bugün

Periscope adlı sitede yayın tehlikesidir.

Az önce 13 yaşında bir kız gördüm. Yayın yapıyor. Bazı oruspu çocuklarıda bu kıza asılıyor. Ne yazdıklarını dememe gerek yok. Tabi hepsine ana avrat soy sop sövdüm. Kızıda uyardım.

Ulan pezevenkler. Hadi anlarım , evli, bekar vereni yaparsında bu çocuk işi nedir be şerefsiz döl israfları sizi. Çocuğa asılmakta ne demek be oruspu çocukları. Aynı şeyi senin kızına veya kardeşine yapsalar memmun olur musun.?

Abi fena halde gerildim. Ağzımda söz kalmadı. Buralara bakan bir moderatör yokmu.?

Lanet olsun subyancı öküz döllerine.

Edit: neyi eksiliyorsunuz. Anlamak güç.
sübyancılara rağmen oralarda takılan kızlar için malesef yapılacak pek bir şey yok. popüler olma hevesi gözlerini bürümüş.

20li yaşlarıma rağmen onların yanında kendimi amcalar gibi hissediyorum zaten. uyarsam "sen anlamazsın amca" diyeceklermiş gibi geliyor.
Sadece periscope tehlikesi değil, bilumum diğer sosyal mecra tehlikeleridir ayni zamanda.
çocukları bu sosyal medyanın içine öylece bırakmamak gerek. bunların ebeveynleri de mi yok? anlamıyorum ki.

ama bu yeni nesilde de var bi mallık. ben erkek halimle bazı şeylere temkinli yaklaşıyorken, bu yaştaki çocukların -bir de kız çocuğu- bu tür olaylara atlaması normal değil.

şöyle bir sosyal deney yapmıştı bir eleman. buyrun siz de izleyin, durumun ne kadar vahim olduğunu çok daha rahat göreceksiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=X-EbokIh8JM
Sonra da o periscope'daki sapık abazalar cansel için susma diyip şeref haysiyet kasarlar.
kızın hatası yoktur. o çocuktur ve bu saatte hata bile yapsa ona sarkma gibi bir eylemde kimse bulunamaz. arkadaş çocuk o, bırak dursun ne yapıyorsa yapsın herkese sarkacaksın diye bir kaide mi var?

her yeri bu kadar korkunç yer haline getiren sapık zihniyettir. bence öyle bir toplum olmalıyız ki 13 yaşında kız çocuğu 12 de sokakta bile olsa herkes ona yardımcı olup eve götürmeli.

bence böyle olmalı. onlar hata yapabilir ama bu hatanın karşılığı sapkınlık olamaz.
buradaki suç aile bireylerinin çocuklarını kontrole alamamasıdır. bazıları demişki 13 yaşındaki kızın ne işi var. yaş 13. daha reşit değil, çocuk işte! aklı ermiyor birçok şeye. hayatında ne görmüş ne biliyor ki. ergenliğe yeni adım atmış biri meraklıdır. birşeyler arar. kendini yeni yeni keşfeder. siz hiç ergen olmadınız mı? ayrıca sapığa karşı tepki göstermek gerekirken kıza niye tepki? 19 yaşına gelince gece sokakta dolaşırken tecavüze uğrasa hak ediyordu mu diyeceksiniz?

çocuk sapıkları, tecavüzcüler veya bunların kurbanı olan kişiyi suçlu bulanlar tam anlamıyla hastalıklı kafalardır.
periscope u bıçak gibi düşünebilirsiniz. onunla elma da soyabilirsiniz birinin boğazını da kesebilirsiniz. seçim sizin
(bkz: eğitim şart)
yahu o yaştakinin çocuk olduğunu biz de biliyoruz. o çocuğun yaptığı hata onun geleceğine mal olabilecekken "çocuktur, yapar." demek söylenebilecek en yanlış şeydir. zaten amaç onun o hataya hiçbir zaman düşmemesini sağlamak.

ayrıca #32309919 bu entrydeki videoyu izlerseniz demek istediklerimi daha iyi anlarsınız.
fark ettiyseniz videodaki çocuklar aileleriyle karşılaşınca ağlamaya, özür dilemeye başlıyorlar. bu da demek ki zaten yaptıkları şeyin "yanlış" olduğunun farkındalar. bunu da geçiyorum. daha buluşmalara gitmeden önce ailelerine haber vermemeleri ve gizlice gitmeleri de o hareketin hatalı olduğunu en başından beri bildiklerinin göstergesidir.
Kızı hatalı gören mallar olmuş, arkadaşım kız dediğin, çocuk. Hata varsa ortada bir o çocuğa asılan yavşaklarda, iki ailesindedir.
internet ev ortamında sınırlandırılır ise bir nebze bu tehlikenin önüne geçilebilir.
Ulan 13 yaşındaki kızın periscope da ne işi var bu saatte amk. Etraf zaten abaza dolu. Bütün suç kızda ruhunda orospuluk var demek ki.
Çocuklar için var olan bir tehlikeli durumdur. Başlıkta dün gördüğüm bir tehlikeyi belirttim.

