bugün

Taciz ve tecavüz suçlarını engellemek üzere düşünülmüş, sadece kadınların binebildiği otobüstür.
Kesin çözüm değildir ama hiç yoktan iyidir.
yaşlı teyzelerin binip,

"evladım ben yaşlıyım da bir yer verseniz"

demek için sabırsızlıkla beklediği uygulamadır.
pembe otobüsün şoförü bile erkek amk.
Gay arkadaşlarımız için güzel bir düşünce.
(bkz: yanık kilotlu çorap)
bu surata attıran zındıklar o otobüsü kaçırır toplu tecavüz işine girişirler. kesinlikle olmaz. asla.
ayrımcılığınızın, bölücülüğünüzün taa.....şarap çanağına şarap koyayım.
Pembe otobüse binmeyen kadınlara da orospu diyeceksiniz değil mi? Pembe otobüs varken ne işi varmış normal otobüste, aranıyormuş işte hak etmiş değil mi? Amk iki yüzlüleri.
Ayrimcilik cok keskin oldugu icin degil mi bu tecavuzler? Hainlik degil mi bu?
Pembe değildir o, bildiğiniz zifir karası otobüstür.
Aydınlıktan, insan olmaktan uzak hadsiz namus bekçilerinin, cinsiyet ayırımını gözümüze soka saka yapan zihniyetlerin, kadını, salt seks objesi gören karanlık ve acınası kişiliklerin otobüsüdür.
Yüreklerinizde, beyinlerinizde, pembenin hiçbir tonu barınamazken, otobüsleriniz pembe olmuş ne fayda!!!
Ne yani pembe otobüse binmek istemeyen kadın aranıyor mu? Yapımda emeği geçenlerin amlarına koyayım.
Saçma bir uygulama. Geç kalan insanların kadın erkek demeden bineceğini düşünüyorum ben. Sonuçta iki otobüste aynı yere gitmeyecek mi?
Dediğim gibi saçma.
Eşeği altın semer de vursanız eşek yine eşektir tacizcinin cinsiyeti yoktur, 19 nerdeyse 20 yaşında bir bey efendiyim ve 6 kez tacize uğradım, şaka yok ciddiyim yakışıklı erkek olmanın toplum içindeki sıkıntısı bu üstelik benim gibi sessiz suskun erkekler sustu ve eve gidene kadar gözü yaşlı daha sonra ağlayarak unutmaya çalıştı, şimdi feminazileri siktir edin de çirkin veya fakir erkek taciz edince sapık/tacizci zengin veya yakışıklı erkek yapınca playboy/bad boy kadın yapınca tacizi mağdur da mağdur bir silktirin gidin, mağduriyetimi anlamazsanız, adil olamazsınız. Ataerkil bir toplumda büyüdüm diye layiksam yemişim sizin adaletinizi.
Bu insanları ayırmaktan, onları kutuplaştırmaktan başka bir şey değildir. Sorun doğru ama çözüm yanlış çözüm.
Kadınları ayırmak yerine zihniyeti bozuk insanlar kafalarını çüklerinden kaldırıp insan gibi yaşasın.
Benim karsı olmadıgım uygulama. Kadın erkek tuvaleti nasıl ki ayrıysa buda güzel olur şimdi binlerce yobazı nasıl eğiteceksin ha dedigin an. Pembe otobus olsun kadinlar rahat etsinde o yobazlari adam edebiliyosanizda o surecte edin bakalim.
amma goygoy yapmışsınız birader isteyen biner iffetine sahip çıkar. istemeyen binmez bir takım tatsız hadiselere maruz kalabilir. sonuçta özgürlük var demokrasi var.
utanç verici. düşünün bir ülkede kadınlara erkek tacizinden korumak için ayrı otobüsler tahsis ediliyor ve birileri buna seviniyor.

bu aslında nasıl bir bok çukurunda yaşadığımızın göstergesi.

ayrıca bunlar geçici çözümler. zihniyet değişmeli.
Bence çok gereksiz ötesi bir uygulamadır. Kadın ile Erkek aynı ortamda bulunması görüşündeyim, medeni bir toplum böyle olmalıdır kadınlar ötekileştirilmemelidir.
görsel
kadını koruyorum bahanesiyle ikinci plana atıyorlar ben diyeyim. bunun sonu kadını sokağa çıkarmama kadar gider. yobazlık çünkü aklın bittiği yer ve sonu yoktur.
türkiyeyi kadın erkek olarak bölmeye çalışıyorlar.
eğer bir pembe otobüs uygulaması olacaksa bu tacizler ve tecavüzcüler için olsun. sonuçta kadın suçlu değil ki, bunlar suçlu ve toplumdan tecrit edilmesi gereken bunlar.
ayrıca bu uygulama faturayı kadına kesmek ve suçu ona ödetmektir.
feministler çok sinirlenmiş olmalı.
insanlara gerekli ve yeterli cinsellik eğitimi vermeden ve bunun yanında edepli olmayı öğretmeden tüm ülkenin yarısını pembe yapsan neye yarar?

