Dünyadaki dinleri mizahlı bir şekilde eleştiren muhteşem bir Aamir Khan filmi.

Filmde Tanrı'nın dinlerden bağımsız olduğunun mesajı veriliyor.Deizm temalı bir film.
"Taksiler sarı oldukları için trafikte hemen görülüyorlar. Ben de Tanrı beni fark edebilsin diye sarı kask takıyorum."

görsel
"Taksiler sarı oldukları için trafikte hemen görülüyorlar. Ben de Tanrı beni fark edebilsin diye sarı kask takıyorum."

görsel
Kesinlikle izlenmesi gereken bir film..

Birkaç gün evvel,
benim için çok değerli bir insan tarafından izlemem için önerilen bir filmdir..

Bugün izledim ve Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri..

Fazla içeriğe değinmeden, Konu olarak bir uzaylının dünyaya gelmesi ve ardından eve dönüş yolunu kaybetmesiyle gelişen olaylari anlatıyor. .

Benimsediği mizahi yönü oldukça kuvvetli,
Yapılan tespitler de sonuna kadar haklı..
Ve sanırım inançları sömürenler oldukça da hep haklı olacak. .

Kısaca,
Hem düşündüren ,
hem biraz hüzünlendiren ,
hem de gülümseten , kalbinize dokunabilecek bir film..

Uzun zamandır hiç bukadar gülmemiştim..

Özellikle son kısımlarda Gülümserken bir yandan da üzüldüğüm ender filmlerden ..

Değişik duygular yaşattı ama en güzeli de hayat gibi bir film..

izlemelisiniz..
Ohannes derecesinde iyi filmdir. Suan cast yazıları önümde akiyor. Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum.
Dine inanan inanmayan Herkesin izlemesi gereken film. Yasanan olaylara karsi bakis acinizi acayip genisletiyor.
Yapimcisinin deizmi savundugunu gorebileceginiz film.

Filmde dinlerin varligi, dinlerin dogrulugu, din tuccarlarinin soyledikleri vs. Sorgulanirken tanrinin varligi hic sorgulanmamis orasi sacma geldi bana. Aq sorgulayacaksaniz tam sorgulayin
iddia edildiği gibi ateist filmi değil, deist filmdir. herkesin ortak bir dinde buluşması tebliğine gelen bir mesajı vardır.
görsel
çok güzel bir film. günümüz dünyasının ikiyüzlü din tüccarlarına vermiş veriştirmiş. "benim bildiğim iki tanrı var. biri bizi yaratan, öbürü sizin yarattığınız" diyerek bir cümleyle açıklamış herşeyi.

ayrıca film hintçe çekilmiş. beni şaşırtan bir sürü türkçe kelime duymam oldu. hatırladıklarım; umut, çatı, dost
anne tarafım kürt olduğu için kürtçe de biliyorum ve kürtçe kelimeler de duydum. berf ve garm. kar ve sıcak anlamına geliyor ki filmde de aynı anlamda kullandılar. kim kimin kelimelerini aşırmış bilemiyorum tabi.
her aamir khan filmi gibi güzel ve ders veren bir film. bu adamı seviyorum. adam aşmış kendini her konuda. hem yakışıklı hem başarılı ama gerçek hayatta karısı bile çirkinlik abidesi düşün.
edit: yakışıklı erkekleri kapan çirkinler eksilemiş. kusura bakmayın canlarım ben yakışıklı bir birey olarak bu algıyı değiştireceğim. kendi güzelliğimde birini bulacağım. gargameller ile işim olmaz. çirkin fantezim yok. sorry.
aamir khan'ın en çok sevmiş olduğum ve izlemiş olduğum en güzel hint filmlerinden sadece bir tanesi.
izlediğimin en iyisi olan film.
aamir khan ın yine çok başarılı bir oyunculuk sergilediği, dini inançlarımızın yarattığı yanlış algılara vurgu yapan, inceden terminator e de dokundurmuş olan muhteşem filmdir.

yalnız her hint filminde neden ingilizce araya karışır bunu hala çözemedim, bollywood olayı oradan mı geliyor acaba *
" dans eden arabalar ".
Hala izlemediyseniz kesinlikle izleyin.
Bu filmi izleyip müslüman olmamak elde değil.
Çok op
en anlamlı 10 film listesi yapsam, listede adı olacak bir filmdir.
inandığınız tanrının sizin korumanıza ihtiyacı olmadığını ve bu yolla dini kendi çıkarlarınıza alet etmemeniz gerektiğini anlatan film.
peekay ateist filmdir diyen allaha tapmasın lütfen. sizin dinden anladığınızın yanlış olduğunu anlatıyor adam zaten. kendi de müslüman herifin. tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan.

gelmiş burda bana "itiist filmi bi yiii". heh işte tam da senin gibileri eleştiriyor zaten adam.
kesinlikle ateizmi destekleyen film degildir. putlasmis tanrilari elestiren ve bir tek yaratanin oldugunu anlatan bir filmi izleyerek ateizme pay cikaranlar da var. valla bravo ne diyim.. amirr khan müslümanken üstelik.
dünya tarihinde din ve inanç adına yapılmış en iyi filmdir. bir çocuk dahi anlayabilir. sorgulayıp doğruya ulaşmak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

filmin bir yeri var ki can alıcı yeri burası:

--- spoiler ---

“kafam çok karıştı rabbim.
bir şeyleri yanlış yapmış olmalıyım.
bir türlü beni duymuyorsun. sorunlarıma cevap ve r. hiç olmazsa bana bir yol göster.
lütfen!
ellerimi böyle mi yapmalıyım yoksa ayaklarına mı kapanmalıyım? dikkatini çekmek için çan mı çalayım yoksa hoparlör ile mi konuşayım? gita’ya mı, kur’an’a mı yoksa incil’e mi uyayım?
her bir yöneticin farklı şeyler söylüyor. birisi pazartesi oruç tut diyor diğeri salı. birisi güneş doğmadan önce yemek ye diyor, diğeri güneş battıktan sonra. birisi ineğe dua et diyor diğeri onu kurban et. birisi rabbin evine ayakkabı ile giremezsin diyor diğeri ise girebilirsin. birisi diyor sağ diğeri diyor sol. şaştım kaldım aralarında.
durum artık sinir bozucu olmaya başladı. evime gitmek istiyorum sadece. ne dersen yapacağım söz. yeter ki beni evime gönder.
lütfen!
bir şeyler söyle!”

--- spoiler ---
http://dizivefilmgunlugu.....tr/2015/07/peekaypk.html filmin konusunu merak edenler buradan bakabilir^^
- (bkz: Yanlış numara)
-yalan ve elbise sonradan kazanilir-
-sarı kasket-
-baska dunyalarin insani-
-kim yardım eder bana?-

Filmi özetler mi?
Yine aamir khan, yine hayat dersleri. izlenmesi gereken filmler arasında.