bugün

Bu zamana kadar sözlük ortamlarında "bilmem ne rezaleti" başlıklarını okuduk durduk. Çoğunda da elle tutulur bir ekşın göremedik. ilk defa bir kurumu (tam anlamıyla) kötüleyen bir entry paylaşacağım sizlerle.

ikidir bu üniversite hakkında dikkatimizi çeken birşey var:

"Torpil."

ikidir arkadaşım yüksek lisans sınavına giriyor. ikidir kendinden başarısız kişi-ler o okula girmeye hak kazanıyor. Şimdi diyeceksiniz ki: "senin arkadaşının daha iyi olduğu ne malum?" Şöyle ki; arkadaşım dokuz eylül eğitim fakültesi müzik öğretmenliğinden hatırı sayılır bir eğitimle ve hatırı sayılır bir ortalama ile mezun olmuştur. Bir çoğuna göre donanımlı ve tecrübeli olduğuna da kalıbımı basarak bu entryi gündeme getiriyorum. Neyse, yazın pau yüksek lisans yetenek sınava girdi. Başarısız olduğu açıklandı. ( kesin gözüyle bakarken.) ve ne tesadüftür ki sınava giren öğrencilerden biri sınav sonuçları açıklandığında instagrama bir fotoğraf attı. Sınav komisyonundan bir hocaya teşekkür niteliğinde de bir not düştü altına... yetenekli miydi? Tartışılır? Ama o hocalardan birinin özel ders verdiği bir öğrencisiydi. Bu torpili göz ardı edip gene girdi arkadaşım. Yanlış hatırlamıyorsam geçen hafta. Dün sonuçlar gelmiş. Gene başarısız... peki bu sefer kim seçilmiş?
Arkadaşımla aynı parçayı çalan pardon çalamayan bir eleman.
Sınava piyanosuz girilmeme şartı varken bu eleman piyanosuz girerek çatır çutur 80 almış. Ve gene ne tesadüftür ki bu arkadaşımız YDS'ye de girmemiş.

Hayır bu kadar bariz torpil neden canısı?

Bilmiyorum sizi rahatsız eder mi ama beni ediyor. Göz göre göre insanların emeklerini hiçe saymak hele ki bunları akademisyen (!) diye taçlandırılan eğitimcilerin (!) yapması.

Bir kez daha bu ülke için umudumu yitirip attım. Başarılı olmanın karşılığı buysa ya da torpilsizlik bunları getiriyorsa biz boşu boşuna oynamayalım. Kendi kumdan kalelerimize girip zengin koca avlayalım.

Daha fazla uzatırdım da şimdi hakarete giren şeyler yazmak istemiyorum.
Teşekkürler Türkiye!