bugün

özsüt'ün sahibi yakın olmasa da arkadaşım sayılır. bu bilgi çok önemli değil ama şu sözleri hep aklımdadır:

pastanın neyyyli(!) olduğu çok önemli. hele hele özsütteki turamusuyu pasta zannedip almaya kalkışabilirsiniz.
(bkz: pasta sanatı)
işi profesyonellige dokup, bir dukkan acıp cesit cesit cikolatalarla birlikte yapıp satmak istedigim yiyecek. Birgun yapacagım. ınsan bu kadar mutlu oluyorsa yapmalı da.
akşam çayının destekçisidir. yaş pasta ise kola mecburidir. sarı kolada olur.
ingilizce de makarna demektir.
görsel
Meyveli-si en güzelidir.
Yeni yazar. Hos gelmiş.
Sonunda tekrar bulduğum dost yazar, gerçi bayağı bi uğraştırdı beni ama olsun.*
yetkili bir abiye benzeyen yazar.
kutlamalarda tercih edilen bir tatlıdır. pasta ing.de makarna anlamına gelir.
Ilk okududuğumda bana makarnayı çağrıştırsa da , akabinde gözümün önüne karaorman muz denilen nefis tatlıyı getiriyor.
Bana yazan yazar.
Yemezler güzelim.
Boyle ucuz numaralarla beni tavlayamazsın..
Yediğimde herşeyi unutturan o kakaolu şey.
en başında garip bir ses gelen ve ilk duyduğumuzda ne oluyor diye korktuğumuz, gıcık bir demet akalın şarkısı.
görsel
kurtçuklu, çekirgeli, karabiberli ve pul biberli olanı için: https://www.youtube.com/watch?v=kyrGnfgsoAo
görsel
Ekmek yoksa yenebilecek olan tatlıymış.
Yapması en az yemesi kadar keyifli olan yiyecek.
Evde pasta yaparken kullandığınız meyve şekerlemelerinin dibe çökmesini istemiyorsanız hazırladığınız hamura bir miktar mısır unu ilave edin.
Hazır pasta tabanıyla yapılan yiyecek pasta olmuyor ne yazık ki, Güzel bi pandispanyayla yapmak lazım, Arasına ve üzerine de ganaj veya pasta kreması, Krem şanti değil.
artık yerini maket pasta almıştır. sabah sabah girip aklımda yeni yeni fikirlerin canlanmasına sebep olmuştur. http://www.straforevi.com/urunler/maket-pasta/
Bir önceki akşam doğum günü kutlaması varsa o sabahki kahvaltımdır.

görsel
Günüm aydı efendim.
--spoiler--
*Pasta yaparken katı yağ kullanacaksanız onu rendenin kalın tarafı ile rendelemeyi deneyin. Küçük parçalar haline gelen margarin daha kolay işlenir.
*Pasta, puding ve dondurmayı ince çikolata dilimleriyle süslemek isterseniz çikolatayı dilimlemek için sebze soyucu kullanın.
--spoiler--