bugün

(bkz: bonfrit)
leziz ve zararlı. çocuken hep yerdiğim ama şimdi keşke hiç yemeseydim diye düşündüğüm yiyecek.
pazar sabahı olması münasebeti ile midelerdeki yerini bir kez daha keyif ile almış olan gıdadır. ulen şu pazar sabahları ve pattis kızartması da olmasa hep bir eksik olacak içimizde. gelire bakmaksızın sofralardaki yerini her daim alıyor. iyi ki varsın beybiliboy.
Yeryuzundeki en guzel yiyeceklerden biridir. Patatesi ilk kizartan insan su ana kadarki butun sevaplarimi alabilir.
Karnınız fazla açtır, kokusu burnunuza gelir. Çıtır ve sıcacık. Ağzım sulandı.
Ciğerin yanında maydanozla iyi giden bir kızartma türü. Ayıptır söylemesi bugün yedim de.
Ondan sonra "götüm büyüdü".
Uc ogun yerim. Gece bile yerim
Yanında bol domates ve yeni demlenmiş çay.
yemeyeli çook olandır, özlenen.
beyaz peynir ve paşa çayıyla on numara giden, dışının çıtır çıtır olanı daha bir enfes olandır.
bu arada az yağda ve böylece yağı bir daha kullanmaya gerek kalmadan, dolayısıyla daha sağlıklı şekilde kızartmak isteyenlere tavsiyem, minik küp küp doğrayıp az yağda çevirerek kızartmak. fakat uğraştırıcı biliyorum.
Ara ara aşerdiğim yiyecek.
Bağımlılık yapan bir besin.
Yerim seni patitis.
Az yağlı bol tuzlu ve sac ekmeği arasında dürüm içine bol domates ise her öğün yerim.
Demli bir bardak çay bonosu olur.
Koca Fatih sultan Mehmet bunu yemeden öldü. Evet.
Üniveriste okurken nerdeyse her sabah yaptığım menüm . Şuan çok yapamıyorum ve burnumda tüter oldu. Seninle nasıl bu hale geldik sevgili patates.
millat ketçap sıkar, üzerine balık nedir amk. türk aklı işte.
bi yapın da yiyelim. heinz ketçap mayonez hardal benden.
ne sikime eksiliyonuz patates üzerine balık varmı yahu.
bir üniversite öğrencisi olarak kesinlikle karşı çıkıyorum öğrenciler patates kızartmasınlar. 1 şişe sıvı yağ alıyoruz onu da patates için mi kullanıcaz 1 şişe sıvı yağ ne kadar haberiniz var mı sizin parayı sokaktan bulmuyoruz biz.
Çok telaşeli olmayan pratik bir akşam yemeğidir.
Bazen sadece patates kızartmasıdır.Bazen de en çok istenilen şey.Sadece bu örnek bile insanoğlunu ne kadar tutarsız saçma bı yaratık olduğunu ispatlamaya yeter.
Patatesin enn güzel hâlidir. Yanında bir de ketçap mayonez ikilisi.
MUTLAK iKi KEZ KIZARTILMALI.
evde yapılanı bana daha lezzetli geliyor burger king mcdonnalds vs gibi yerler de bayatlamış patatesi tekrar kızartmışlar gibi.
Ev yapımı hatta anne eli değmiş ise efsanedir.
Köfte'nin en afilli kankasıdır.
Pek masum olmasa da çok lezzetlidir beee!
Oh ne güzel baharatlanir da yenir. Allahtan aklıma girdi ne yicem diye dusunuyodum gidip patates alaçam.