bugün

dini imanı para olan şirket. ayıptır günahtır, müşteri hizmetlerini aramak bile ekstra ücrete tabii şirket.
çok uygun fiyata yurtdışına götüren sevdiğim bir havayolu şirketi. isterse 5 saat rötar yapsın yine gıkımı çıkarmam beklerim.
içeride yemek içmek paralı diyorlar. o zaman pegasus'un 4 katını ödeyip x firma ile uç aga. orada bedava yersin.
adam 250 liraya avrupa götürüyor seni. el bagajında bile giderim ben o paraya.

ccc pegasus ccc
low-cost şirket modelini baz alan havayolu firması. pegasus ile onlarca uçuş yaptım genel anlamda uçuşlarım bahar ve yaz dönemi olduğundan rötar yapıp beni mağdur etmedi bugüne kadar. zaten uçuşlar kısa olduğu için su vermemiş, ikram olmamış çokta umrumda olmadı açıkcası. fiyatları da diğer firmalara göre çoğu zaman daha uygundur.

ayrıca filosunda boeing 737 ve airbus a320 neo ve a320 modelleri vardır. 737 uçakları özellike cp-x ve cr-x kayıtlı olanlarda sky interior dizaynı var ve güzel hoş bir hava katıyor uçuşa. ayrıca bu uçaklar aa-x kayıtlı olanlara göre daha sessiz ve konforlu geldi bana belki de daha yeni oldukları içindir. airbusları ise oldukça konforlu, sessizdir. ayrıca, bence airbus kabinleri boeing kabinlerinden daha ferah hissi veriyor zaten yanılmıyorsam biraz daha geniş airbus kabinleri. tek sıkıntı pegasus filosundaki airbus uçaklarının koltuk diz mesafesi boeing uçaklarına göre çok daha dar olması.
bu gece yarısına kadar yurtdışı bazı uçuşlarda yüzde 40 indirim yapan yurdum firması.
Mırın kırın ediyorsunuz ama adamlar sizi otobüsten ucuza memleketinize gökyüzünde taşıyor. Ben her yolculuğa Boeing 737 tecrübesi olarak bakıyorum.
76D bahçeçehir-taksim vs Pegasus airlines.
ilk ucaga binisimizdi en kucuk 120 ml kola 12 liraydi o gunden beri kinliykm onlara canim turkish airlines.
1 kere de rötar yapma be....20:00 uçağı hala bekliyoruz.....
Rötar yapmazsa olmaz şirketidir.
illa yapacak o rötarı.

Koltuklara oturtup iki saat kadar beklettikten sonra bile, bir damlacık suya para isteyen ulvi şirket.

Ayıptır ayıp!
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

1. Pegasus low cost bir şirkettir. Gördüğüm kadarıyla low cost ne demek bilmiyorsunuz, açıklayayım. Düşük maliyetli havayolu şirketleridir. Yani vaatleri sizi a noktasından b noktasına götürmektir. Biletlerin ucuz olmasını bu şekilde sağlamaktadır. Örnek verecek olursak; x kişisi saw-esb uçuşu yapacak diyelim. Bir sorun olmadığı takdirde 35-40 sürer. Bu süre içerisinde kimse açlıktan susuzluktan ölmez bunu bir kabul edelim. Mantıklı olarak x kişisi yemeyeceği yemeğin ücretini ödemek istemez. Kabin bagajıyla seyahat edecekseniz kullanmayacağınız bagaj hakkının ücretini ödemek isteyeceğinizi de düşünmüyorum. Koltuk aralarının darlığından yakınacaksınız. Düşük maliyetli bir havayolu ne kadar fazla yolcu alırsa kardır. Bunu açıklamıyorum tahmin etmesi zor değil. Eğer yok ben tüm hizmetleri istiyorum derseniz her şey dahil hizmet sunan şirketlere yönelebilirsiniz.

2. Rötarlar. Soruyorum şimdi. Eğer havaalanı kapasitesinden fazla iniş kalkış planı yaparsa havayolu şirketleri ne yapabilir? Son yaklaşmada olan uçağın inmesini beklemeyip kalkmak isterseniz, bir uçak kazası yaşayalım da hayatımıza heyecan gelsin derseniz bilemem tabii. Önceliği flag carrier şirkete verirse -ki bu yaşandı- diğer şirketlerin geç kalkması çok normaldir.

Bu konular daha tartışılır ama genel hatlarıyla bu iki konu bu şekilde.
ryanair gibi firmalara bakınca fiyatları hiç de "low cost şirket" kavramına uymuyor. özellikle indirim ve puan sistemi değiştirdikten sonra biletler fazla düşmüyor.
kampanyalarını takip edin..

gördüğünüz fiyatlara gözleriniz yerinden fırlayacak..

onun dışında eh işte firmasıdır..
2 katına çıktı fiyatlar. turkish airlines le yarışıyor ve her hizmet paralı.

severler öyle işi.
En problemli havayolu şirketidir.
Pegasus, önceden alınmış ve 23 Haziran 2019'u kapsayan biletlerin kesintisiz iade ve iptal edilebileceğini duyurdu.
Ayrıca bu biletlerin karşılığı olan dönüş biletleri de bu kapsama girecek.

Sanıyorum sabancı ailesi de bıktı rte den.
işte bu dedirten ulvi duruştur.

Hak ve adalet konusunda tek doğru vardır.
Aklı selim her insan, kurum ve kuruluş bu doğruyu görmezden gelmeyi itibarına yakıştırmaz.
Evet! Her şey güzel olacak.
Eyyyyy Pegasus haddini bil.

Garip garip bilet iadeleri yapiyor.
mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum. koltuk mesafeleri çok kısa ve bagajlara caz yapmak ek ücret için kılı kırk yarıyorlar. pegasusla uçarken kendimi leblebilerin arasında sıkışan kuru üzüm gibi hissediyorum.
sunexpress ile ayni kalitede oldugunu dusundugum havayolu sirketi. tercih edilecekse en iyisi thy/anadolu jettir.
beni zamanında 300 liraya ukrayna'ya götürüp - getirip hayatımı yaşatmıştır.
uçakta hosteslerin yaptığı çöp toplama işini bile ben yaparım. eğer böyle tatlı fiyatlara uçacaksam.
uçan dolmuş.
Biletten alamadıkları parayı bagajda sokan havayolu şirketi. iç hatlarda 1 saatlik uçuşta yarım bardak kahveyi içmese ölecek hastalığına yakalanmış elitler bok atsa da yine de ucuz. Dış hatlarda pek tercih etmemek lazım ama.
yav kardeşim piyasanın yarısı fiyatına uçak bileti alıp istediğin yere ucuza gidebiliyorsun, o çayı kahveyi içmeyiver, sandviçi de yemeyiver. ha çok istiyorsan, bas parasını thy'den atlasjet'den al git istediğin gibi.
metro turizmin hava yolu versiyonu. ölmek istiyorsanız tek tercihiniz pegasus airlines .
10 numara havayoludur. thy den daha iyidir net.