bugün

garanti bankası bankamatiğidir. eskiden unuturdum şimdi unutmak ne mümkün? kartını almazsan para yok! iyi fikir.
kartı tekrar cüzdana koyanakadar geçen sürede parayı usulca uzatır iş bankası bankamatiği.hep düşünmüşümdür parayı çekip kartı sonra nasıl hızılıca cüzdana koyucam diye çok zaman alıyor çünkü.
yapı kredi bankası bankamatiğidir.
başarılı bir uygulama, dağılabiliriz.
Vakıfbank bankamatiğidir. Sağlıklı bir uygulama. Teşekkür ederiz.
bir ziraat atm si degildir.
sikeyim zitaat atmlerini asil simdi dagilin.
halkbank'ın benimsemediği uygulama.önce para diyorlar kendileri, sonrasında fiş felan ister misin minvalinde sorular... istemiyom lan fiş felan! bedavaya ne verdiniz de fiş ister misin diye soruyosun?

ha bu arada fiş ne lan ?
olması gereken durumdur. parayı alıp gözünün dönmesi ile kartı unutmanın engellenmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır kanımca.
(bkz: Bankamatik) ve (bkz: atm) farklı şeylerdir.
Benim gibi kartı atm de unutanlar için iyi bir uygulama.
ing bank bankamatiğidir. düşüncelidir. turuncudur.
Barclays da once kart sonra makbuz en son para. Iyi bir uygulama.
Yapı Kredi bankamatiğidir. Bu uygulama birkaç yıl önce uygulamaya geçti, atmde unutulan kartlarla ilgil birçok sorun yaşandığı için, peşinizden gelen kişinin hesabınızı boşaltmasın diye mesela.
adam gibi bankamatiktir. diğer türlüsü kişi parayı aldıktan sonra zaten kafası dağılmış halde olur ve tabi ki de kartı oracıkta unutur gider, parayı almıştır çünkü. sonra ise kartı bir daha para çekmesi gerektiğinde kaybettiğini farkeder bu kişi. o an kartının kaybolduğunu anlar ve en son ne zaman onu gördüğünü hatırlamaya çalışır. hatırladığında bankayı arar fakat kartın içindeki para çoktan bitmiştir. işte bunların yaşanmaması için önce kartı veren bankamatik olması gereken bankamatiktir. mesela iş bankası gibi. ama bir de şu var:
(bkz: ziraat bankası)
finansbank yaptığı olaydır . Daha önce kartımız ziraatte unuttumuğumu düşünürsek güzel bir uygulama
sonra bir yirmi otuz saniye parayı sayan bankamatiktirde. amk bi kerede parayı saymadan versene puşt kapitalist demiryığını. artisliğiniz kime. kıracam lan hepinizi.
yapı kredidir. ama yanlış sıralama önce kazığı elimize vermektedir.
AKBANKTA OLMAYAN DÜŞÜNCEDiR.

PARA HER ŞEYDEN ÖNCE GELiYOR DEMEK Ki.
Bizim sokaktaki bankamatik değildir demek ki. Amına koyduğum ne zaman gitsek verdiği tek şey kart . belki de sebep züğürtlük.
unutulan paralardan bir servet kazanan bankaların sahibi olduğu bankamatiklerdir.

sen kartını çekiyorsun, senin hesabından para düşüyor, bankamatikle ilişkin bitiyor. eee bin tane işin var, dalgın olabiliyorsun. yorgun ve önemli bir sorunla uğraşıyor olabilirsin.
kartı alıp basıp gidiyorsun. 1 dakika sonra hatırladığında iş işten geçmiş oluyor.
bir bakıyorsun para geri çekilmiş.

müşteri hizmetlerini ara, bankaya git. hiç hak iddia edemiyorsun.
bir bardak su verirler sana bankada o da belki.
paradan önce kartı veren bankamatiklerdir.
paradan önce kartı vermesinin nedeni vatandaşın parayı görünce kendini kaybetmesiyle kartı makinada bırakıp gitmesidir. ama bazı gerizekalı arkadaşlar kartı görünce kendinde geçiyorlar demek ki. kartı alıp parayı bırakanıda ilk defa duydum.
türk insanının parayla olan imtihanını kaybetmesi durumudur.

parayı gördüğümüz anda kart falan çıkıp gidiyor aklımızdan. dertlerimizin dermanı çıkmıştır o soğuk demirden. elimize alır almaz ısınırız ve borcumuzu ödemeye yada harcamaya uçar gibi gideriz. o dakikadan itibaren kart kimsenin sikinde değildir. nereden mi biliyorum? ben böyle 4 defa kartı unuttum makina da amk. bu uygulamayı görünce benim için yaptılar sandım en başta. sonra baktım herkes yapıyormuş ama arkadaşım yaptı diyormuş.
vakıfbank bankamatiğidir. ziraatte çok kart unutmuştum bu yüzden. parayı veriyo, basıp gidiyorum. kart? kart yok.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar