bugün

Katıksız bir gerçektir. Her 10 kişiden 8 i bu yüzden pes'i tercih etmektedir.

Fifa'nın daha gerçekci olup olmadığı tartışılır ama pes'in fifa'dan daha zevkli olduğu tartışılamaz.
şahsen bir ara sözlükte o kadar fifa çok iyi muhabbeti döndü ki ben de denemeden edemeyeceğim dedim. arkadaşla gittiğimizde bu sefer fifa açtık. başladık oynamaya tamam ortalar, paslar daha gerçekçi pes'te son sürat giden bir adamın on numara orta yapması kadar hayal ürünü değil ama biz oyun oynamak için oraya gidiyoruz. yoksa futbol zaten sıkıcı normal maçlarda önündekine top atamayan oyuncuları, ortayı mal gibi yapan adamları ne yapalım oyunda?

bir maç oynadık izlenimimiz kötüydü, dedik belki ilk maç olduğundandır. ikinci maça teşebbüs ettik o da bitince anladık ki paslar, ortalar fifa'da daha gerçekçi ama heyecan ve zevk konusunda pes'in kilometrelerce gerisinde.

bir de şu fifa fanboylarını playstation cafelerde pek göremiyoruz. gelirler sözlükte aman da fifa böyle iyi şöyle güzel derler ama cafeye bi gidersin herkes pes oynuyor. sahi nerede bunlar?

sözün özü şu ki pes'in fifa'dan daha zevkli ve heyecanlı olduğu su götürmez bir gerçektir.
pes 2011 için katıldığım görüş. Diğer pes sürümlerini beğenmiyorum. Topun adamın ayağına yapışıkmış gibi sürülmesi hiç zevk vermiyor. Adamların dönüşleri, top alışları, her şey gerçeğe uygun pes 2011'de ve oynaması daha zevkli. Pas konusunda da daha gerçekçi bulurum. Fifa'dan o tadı alamayanlardanım.
Pes3 çıktığından bugüne kadar pes oynayan biri olarak pesi sevmeyenleri anlayamıyorum fifa bana çok yapmacık geliyor abi allah aşkına hangi futbol oyununda sakatlanan oyuncu sedyeyle dışarı çıkartılıyor.