bugün

çift başlılık ortadan kalkacakmış ya alın size çift başlılık hala yaşayabiliyorlar. allah uzun ömür versin de...
biz yeterki isteyelim hakanlıkla yönetilirken de doğu ve batı idi türkler, asya hun da oldu avrupa hun da kuzey de güney de akkoyunlu da oldu karakoyunlu da kayı boyu da oldu kınık boyu da özellikle türkler doğu ve batı diye çok da güzel yönetti...

bakın yılanlara çift başlı ama ilerleyebiliyorlar.
15 yılda akp başkanlıkla mı yönetti türkiye yi?
bu da akplilere sorumdur.
15 yılda gayri safimh 4 kat arttıysa ülke daha çok teknoloji ve istikrarla karşılaştıysa başkanlıkla mı başardı bunu..?

monarşiyle yönetildiğimiz zamanda bile sadrazam vezirimiz eksik oldu mu?
sultana akıl verecek biri yoksa ha demokrasi olmuş ha monarşi insan kötü yola düşer...
türkler istişare ederek kararlar alırdı, diriliş:ertuğrul izleyen kesim bunu bilir, muhteşem yüzyılda mesela divanı hümayun u çok da iyi anlatmışlardır...

akıl akıldan üstündür çift başlılıkla da bir yere varılır...
3. köprüyü başkan yaptırmadı ya?
ikidir resim yükleyemiyorum sitede ya da netimde bir sorun var sebebini bilmiyorum ama ben en iyisi linkini atıyım.

http://c12.haberself.com/...erself/180/2/238482_m.gif

bu gif i indirin gerçekte böyle yaşayan canlı var ve ayrıca çiftbaşlılık.
Yahu bir kere ülkede hukuk denilen bir şey vardır ve tek bir kişinin egemenliğini kısıtlar.

Bu yeni getirilen sistemde hukuku bloke etmek istiyorlar. Yani diyor ki ulan ülkeyi açık açık bile soysam sen beni yargılayamazsın. Onun için şu kadar milletvekili lazım ki zaten onlarda beni destekliyor.

Bir insan neden yargılanmamak ister?
cumhurbaşkanının halkın seçtiği başbakanı makamından alıp ( kovup ) "düşük profilli" bir başbakan adayı araması ve bulmasından hemen sonra o koltuğa oturtup üstüne dillendirmeye başladığı çift başlılık mevzusunun hala anlaşılamadığı sorunsaldır.

biraz uzun oldu tanım ama ancak anlatılabiliyor böyle. düşün halkın seçtiği başbakanı alıyorsun yerine hitabeti sıfır olan ve izin almadan konuşmayan birisini oturtuyorsun üstüne meclisteki vekiller senin hayır dediğin her şeye hayır diyor hemde fire vermeden ama hala parlamenter sistemden ve çift başlılıktan yakınıyorsun. gerçekten saçma değil mi ?
(bkz: of course) *