bugün

son model ateiste sorulabilecek bir numaralı soru cümlesidir.

- allah yok, din yalan.
+ peki ya allah varsa abi?
- bak ben hede kaynağından hüde yazarı okudum bıkbıkbık...
+ anladım da abi peki allah varsa?
- varsa şemsiye kaçtı demektir. ama yok.
+ anladım abi. bu korku sana yeter. saygılar.
"Ben inanırsam kaybetmem ama ben haklıysam sonunu düşünsene" argümanı..
Pastafaryan olmamam için bana bir sebep söyler misin ? Sonuç da son din pastafaryanizmdir.
Ben müslüman olursam cehenneme gidecem.FSM öyle emretti.
Sen müslüman olduğun için FSM yi inkar ettiğin için cehenneme gideceksin ama ben doğru dine inandığım için cennete gideceğim. Pastafaryan olmazsan kaybedeceğin çok şey var.

Anlatmaya çalıştığım şey her şey inanç meselesi.
Gördüğün gibi sen 1 tanrı hariç tüm tanrıları reddettin ben ise reddettiğim tanrılara 1 tane daha ekledim. Gelmiş geçmiş binlerce tanrıdan, yüzlerce dinin cennet cehenneminden hangisinin doğru olduğunu bilebilir misin?
Belki de sen müslüman olarak kaybediyorsun.Sana aynı cenneti yüzlerce din sunuyor.
Ve yüzlerce dine göre cehennemde yanacaksın. Ateist olunca yanacağın cehenneme bir tane daha ekliyorsun sadece.
Kaybedeceğin şey var.Yine başka dinlerin cehenneminde yanacaksın.
Ya da şöyle bir sonuç çıkar: Yüzlerce dinin binlerce tanrısı ona tapmadığı için insanları yakmakla tehdit ediyorsa her din saçmadır.
Yüzlerce dine inanmamakla çok şey kaybedersin.Bu mantığa göre her dine inanıp her tanrıya tapman gerek garanti cennet istiyorsan.
tırsıtmak için sorulan soru. cehennem fikri yeterince korkunç değil artık. neyle korkutulacağını bilememektir ayrıca bu soru. yani illa bir korku temeline dayalı tanrı inancı. zaten tanrı fikrinin çıkış kaynağı da bu değil miydi? korku.
Ateistleri korkutan tir tir titreten sormaktan çekindikleri soru.
varsa müminler cezalarını çektikten sonra cennete girebilecek ama inanmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklar. yanıp kül olup tekrar yanacaklar, sürekli aynı acıyı yaşayacaklar hem de ne acı.
gelin bir kez daha düşünün ebediyen yanmak hiç çekilmez şimdi orda. hala cennete gidebilme şansınız var tabi iyi bir şirin olursanız.
Ateistler için Oh shit tir. What the Fuck tır.
olmadı bir sigara yakar ateşlerde yanarız.
ateistlerin beyinlerinde fırtınalar koparacak durumdur.

hatta "bi ışık yandı ışıktan ak sakallı bi dede çıktı, geel geel dedi bende gittim" demelerini sağlayacak soru cümlesidir.
müslüman için bu işin ya sı yu su yoktur. ki hz ali inancının şüpheliğinden değil karşı tarafa cevap vermek için kullanmıştır bu ifadeyi.

inandıysan allah vardır. ya demek şüphedir. şüphe ise küfürdür. vesvese ile karıştırılmamalıdır. ya diyerek sanki allahın yokluğunada yakınmışsında yok olsa bile yok olur giderim kaybedecek bir şeyim olmaz düşüncesi kaplar içini. buda insanın imanına gölge düşürür. ikilimde bıraktırır adamı.
Her güzel şeyin bir sahibi olduğu gibi,

insan gibi bi varlığı 'nda bir sahibi var,kimse kendi imkanları ile gelmiyor toprak tan, adım atmadan yürünürmü hiç,parça lar birleştirilmis gör muyormusun,deriye aldaniyor ateistler altında ki sanatı göre miyor ateistler, onlara sürpriz olacak hemde enbüyük,bana olmaz sahsen,
"Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun.
Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam (son derece düzenli) şu memleket hâkimsiz olur?" (risale-i nur 10. söz)

"ey nefis! bütün ahbabın, kabrin öbür tarafındadırlar. burada kalan bir iki tane ise, onlar da gidiyorlar. ölümden ürküp, kabirden korkup başını çevirme. merdâne kabre bak, dinle, ne talep eder? erkekçesine ölümün yüzüne gül, bak, ne ister.

