bugün

kız dediğin bakımlı olmalı, eli yüzü düzgün olmalı, kir toz içinde kalmamalı diyen bünyeleri tabanları götlerine vura vura kaçırtabilecek cinsten olan kız modelidir.**
(bkz: Külkedisi)
insan çok güzel olmasa da, pahalı kıyafetler giyemese de, üstüne başına çok önem veremese de temizlik şart diyenlerin yanına yaklaşmaması gereken kız tipidir. temizlik gibisi yoktur, ne demişler "temizlik imandandır". pis olanların imansız olduğu gibi bir genelleme yapmıyorum bu arada.*
"temiz erkek"le sorunlu bir beraberliği olabilecek olan kız.
kafasına göre giyinen,sıklıkla çamaşır yıkamayı unutan ve kirlilerini "çok kirli" ve "az kirli" olarak ayıran,çantasında envai çeşit obje bulunduran,"üstümden düşmesin bir kıyafetim olsun yeter" diye düşünebilecek veya arkasından birinin kendisini toplamasına alışmış olan kız modeli. Hippylerle veya gezginlerle yaşamadığı sorunları başkalarıyla yaşamaya günlük hayatında alışmıştır. Aynı zamanda çevresinde aşırı titiz birileri de olabilir *
bi sevgilim olsun onu ak$amlari yikayayim, aklayip paklayayim fantezisine sahip erkeklerin favori tiplemesidir.
genelde bu kizlar sokakta aksama kadar oynayan ve aksam ezanıyla birlikte eve pis sokak kokusu ve pis ayaklariyla gelen kizdir.ha bi de burnunda kurumus sümükler vardir..severim kendisini.*
Kız, erkek olarak ayırmadan söylüyorum, herkes kendine çeki düzen vermeli bunu makyaj giyim kuşam olarak algılamayın. Pasaklı olmak farklı durum..