Lütfen iki satır yazmayı sizde ihmal etmeyin.
öncelikle mantığınıza sokayım!

hala insanımızı eğitelim, ceza sistemimizi ona göre geliştirelim demek yerine memleket böyle işte, açma periscope filan zihniyeti devam ediyor.

bence tüm düzgün tipler ülkeyi bir süreliğine terk etsin, 10 senede burada kalan mallar birbirini temizledikten sonra dönsün.

biz ülke güvenli olsun diyoruz, adamlar hala o saatte ne iş, o yaşta bu iş diye goygoyluyor. ülkenin hali bu diyeceğine değiştirmek için elinden geleni yap işte. kimi laftan anlıyor, kimi dayaktan. herkesle kendi meşrebince anlaşmak lazım.

periscope hakkındaki bilgim kısıtlı olduğundan dolayı hatam olduysa affola.
Sadece küçükler için değil bütün kullanıcılar için tehlikelidir. Eksilemenin sebebini sormuş başlık açan arkadaş:
Kaç gündür kız nasıl düşürülür nasıl yavşanır tarzı düşünce ve davranışları olduğu için eksiledim. inandırıcı değilsin vurgun71.
Anlık yayın değildir. O görüntüler serverlarda kayıt altına alınmaktadır.

Yani öle anlık yayınladım popüler oldum tribine girmemek lazım. Mahkemenin bir müzekkere yazmasına bakar.
çok tehlikelidir gerçekten.

geçen gün odamda üzerimi çıkarıyodum. anaa bi baktım yerden çıkıverdi bu aniden yükseldi filan yukarı doğru. kafa sağa sola dönüyo hınzır hınzır. hoş pist dedim allah seni kahretmesin.

çok tehlikeli çook.
Çocuklar için ciddi bir tehlikedir.
13 yaşında kız ve ya erkek, herkes çocuktur.
"Çocuktur; anlamaz." diye oy falan kullandırtmadığımız bir yaştan söz ediyoruz.
Gelmiş "o saatte periscope'ta ne işi var?" diyorsunuz.
Özenmiş girmiş işte. Zamane çocuklarının oyun anlayışı bu.
Orada yayın yapan çocuğun karşısındaki sapıkların niyetini bilme ihtimali olduğunu mu sanıyorsunuz?
Çocuklar masumdur. Sapıkları temizlemek için önce bunu bir kabul etmek lazım.
Bundan şüphe ederseniz aynı bizim toplumda olduğu gibi sapıklara yardım ve yataklık etmiş olursunuz
Talha uğurluel gibi çok iyi amaçlar için kullananlarda var. Adam turda gezdiği her yeri sağolsun canlı yayınla insanlara anlatıyor gezdiriyor bilgilendiriyor bedava. Tabii bizim milletimizin maalesef aklı şeyinden çıkmadığı için kadınlı erkekli kötü niyetle kullanılıyor. Bende gencim anlıyorumda bu kadar da suyunu çıkarmayın. Enerjinizi biraz başka tarafa yönlendirin.
ilk entryde tehlikeyi dile getirdim. Lütfen aileler. Yaşı küçük Çocuklarınızı bu oruspu çocuğu subyancılara başı boş bırakmayın.
Bunu kullananların çoğu çoluk çocuk zaten.

Sözlükte kiler kullanmıyordur diye düşünüyorum.

Ama eğer kardeşiniz falan varsa kullandırtmayın böyle malca şeyleri.
O yazilari o 13 yasindaki kiz okumuyomu, eminim rahatsiz olsa o yayini yapmaya devam etmez. Simdi sevgili insanlar, dunya iyi ve kotu diye ikiye ayriliyor. Bir insanin beyninde oruspuluk varsa bunu degistiremezsin. Amk sozlugunden ibaret degil hayat. Istedigin kadar inkar et gercek hayat bu. Birileri oruspu birileri pezevenk birileri katil birileri hirsiz hep olacak. Insanlari degistiremezsin. Hadi git o kiza yanlis yapiyosun de bakalim. Alacagin cevabi sende biliyorsun.
böyle yayınlara ne diye illa bir şey olduktan sonra yasak gelir ki (?) anlamıyorum. koyacaksın baştan yasağı sonra sorun daha az çıkar.
Bir çok kadın ve çocuk için var olan bir tehlikedir. Başlıkta ifade edilen şey, gerçekten doğru. Bir moderator filan olması lazım bu sitelerde.
Geçen periscope da can sıkıntısından yayın izlerken yayınını izlediğim kişiler beni periscope tan takip edip faceden instagramdan eklemişler.
Baktım tüm sosyal medya hesaplarımı bulmuşlar bende daha orjinal hesabımdan yayın izlemem.