bugün

benimdir o. size de tavsiye ederim.
rahmetli (bkz: sakıp sabancı)
(bkz: pilavdan dönenin kaşığı kırılsın)
arap veya afgan değilse sıkıntı yok. biz türk'üz nihayetinde bizde pilav kaşıkla yinir pardon şey yenir. araplar ve afganlar (başka milletlerde yapıyor olabilir bunu) küçük toplar halinde yuvarlıyorlar efendim. kültür farkı işte naparsın..
bu devirde halen pilav yiyen insandır. derhal recm edilmelidir.
benimde içinde bulunduğum insan çeşididir. özel yemeklerde filan çatalla yemek zorunda kaldığımda nefret ediyorum pilav yemekten. canım tadını alamıyorum nimetin.
kuru fasülye-pilav yiyordur o yüzden kaşıkla yiyebilir yemesede yiyebilir kimseyi ilgilendirmez. ayrıca böyle gayet basit bir olayı sikimsonik bir olaya çevireninde takatini sikmek isteyen insandır.
Çorbayı da çatalla içmesi muhtemel insandır. Kaşığı ve çatalı hunharca tutarlar. Dirseklerini yana doğru kaldırarak kullanırlar.
pilavı kaşıkla yiyenin çatalı kırılsın inşallah yine kaşığa muhtaç kalsın.
uzakdogulu olmamasi muhtemeldir.
benimdir o.
ayıp etmiştir, ekmekle büktüre büktüre yiyilir pilav. terbiyesiz.
Suyu bardaktan iÇen insan kadar gariptir.
Yanında fasulye olmazsa koalisyon istemeyen kişidir.
Samimi insandır. Benimdir. Bıçakla mı yiyeyim amk?
Sevdigilimdir.
Samimidir, candır o.
hayda buna da mı başlık açıldı? sözlükte çinliler var galiba çöp ( stick ) ile pilav yiyen.
Eskiden kaşıkla yerdim ama ne zaman ki gittiğim bazı köftecilerde de olsa kaşık yoktu ve garsondan istemeye üşendim.o an çatala başladım.. Ama tiryakilik gibi, bir yerden sonra kaşığa dönemiyorsunuz.Acaba ne kadarı ağzıma girebilecek diye bir heyecan faktörü de var ama en önemlisi başka birşey yemek için kaşığı bırakıp çatal alma ve sonra onu da bırakıp kaşık alma gibi üşendirici bir sorunsal olmuyor...
O benim
Ne yapalım elle mi yiyelim avuçlayalım mı pilavı ne istiyosunuz alnına koyayım.
Net barzodur.
geleneklere bağlı insandır. kalıplaşmış ifadelerde kullanıldığına göre bu davranış eskiden beri böyle gelmiş olmalı.

(bkz: pilavdan dönenin kaşığı kırılsın)

(bkz: pilav yiyen kaşığı belinde gerek)
pardon elimle yemeyi unutmuşun.
Chop stickle yiyen adam kadar adamdır. (bkz: adam gibi adam)
Ben çubukla yediğim için beni ilgilendirmeyen bir durum.
Anne tarafı Filipinliyizde.
El varken olur mu hiç?
görsel
Haklısınız beherglas ile yememek büyük ayıp.