bugün

Böyle böyle delirdik işte.
baba sorunlu olabilir. yoksa insan oğlu öldü diye gülüp eğlenmez.
şehit babaları da kafayı yedi sonunda. allah rahmet eylesin.
alacağı tazminat ve maaş için mi bu sevinç?
Ulan hz muhammed bile oğlu ibrahim öldüğünde ağlamış sen gelmiş dinden vatandan bahsediyorsun. Kimse kusura bakmasın ben böyle Insanların samimiyetine inanmıyorum. Tamam vatan herkes için kutsal gerekirse ölünür ama bu da senin gencecik evladın bir damla gözyaşı dök.
Terörü sevindirmiyor belki bu hisse karşı kendine söz verdi psikolojisini etkiledi belki bilemeyiz ama eleştirmek kimsenin haddine değil vatan sağolsun nasibimizde varsa bizde bu mertebeyle odullendiriliriz benim arkamdan çok göz yaşı dökerler, doğuda askerlik yapmak ister misiniz sorusuna evet batıdan çok isterim dedim annem allah korusun dedi yahu şehitlik nasipse batıda da kaza olur bir şey olur nasip değilse teröristlerin arasında sıkışır kalırsın bir hızır yetişir kurtarır doğu da bizim batı da kuzey de güney de kıbrıs da...
la oynayacaksan oyna

ayıp mayıp ne iş ?

ne yapmaya çalışıyor anlayamadık.
görsel
bide anasının düşünceleri sorulmalı.
acaba eşlik edecek mi?
bu oyuna.
Böyle bir ifadede bulunarak en büyük ayıbı etmişsin, dedirtir. Allah, akıl fikir ve şehit annesine sabır versin. Tamam, teroristleri sevindirme ama kendini de komik duruma düşürme.
ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar..
Haberlerde görüp oldukça şaşırdığım olay.
Ulan ne olursa olsun sen değil misin onu bu yaşına kadar büyüten, askere yollayan. Öyle normal karşıladı ki şaşırmamak elde değil. Ülkemiz için hayırlısı ne diyelim...
mesele! babanın, oğlunun dînen tam anlamıyla şehitlik mertebesine ulaştığına emin olması noktasından ele alırsak merhumun adına sevinç yaşaması gayet doğal zira bir gün bir yerde, bir şekilde hepimiz öleceğiz ve bu ölümlerin hayırlı bir ölüm olması; ölümden sonra cennet ile mükafatlandırılması elbette geride kalan yakınları gerçek anlamda dindar ise sevindirir; zil takıp oynatmasa da..

tabii, devlet statüsündeki şehitlik ile allah makamındaki şehitlik aynı değerde ise...

şehitliğin ölçüleri nedir, ölümlere sebebiyet veren hangi türleri kapsar, hangi durumlarda yaşamı sona eren insanlar şehitlik ve garanti cennet ile müjdelenir bilmiyorum ama madem ki bir gün öyle böyle öleceğiz; bu doğal yollarla yahut cinayetle, kaza ile, sakarlıklarla falan olmaktansa şehitlik mertebesini kazandıracak herhangi bir bićimde olsun isterim şahsen..

geride kalanlar da benim olası cehennem azabı çekmemdense; cennet nimetlerinde sonsuz istifade etmeme sevinecek, mutlu olacaklardır elbette..

naçizane görüşüm bu..

bahse konu babanın da bu doğrultudaki zihniyeti doğru belki ama ifade biçimi, üslubu yanlış bence..
mesele; askerin dînen tam anlamıyla şehitlik mertebesine ulaştığına emin olması noktasından ele alınırsa, merhumun adına sevinç yaşaması gayet doğaldır babanın zira bir gün bir yerde, bir şekilde hepimiz öleceğiz ve bu ölümlerin hayırlı bir ölüm olması; ölümden sonra cennet ile mükafatlandırılması elbette geride kalan yakınları gerçek anlamda dindar ise sevindirir; zil takıp oynatmasa da..

tabii, devlet statüsündeki şehitlik ile allah makamındaki şehitlik aynı değerde ise...

şehitliğin ölçüleri nedir, ölümlere sebebiyet veren hangi türleri kapsar, hangi durumlarda yaşamı sona eren insanlar şehitlik ve garanti cennet ile müjdelenir bilmiyorum ama madem ki bir gün öyle böyle öleceğiz; bu doğal yollarla yahut cinayetle, kaza ile, sakarlıklarla falan olmaktansa şehitlik mertebesini kazandıracak herhangi bir bićimde olsun isterim şahsen..

geride kalanlar da benim olası cehennem azabı çekmemdense; cennet nimetlerinde sonsuz istifade etmeme sevinecek, mutlu olacaklardır elbette..

naçizane görüşüm bu..

bahse konu babanın da bu doğrultudaki zihniyeti doğru belki ama ifade biçimi, üslubu yanlış bence..
savaş anında atm ve market kuyruklarına girenlerin anlayamayacağı beyandır.
Düşmana korku vermiştir.

Biz sokaklarda vatan için eylem yapıyoruz adı altında ülke ekonomisini yerle bir etmeye ve darbeye zemin hazırlamaya çalışan, polis taşlayarak, market yağmalayarak vatan savunmayız. Biz vatanı ölerek savunuruz ve bundan saniye tereddüt etmeyiz.
Vatan için canını vermiş oğluyla gurur duyması güzel birşey.
Ama "Ayıp olmasa güler oynarım" çok abartılı bir cümle ve farklı yerlere çekilebilir.
O zaman bu adamın her şehit haberi duyduğunda gülüp oynuyor olması lazım.
Haksız mıyım?