ey nefsim! deme, "zaman değişmiş, asır başkalaşmış. herkes dünyaya dalmış, hayata perestiş eder(taparcasına sever), derd-i maişetle(geçim derdiyle) sarhoştur"
çünkü ölüm değişmiyor. firak(ayrılık), bekaya kalb olup başkalaşmıyor. acz-i beşerî, fakr-ı insanî değişmiyor ziyadeleşiyor. beşer yolculuğu kesilmiyor, sür'at peydâ ediyor.

hem deme!! "ben de herkes gibiyim" çünkü herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder. herkesle musibette beraber olmak demek olan teselli ise, kabrin öbür tarafında pek esassızdır.

hem kendini başıboş zannetme. zira şu misafirhane-i dünyada, nazar-ı hikmetle baksan, hiçbir şeyi nizamsız, gayesiz göremezsin. nasıl sen nizamsız, gayesiz kalabilirsin?"

gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar." (risale-i nur 14.söz)
o zaman inanmayan kaybeder size bişey olmaz. tırstırmak için sorulan sorudur. temelinde bile korku yatar. sen de mi korktuğundan "ya varsa" diye inanıyorsun yani.
öbür tarafta Bol bol ateist çevirme yiyeceğiz demektir.
Öte tarafta, insan eti yemekten memnun olacak radikalleri bize göstermistir.
genelde bu soruyu yönelten adam başı derde girince de, ''tanrım beni affet'' der.
Tanrıya cennet vaati için inanıp sonra da gerçekten cennete gidebileceğini sanan müslümanın en büyük yanılgısı ve çocukça kendini aldatmasıdır. Ya Zeus varsa ya Ra gerçekse deyip beyninizi yormadan anlatmak isterim size şakirtler; Islamın Tanrısı sizi bu halinizle pek de kulu görmez herhalde.
Çok tartışmalara gebe olan, kiminin varlığına inandığı kiminin reddettiği Müslüman tebaanın yüce varlığıdır.
Lakin sadece şunu demek istiyorum bu konu hakkında, yokmuş demeyelim, varmış deyip te yapmacık olarak yaşamayalım.
Ben inanıyorum ve tahmin ediyorum ki, Müslüman tebaanın % 45' i sırf Allah ( C. C)' ın varlığı hasebiyle yapmacık hareketler sergilemekte ve gerçek kimliklerini göstermemekte. Bu da ters bir davranış. Zira Allah ( C. C) kullarının kalbinin içine bakar, kötülük varmı diye, haset ve kibir taşıyormu diye, söylediklerinde ve insanlara söylediklerinde yapmacıklık varmı diye...

Herkes kendisi gibi olsun, bir kılıfa sokmasın kendini.
Cenneti ve cehennemi aklından çıkarmadan ama onları da düşünmeden yaşasın.
Haydi selametle.
Geçen gene ateist oluyorum.
Yolda biri durdurdu.
Aynı soruyu sordu.
"peki ya allah varsa?"

"o zaman tanrı ölecek"
kendi kendine ulan ya allah varsa halimiz nice olur diyerek sordugu sorudur. icine derin korku salmistir.
Yoksa yaptığım yanima kâr kalir ama, ya varsa?! Durumu. Rezalet bir boşluk içinde bulunduklari, kolay gele.
allah varsa bu dünyada yasanılan olaylara neden müdahale etmiyor ? acaba ne insanlar eridi aktı , can çekise çekise ölen insanlar, varken allah neredeydi?
artık bir agnostiktir, ateist değil.
teistin "ya allah yoksa" sorusuyla kapışır. hangisinde kayıp daha çoktur, tartışılır.
Deistlik yolunda bir adım atmasına mutabık olur.
+kanka ya allah varsa?
-sıçarız o zaman ama yok ya rahat ol.
+olum tamam yok ama ya varsa?
-var mıdır ki lan?
+cehennemde seni sikerim artık.
-bana ne lan, zorla mı ateist yapım ben seni.
+allah yok peygamber yalan diye diye ateist ettin beni.
-o değil de geçen uçağa bindik, bi sallandık bende eşhedü çektim lan.
+rabbim korusun.
-olum bizden ateist olmaz, 2 dakikada müslüman olduk.
+erhamdürillah
-elhamdülillah olmasın o?
+he işte ondan.
güncel Önemli Başlıklar