bugün

başbakan tayyip erdoğan çok çok önceden de ilker başbuğ hakkındaki görüşlerini belirtmişti.

hatta çok iyi hatırlıyorum sürecin başlarındayken başbuğ'a "terör örgütü mensubu" demenin çok ciddi bir yanlış olduğunu belirtmişti.

demek ki erdoğan'ın paşalarla pekte arası o kadar kötü değil! tabii birkaçı hariç.

sanırım paşaların birer ikişer suçlu damgası yemesi hem dışardan hem içerden bir grubun organizasyonu.
paralel yapı üyelerinden oluşan cemaat unsurları devlet içinde devlet kurarak daha önceden ordudan atılan subay ve astsubayların intikamını paşaları hapse atarak almışlardır.
sayın başbakanımız bu haşhaşilerin açtığı özel üniversite, kolej ve dersaneleri derhal ellerinden almalı ve kamulaştırmalıdır.
doğru önermedir. ilker başbuğ'un ömür boyu hapis almasının sebebi 2009 da cemaate dair milli güvenlik kurulunda verdiği brifingtir. cemaat türkiye'nin en sinsi ve tehlikeli yapılanmasıdır.
bir kiralık katil tutmuş ve bir düşmanınızı öldürtmüşsünüz. daha sonra tetikçi yakalanmış ve sizin kendisini azmettirdiğinizi itiraf etmiş. ve siz de yargıç önünde "ben bu adamı tanımıyorum, cinayeti o işlemiş ama beni de bu işe bulaştırıyor" diye yalanla kendinizi savunmaya kalkışmışsınız.

şimdi, o hakim sormayacak mı size "bu zanlı neden sizi suçluyor ?" diye.

boşuna debelenmeyin, tüm kanıtlar tetikçiyi sizin tuttuğunuzu gösteriyor. o halde tetikçi ile aynı cezayı alacaksınız !
ergenekon davası için: ''ben bu davanın savcısıyım'' diyen bir başbakan'ı bu rezaletin içinden çekip çıkarmaya çalışan yandaşlarının şu günlerde öne sürdükleri akıl-almaz iddiadır.
cemaat bunları yaparken sen neredeydin yarraaam diye sorarlar.
(bkz: ilker başbuğ un erdoğan a teşekkürü)
bi s.ktir g.t demek istediğim önermedir...

akp cemaatin bir dalıydı sadece... beraber yürüdük biz bu yollarda sarkısını her zaman hatırlatıcaz...

sonra akp fazla asi kafatutan parti oldu kendi efendisine... simdi beraber yedikleri boku birbirinin üstüne atıyorlar...

işte bu denli serefsizle ancak bu kadar ilerleyebilirsin cia ancak bu kadar ilerleyebilirsin...
özel yetkili mahkemeleri de zaten cemaat kurdu değil mi? dir.

yazım düzeltimi: mahmeme; mahkeme.
sistemi kuran hükumettir.
fakat sistem dediğimiz tam olarak algoritmik değil.
sisteme dahil kişiler inisiyatif kullanıyorlar.
bu yüzden sadece sistemi tasarlayanı suçlamak doğru değil!
(bkz: çeteye ne istedilerse veren başbakan) *
başbakan, bu iddialara zamanında "ben bu davaların savcısıyım" diyerek güzelce cevap vermiş. başbakanın danışmanı da "türkiye bağırsaklarını temizliyor" demiş.

yani işin özü, acayip yalancı sahtekar pisliklersiniz. ağzınız bile bok kokuyor.
başbakan sadece savcısıydı davanın. ulan arkalarından demediklerini bırakmadı daha ne olsun.
http://www.odatv.com/n.ph...yaziklar-olsun-0603141200

bunu yazan da akp degil cemaat zaten...
aynı bokun mavisi diyeceğim önermedir.
siz işin çalma kısmı ile ilgilenirken onlara bu işi gördürdünüz.

en risksizi buydu çünkü. ileride bunu kullanabilirdiniz.

ah siz ne hırsızsınız siz.
tayyip "ben bu davanın savcısıyım" derken cemaatle arası iyiydi. şimdi kötü olunca mı cemaat kumpas kurdu?

kirli koalisyonunuz ortaya çıktı defolun gidin!
Linkteki haberi okuyunca ve iddia edilen cemaat-abd ilişkisi göz önüne alınınca son derece doğru olan önerme: http://www.ulusalkanal.co...lagi-samsunda-h23622.html
alev topunu da baban gönderdi zaten.
formattan habersiz sözlük tayfasının muhalefet etmesine sebebiyet veren ifşa. doğru olm bunlar. öğrenin ve susun liselisin sen geri zekalı hala konuşuyorsun.
paşaları içeri atan soruşturmanın başında bulunan savcının* cemaat mensubu olmasını, buna binayen başbakanın bu soruşturmalar için bizzat kendi zırhlı aracını bu savcıya teslim ettiğini bilmeyen güruhun tespit sıçmasıdır.

not: akp + cemaat içeri atmıştır. akp ile cemaat çatışınca kendi siyasi rantlarını korumak isteyen akepe nereden oy bulabilirim diye dilenir. bunlardan biride budur. "paşaları cemaat içeri attı biz çıkardık, ona karşı olun bizi destekleyin." propagandası görmemek?
cemaat partisi (cep parti)
güncel Önemli Başlıklar