eder. hem de güzel kokuyor. Bebekler için de kullanılır.
Edit: toprağı isterseniz micro dalga, fırın ya da sac, tencere, tava gibi bir şeyin içine koyup ocakta ısıtabilirsiniz. Etrafa da güzel bir koku yayılıyor kavrulmuş toprak kokusu.

Edit: basit bir bilgi entrysi niye eksilenir ki??? Tşk ederim en azından okuduğunu var sayıyorum ya da okumadıysan göz aşinalığı olur. Lazım olur bir gün.
güncel Önemli Başlıklar