bugün

pilotun görevidir.
Çok güzel meslek.

Dışarıdan baktığın zaman hiç tahmin etmeyeceğin kişilerdir.

Kaslı olurlar her yaşta. Ve çok akıllı insanlardir aynı zamanda. Entelektüeldir çoğu. Ayrıca türkiye de entel sporların gelişmesinde büyük katkılar sağlayan meslektir.
yakın bir zamanda özel havacılık kursuna katılıp,hobi amaçlı pilot lisansını almayı hayal ettiğim meslek dalı.
Üzerinde büyük vebal bulunduran meslektir.
Nedense bana hep böyle nezih, elit gelen meslek.
denemek için paranızı riske atmaya lüzum yok.
https://careers.turkishai...i-pilot-aday-adayi-ariyor
Dili olanlar için güzel bir kariyer...
zordur çok zor.
Ev’i arabayı satıp tüm eğitimi bitirdik ama bilin bakalım ne oldu covid-19. Bırakın iş alımını, bazı firmalar işten çıkarma yapıyor. Şansımın wtf..
Büyük hayaller kurarak girmiştim bu işe. Tüm eğitim safahatım boyunca 90’ın altında notum yok. Kar kış demeden tek motor, çift motor her türlü uçakla her Türlü havada defalarca uçtum ve yaklaşık 40 bin Euro harcadım. Geldiğim nokta ise elimde pilot lisansları ve hayalleri boşa gitmiş bir genç. Maalesef Havacılık çok büyük yaralar aldı. Benden büyük havayollarında çalışan Pilot arkadaşlarımla konuştuğum zaman havacılığın eski halini alması yaklaşık 4-5 sene süreceğini söylüyorlar. Artık bu hayal ile yaşamak beni çok yordu. Diplomaları bir köşeye koyup, kendime yeni bir meslek seçmek zorundayım. Bazen gerçekleri kabullenmekte erdemdir.
küçüklük hayalim.