Saygılar sunuyorum azizim...
Buna bile itiraz ediyorlar. Hani demokrasi şu bu diyip duruyordu bu ahali.. Böyle bir tercih hakkı verilmiş taleb görürse devam eder. Görmezse etmez. Buna ayrımcılık diyenlerin başına pozitif ibaresini koymaları gerek. Yok edebi öğretmek lazım mış yok diğer otobüslere binenlere bilmem ne derlermiş. Sen edebi öğrenene kadar rahatsız olan kadınlar rahatsız olmaya devam etmek zorunda mı. Nice bayanları biliyorum otobüslere binmiyorlar, gidecekleri yerlere gidemiyorlar bu sıkıntıdan dolayı. Senin çağdaş modern iç içe hayat anlayışını bu kadınlar da yaşamak zorunda mı?
Şurada başkalarının ahlâki değerleri söz konusu olunca elinde salatalığı ile koşturan bir avane mevcut. taurus doğru söylüyor edebsizleşmiş ise bir millet otobüste fayda vermez. Fakat özgürlük adı altında yayılan sapık zihniyetli fikirler azalacak mı zannediyorsunuz.
Meseleyi insanların tacizine bağlayanlarda var.. Akılları başka bir şeye çalışmıyor desem ağır kaçacak. Muhtemelen hiç otobüse binmemişler. Sabah ve akşam saatlerinde özellikle millet ayaklarını kaldırsa havada kalıyor bi hanımı rahatsız etmek için sapık olmaya gerek yok.
Şu otobüsleri rahatlatacak yolları bulmaları en kolayı en güzeli. Bulmayı becerememişlerse. Binen memnunsa. Ötüp dursun sözünün hükmü kuş tüyü mesabesinde olan insanlar. Kişi kendinden bilir işi. Diğer otobüse binen kadınlara farklı bakarlarmış. Bu bakış açısına sahip insan zaten sapıktır. Bu lafla sapık hizmet a.ş. ye hizmet ettiklerinin farkında değiller ki.. Bu söz kendi içinde ve dışında tutarsız belki bin tane sebep sayılır. Bu eşitlik te eşitlik diye ahlâki! yaklaşımları çağdaş gereklilik mantığı ile savunan insanlar yarın buraya kadınlar hamamına erkekler girmelidir. Kadınlar başörtüleri açmalıdır yoksa Başörtüsü takmayanlar ahlaksız derler! şeklinde haysiyetten, ardan nasibini almayan sözlerde sarfetmeye başlayacaklardır.
Kimi zevatta müslüman halkı yoğun olmayan ülkeleri örnek gösteriyor bakın bi tek biz yapmıyoruz diye. Bir şeyin doğru olması için illa gayrimüslümlar tarafından desteklenmesi mi gerekiyor. insanımızın bir karar verebilmesi için batıda bir öneğinin olması mı lazım. Dengesiz vede samimiyetsizsiniz, her meselede özgürlük nârası atıp başka insanların ahlâki inançlarının içine girdiği meseleler de hitler kılığına bürünen ikiyüzlü insanlarsınız.
maalesef taciz sadece ülkemizde yok ama sadece buna biz ses çıkartıyoruz. çünkü arkadaşımın başına geldi hem de gözümün önünde yalniz adam hızlı koşuyordu durduramadik şerefsiz metro station da. bu ülkede buna tepki gösterilmesi iyi bir şey. annelerimizi eşlerimizi rahatsız etmelerine göz yumamayız.

arkasindankonusulanadam
Binmeyene yollu gözüyle bakılıcaktır, tacizi hakediyor denilecektir, sorun burda.
konu içki, eşcinsellik, solculuk vs oldu mu ''seçme hakkı''nı görmeyen götverenlerin birden demokrasi neferi kesilmesine sebep olmuş saçma uygulama.

yok kadınlar rahatsız oluyormuş da ondan daha iyiymiş.
koduğumun çomarları ne zamandan beri kadını düşünür oldunuz lan?

bu uygulama net olarak ayrımcılıktır.
kadını toplumdan dışlama, onu bir nevi ahlaki gettoya kapatma, erkek azgınlığını desteklemektir.
erkek taciz ediyor diye kadınlara ayrı otobüs sağlarsan erkek taciz etmeyi kendinden hak görür.

hep söyleniyor ya. yarın karma otobüse binen kadına ''tacize razı'' gözüyle bakacak tonlarca abazan var bu ülkede. çözümü adli mercilerde, güvenlikte değil de kadını ayırmada ayırıyorsan sorunu derinleştirirsin.

okulda taciz, sınıfları ayır.
dışarıda taciz, yolları ayır.
kerhanede taciz, erkekler birbirini siksin.

saçma değil mi?

sike sike o erkek milleti kadınlarla birlikte yaşamaya alışacak. ve evet herkes laik bir toplumda ortak yaşama uymak zorunda. bu dayatma değildir. bu birlikte yaşamanın kuralıdır. ayrı yaşamaı savunanlardan bu ülke çok çekti, otobüslerin ayrılmasını savunanlar kuran kursunda erkek çocuklarına tecavüz eder oldu.

sen karşı cinsle iletişim kuramıyorsan başkasının suçu ne lan?
git kendi osuruktan değerlerinde ara sorunu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar