(bkz: okudu üfledi)
Egolarına sahip olamayan kontrolsüz futbolcu davranışıdır.Bitişe geçtiğinin resmidir.O çukuru doldurmak da TFF'nin görevidir.Bakarsın içine sıçarak doldurur,bakarsın bukez şaşırtıp doğru cezayı vererek.*
bilicanın hareketinden sonra çıkan haberler sayesinde iki örneğini daha gördük brezilyadan ve ingiltereden.işin enteresan yanı 3 penaltıda golle sonuçlanmadı.sadece rooney kaleciden dönen topu tamamlayabilmiş.bobonun bu hareketden dolayı kaçırdığını düşünmüyorum ama şimdi biraz kafam karıştı.koskoca rooney lan.
köyden indim şehire filminin etkisinde kalmış olabilir. bir de böyle farklı açılardan bakmak lazım. fazla yüklenmeyin garibime. *
--spoiler--
iSKi, Bilica Tarafından Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Başlatılan Kazı Çalışmalarının Sezon Sonuna Kadar Devam Edeceğini Bildirerek Vatandaşları Olası Kesintilere Karşı Uyardı...
--spoiler--

(bkz: zaytung)
artık kesinlikle fenerbahçe topçusu olmadığını kanıtlayan bilica eylemi.gevşek tavırları, ceza sahası önünde artistik pasları, köşe bayrağının orda rövaşata vurmaya çalışması derken benim gibi bir çok fenerlinin sabrını taşırmıştır.ilklerde tatlı sert oynuyor diyordum ama bildiğin kazma çıktı.sezon sonu yerine fener formasını kaldıracak birisinin gelmesi için sinyal çakmıştır adeta.
bilicayı sevmesemde yenilgiyi buna bağlayanların amaçları nedir?
evet anlaşılıyor.
tek arzuları ve haz aldıkları fbyi kötülemek olan zekilerin savunma egolarının coşması da bu olayla gerçekleşmiştir.
cezası sadece sarı kart olan eylem. aleyhinize penaltı verildiğinde sınırda olmayan bir oyuncunuzu görevlendirip penaltı noktasını iyice eşeleyebilirsiniz. hakem ona sarı kart gösterirken bir başkası gelir, iyice genişletir deliği, böylece 2 sarı kartla bir golü önlemiş olursunuz. tabi dünyada böyle bir ahlaksızlığı alenen yapabilecek tek bir futbolcu, onu koruyacak tek bir kulüp geliyor aklıma ama eylemin önü açık hani.
cezası sarı karttır. tabi bide yüzde yüzlük pozisyonda adamı indirmek var. o da uyarı zannedersem.
beşiktaşlılara göre bir takımın yenilmesine neden olacak eylem.
eğer penaltı noktası kazınmazsa 3 atacaklardı fener'e.
yapılan doğru değildir ama, uzamasıda sıkıcı koskoca beşiktaş'a yakışmıyor böyle bahaneler. her maç aynı muhabbetler baydı artık her yenilgiden sonra birşeyler buluyorlar sarılacak.
beşiktaş maçında feerbahçeli bilica'nın yapmış olduğu harekettir. maçın sonucuna hiç bir etkisi olmamıştır.
şunu anladıkki bilica gerektiğinde bi kazmadır.
köyden indim şehire filminde tanık olduğumuz 'ha dikili taş,ha beşiktaş' felsefesinin bilica adlı zat tarafından uygulandığı tuhaf görüntü.
(bkz: bilicanın petrol bulması)
bütüne odaklanıp çıkarımlar yapmak yerine ayrıntıda boğulan taraftarın takılakaldığı eylemdir.*