3 kisi öğrenci evinde kalıyoruz. Arkadaslarimdan biri bim in tüm urunlerinin fiyatını kuruşu kuruşuna bilir. Adam para manyagi resmen. Hani umut sarikaya nin bir karikatüründe paraya yön veren pezevenk vardir ya bildin mi? Bu kardesimiz tam da o o pezevenk. Ama siz pezevenk demeyin ben derim sadece severim canimdir kendisi.

işte bu adam, evdeyken şekersiz çay içiyorken kafeye falan gittiğimizde çayı 3 poşet sekerle içiyor. Yemegin yanında gelen sosları dibine kadar emiyor. Ayrıca 2li menü hamburger alırken ayri ayrı alıp kuculmesine izin vermiyor.

Ben bundan ötesini görmedim.
görsel
bunun bir modeli de, şehirler arası uzun otobüs yolculuklarında ortaya çıkar. yurdumun hanzoları, otobüs sabaha karşı 3'te-4'te bir mola yerine geldiğinde, çaylar ve kahvaltı şirketten diye, uykusunu bölüp, gidip kahvaltı eder çay içer, salak gibi sabahın 4'ünde... çok gülerim böyle beleşçilere!
Bakkalda soda kapağını açarken kapağı her zaman isterim. Her zamanda şaşırırlar. Ne şaşırıyorsun amk onunda parasini vermedik mi?
o zamanlar evliyim. kaynanam para vermiş spor salonuna. eskı esim ve bu salondalar. bende ugradım noluyor dıye. spor hocası mekık cektırmeye basladı. kaynanam bıraz kılolu ama hay allah cok komık gözümün onune geldı. hoca mekık cektırmeye basladı onlara. kaynanam da para vermıs ya nasıl cekıyor. 1-2-3-4 devamını saymadım. ama para vermese hayatta yapmazdı o hareketlerı. zaten ıkıncı gun gıtmedı tum gun yattı evde. bı daha da ugramadı salona.

cevap mekık olabılır kaynana mekıği * uzay mekiği jhbfdkjchbgfjkh
Yemek yerken para verdik diyip tuzu biberi ketçapı yakışmadığı halde mayonezi hatta sirkeyi bile yemeğe doldurmak.