bugün

en iyi becerdiğim iş. yahudi gibiyim sanırım. mesela bir şey almak istiyorum 2-3 bin lira diyelim. bir ay sonra mutlaka onu alacak bir yol bulurum. henüz öğrenciyim. şu okul bitince iş kurmayı düşünüyorum.
öyle kolay değildir. bu devirde hem yardım edeceksin hem de 1 liranın bile hesabını yapacaksın. açık ve net.

(bkz: bir liranın hesabını yapan insan)
hayatın %50 sini aşan bir çabayla kazanılıyorsa bence kazanılmaması gereken paradır.

edit.
uğrunda gençliğini heba etmektir. kazanırsın da ama harcayamaz yaşa çoktan gelmişsindir. o yüzden kumar gibi kısa sürede para kazanılacak yolları öğrenip köşe olmaya bakın.
(bkz: dan)
yaşayacak bir gelir elde etmek. 
her koşulda para kazanmak mümkündür. zor olan; inandığın değerleri koruyarak ve keyif aldığın şeyleri yaparak onu kazanmaktır.
Çalışanı allah da sever, kul da
insan çalışmasının karşılığını eninde sonunda alacaktır.
Emekler zamanla,
bazen paraya,
Bazen terfi ye,
Ve en önemlisi de,
Bilgi ve donanım a dönüşebilir.

(bkz: sabır her şeyin ilacıdır)
Para kazanmak için sabahın bu saatinde kalktık evet.
c.tesi çalışmaktır.
hayallerimizi gerçekleştirmek için atılan ilk adım.

hayallerimiz var seninle....
yaşamı idame ettirmek için gerekli eylem. bir iş ya da hizmet sunumu sonucu gerçekleşir genellikle.
Köle-leş!-tirir.
yaş 18 e geldiğinde ben ne bok yiyecem diye kaygılanırsınız.
Türkiye'de daha az çalışanın, daha çok çalışandan daha fazla tattığı olaydır.
Çalışmadan olan versiyonu var. Konfüçyüs demiş ki sevdiğiniz bir işi yapın ömür boyu çalışmış olmazsınız.
kolay olanı makbuldür.
yaşamak için bir araç olması gerekirken insanlığın büyük bir çoğunluğu için amaç haline gelmiştir.
geç babam geç...
iş yerinde her bunaldığımda ayrı bir sövüyorum bu lidyalılara.
insanın kıçından ter akar.
kolay kazanılmaz.
Kolay değildir herkes bilir.
Çalışan, emekçi veya kendi işinin sahibi olup geçim kaynağıdır para kazanmak.

Aslında insanlarla uğraşmak
,derdini anlatmak zordur.

Zira verilen görevi yerine getir sorun yok.

Amaaa illaki her iş yerinde bulunan bir orospu çocuğu vardır.
Işte o ve onun gibi kişiler yüzünden çekilmez olur bazen.
Tescilli tesbittir. Bilenleriniz vardır mutlaka.
Ister iş sahibi olun ister çalışan mutlaka bir tezat çıkıyor insanın karşısına.

Elin ekmeği kanlıdır silebilen yer sileneyen yemez. Sözüde
Çok doğrudur çalışma hayatında.
Anasını sikiyim mk parası hayatımızı sikti.
Ne tür iş yaparsanız yapın zor olandır. Stressiz sıkıntısız olmuyor bu işler. Kolay olsaydı keşke.
Ticari zeka gerektirir.
iki ayda 500k kazanarak alasını yaptığım eylem. Kardeşim hiç kusura bakma da ülkede şu ortamda asgari ücretle çalışıyorsan sen açık ara malsın. Buraya bu konuyla ilgili çok sevdiğim citizien kane' filminden bir söz bırakıyorum. "Para kazanmak kolay peki mesele gerçekten para kazanmak mı!?
Edit:entiri yazarların soruları üzerine cevap yazmak farz olduğu için kaleme alınmıştır.
uğruna kölelik yapılmaması gerekir. sırf para lazım diye köpek gibi çalışanlardan dolayı bu ülke bu halde.