bugün

burnu...
doldurulmadan önce ki sahil kesimi. bok etti pezevenkler. orada, sahilde oynadığım fotoğraflar var be 3-4 yaşındayken. ismini hatırlayamadım şimdi ama çaycı vardı. hemen dibinde zibidiler dans mı ediyor şimdi nedir bilmiyorum. oranınhemen önündeydi deniz bir ara.
(bkz: pendikspor)

herifler tarihlerinde bir kere adam gibi başarı yakaladı, aradan seneler geçti hala unutulmadı.

(bkz: genç fenerliler rahatsız)
sahilinde ve çarşısında gezen garip türbanlı kızlar. sahilinde bulunan new york cafe. istasyonun orada ki simit sarayı.
(bkz: pendik yelken kulübü)

edit:kulübü yazamadım *
kesinlikle pendik marina.
(bkz: pendik lisesi)
"kuşlu meydan"
19 mayıs ve 23 nisan caddeleri.

pendik deyince akla ilk gelenlerdir esasında.
tum marmara'ya nam salmis pendik pazarıdır.
konuk kebap klasik mi değil mi bilemem ama benim klasiğim olmuştur her gidişimde.
önden bir lahmacun ardına bir adana üzerine sıcak künefesi.
sahildeki mc donalds önünde lağım akan borunun yanında denize giren çocuklardı eskiden, bunlardan birisi de bendim ayağımda çıkan yara 4 sene sonra geçmişti.
çamlık ve cumartesi pazarı.
kaynarcalılar ve kaynarcalı akınları.
gece sokak aralarında yerde dolaşan martılar. *
(bkz: pandik)
pendik'i pendik yapan eski sahilidir. eski sahil yani şu an doldurulmuş olan bölge. eskiden şimdi mc donaldsın olduğu yerin önü denizdi.
(bkz: esenyalı)
üstünden havalimanına giden vızır vızır uçaklar, şehrin göbeğinden geçen express trenler son olarak sahilde vapurların birbirlerini kovalayışı.
kızları. kız konusunda hiç meşhur değildir ama haftasonları özellikle de cumartesi günleri süper taş hatunlar vardır. caddeleri mükemmel hatunlarla dolu. sanarsın ki istanbulun güzelleri sözleşip pendikte buluşmuşlar.
pendik'i pendik yapan hiç bir klasiğin olmaması, tabiki de pendik'i pendik yapan en büyük klasiktir.
pendik lisesi ve camligidir.