bugün

üretim amacına bir türlü anlam veremediğim, yünlü,kapkalın,ancak parmakları açıkta bırakan eldiven modelidir.elin en çok üşüyen yeri olan parmaklar açıkta kaldıktan sonra eldiven giymenin ne anlamı varki..şekil yapmak derseniz o eldivenler ayrıdır,yün değildir,incedir,incikli boncukludur,gece kıyafetiyle uyumludur,giyim amacı şık durmasıdır.benim anlam veremediğim kadın-erkek herkesin giydiği parmaklar açık yün eldivenler.aklına nerden geldi derseniz bu sabah komşumuz kapımızı çaldı,(kendisi 55 yaşında)alışverişten gelmiş;

komşu-hayatım anneciğin yok mu?neyse önce sana göstereyim ,neler aldım bir görsen!!bak sen geçenlerde en çok üşüyen yerim ellerim şöyle hem güzel hem sıcak tutacak eldiven arıyorum demiştin ya,
ben-evet Günsel Abla
komşu-kız hem sana hem benim kıza aldım biri siyah diğeri kırmızı hangisini beğenirsen al,giydikçe Günsel Ablanı hatırlarsın
ben-çok sağol ablam hani nerde bulamıyorum?
komşu-al bak burda işte,giy bakayım bir.
ben-ehuehu..çok güzelmiş cidden sağol Günsel abla,hiç üşümez ellerim artık..
komşu-tahmin ettim seveceğini,beyazınıda alayım çok beğendiysen,sana beyazda gider.gerçi devenin düşkünü beyaz giyer kış günü derler ama hahahaha
ben-hönk
eli üşüyüp eldiven takmak isteyen ancak parmaklarını rahatça kullanmak zorunda olanlar içindir. insanlar işi gereği buna ihtiyaç duyabilir. asıl amacı ise soğuktan korumaktan çok başka etkenlerden eli korumaktır. mesela bir inşaat işçisi demir taşırken elleri zarar görmesin diye eldivene ihtiyaç duyar ancak işi gereği parmaklarını rahatça kullanmalıdır. demir döşeme, bağlama gibi. ancak günümüz apaçileri bu eldiveni tarz amaçlı sanmaktadır.
eldivenle mesaj yazma belasını sona erdirdiği için tercihimdir.
Vücut geliştirme sporu yapanlara( (bkz: ben) ****) büyük kolaylık sağlayan eldivenlerdir. ellerinizde nasır, yara, veya iz oluşmasını engellemede yegane yardımcınızdır.
eldivenin daha nasıl bir şekilini çıkarcaklarını bulamadıklarından dolayı demişler bari parmakları keselim bi değişiklik olur ama bana göre tam bir lamerlik.