bugün

Abartısız güzelligin sahibi çiçek. Papatyalar, huzuru ,masumluğu ve çocuksuluğu cagristiriyor bana.
görsel

Papatya gibisin beyaz ve ince..
"Çiçek olduğunun farkında bile değildir papatya,
O kadar saf…"
papatyanın en sevilesi hali.

görsel
"Bir papatya ne kadar uzağı görebilirse, o kadar yakın kalplerimiz birbirine."

edip cansever
kırların kibirsiz çiçeğidir.

ölmeden kokmayan çiçektir...
birine verdiğinizde "Fikirlerini paylaşıyorum." anlamına gelir.
yemyeşil bir zeminde çok hoş duran sarı kenarları beyaz sade ama bir o kadar göz alıcı çiçektir. haince fal bakılır yahut sapları örülerek kafaya taç yapılır ama, en güzel kullanım şekli sıcak bir bahar gününde sevgiliyle üzerlerinde yuvarlanmak sadece bir tanesini koparıp el yordamıyla saçı arkaya atıp, kulağa yerleştirmektir. sonra belki küçük bir buse, güneşin göz kamaştırması ve burnunuza gelen saf doğa kokusu...
bence baharı getiren en güzel ve en sevdiğim çiçek
tabi aşıklar onları seviyor sevmiyor saçmalığina katmazsa daha çok açacaklar ama üzüyosunuz papatyaları.
teoman'ın harika şarkısı ama bence şarkıyı daha da harika yapan şey özlem tekin'in "auu vauu vauu" şeklinde ki back vokalidir..
çok tatlı ve naif bir çiçek. saflığın sembolü. çok severim.
çıtı pıtı, sevimli bir kıza benzettiğim güzel çiçek. çocukluğumun geçtiği dragos' ta toplar saçımıza taç yapardık. bir de seviyooo sevmiyooo...
Sevimli şirin tipler gibidir. Gösteriş kaygısı yoktur. O sade olduğu için güzeldir.
kızımın bugün öğrendiği ikinci üç heceli kelime.

bi tanede koparmış yerden eve gidene kadar ona bakarak arkada papaya papaya papaya diye ezber kastı. afferin kızıma benim.

görsel
kimisi pahalı orkideler beğenir, kimisi sıradanlığın tavanındaki kırmızı gülü..ah, bir de onların boyalılar çıktı, mavisinden hani! geçiniz efendim.. aslolan papatyadır.. en masum, en zarif, içten, samimi çiçektir papatya. 'çiçeğin samimisi mi olur?'demeyin, olur. ucuzdur, basittir, doğaldır. işte bütün bunlar yüzünden en değerli, en kıymetlisidir.