bugün

kuralı bile yok benimkinin mesela..

kuralı bile yok..

skor yok, puan yok, piyon yok, final yok..

yok oyunu bu benimkisi..

yoktan işler hep..
bir ted dekker romanı. son cümleye kadar sonu anlaşılmayan, güzel bir kitap.
(bkz: oyuncak)
kökeninde keyifli vakit geçirmek yatar. çoğu zaman eğitici nitelikler de içermektedirler.
çeşit çeşittir:
pc oyunları
kağıt oyunları
dans ( halay vs danslara oyun da denmektedir. )
küçükken dışarıda oynanan her türlü oyun
evcilik benzeri oyunlar
oyuncaklı oyunlar
kutu oyunları ( monopoly, kızma birader)
tiyatro oyunları...
oyun haberlerini, oyun incelemelerini ve oyun yorumlarını okuyabileceğiniz harika bir oyun blogu açıldı. http://www.oyunanaliz.com
küçükken oynadığımız oyunlarla beraber, büyüdüğümüzde hile yapmak anlamına getirdiğimiz kelimedir.
çok yakında tv8'i haftaiçi her gün şenlendirecek bir komedi programıdır. epey yakında.

resmi facebook sayfası: http://www.facebook.com/tv8oyun
resmi twitter sayfası: http://twitter.com/#!/oyunprogrami
pelin esmer 'in 11'e 10 kala 'dan önce çektiği belgeseli. dün, odama tıkılıp dvdden izlemek nasip oldu. pişman olmadım, zeka kokan amatör ruh her zaman ilgimi çekmiştir zaten.
kırsaldaki kadınların yaşantıları, kent insanına benzemiyor elbet. orada erkeksi davranışlar, odun toplamalar vs.ler mevcut. bu sosyo kültürel tavır farklılığı sözde kadın-erkek eşitliğine de göndermeler yaparak akıp gidiyor.
pelin esmer'in iyi kotardığı kırsal kadınının halet-i ruhiyesini mükemmel veren bir çalışma oyun!
izlenilmeli.
10 üzerinden 7!
pazartesi'den itibaren başlayacak olan tv8 programı. internet sitesinin adresi de http://tv8oyun.tv olacaktır (henüz olmadı ama eli kulağında).
Cannes Film Festivali'nde en iyi kısa filmler arasında dördüncü olmuştur. senarist ve yönetmen Fatma Gökçe. oyuncular Yeşim Ceren Bozoğlu, mert zaim, Berk Erçer, Merve Sevi, Ayhan Eroğlu ve Okay Dayan.

Kısa filmin 1. kısmı için:
http://www.dailymotion.co...a-film-1-kysym_shortfilms

2. kısım için:
http://www.dailymotion.co...sym_shortfilms#rel-page-1
"bir oyuna rast geldim
her taşı yakup hüznü.."
*
An itibariyle sol frame de Açlık oyunları, taht oyunları, zeka oyunları ve savaş oyunları olarak bulunmaktadır.

ps: flash oyun
gününü bilgisayar ortamın da ile geçiren biri için vazgeçilmez bir zevktir.
köşe yazarı bekir coşkun un 5 ekim 2012 tarihli yazısının başlığı.

--spoiler--
Şöyle oldu:
Türk tarafına düşen bomba patladı.
Ölenler oldu.
Halkta panik başladı.

Bunun üzerine Türkiye de yönetim olağanüstü toplantılarla tepki gösterdi.
Televizyonlar sabaha kadar yayınlarını sürdürdüler.
Askeri birlikler sınıra gönderildi.
iktidar TBMMden tezkere geçirerek Suriye sınırından girdi.

Bunun üzerine salondakiler alkışladılar.
Herkes birbirini kutladı.
" Çok iyi oldu yani " dediler.
Kırmızı suratlı sivil generaller, yapanların elini sıkarak Hakikaten bu kadar mı güzel olur diyerek kutladılar.

Çünkü bu okuduğunuz önceki gün Akçakale de olan değil.

27 Haziran da Brookings te üç düşünce kuruluşunun Pentagon öncülüğünde tasarladıkları savaş oyunu idi.

Aynısı oldu yani.

Demek ki bildiler olacakları!.

*

Bir de utanmadan Türkiyenin egemenlik hakkı diyorsun.

Dün TBMM den geçen tezkere, çok önceden ABD de yazıldı ya.

Hangi egemenlik?.

*

Tetikçi olarak kullanıldığını bilmeyen var mı?.

*

Diyelim ki Özgür Suriye Ordusu’nun komutanı nerede?.

istanbul da.

Ellerine bomba, silah, havan, kurşun veren kim?.

Sen.

Suriyeli isyancılara eğitim kampları açan, donatan, yaralananları getirip düzelten, yediren, giydiren, sırtlarını okşayan, geri gönderen?..

Türkiye.

Öbür yerler gibi, Akçakale nin öte yanındaki bölgeyi isyancılar ele geçirince zil takıp oynayan kimdi?..

Senin bakanın.

Böylece Suriye nin kendi iç meselesinde sokak çatışmalarının içine kadar sızıp savaşın tarafı olan kim peki?..

*

Eee

Top mermisi düşünce niye kızacaksın?.

Oyun öyle.

*

Ama ne yapabiliriz?.

Bu topraklardaki gelişmemiş halkların ortak yazgısıdır bu.

Yaşamları ile oyun oynanır.

Dünyaları oyuncaktır.

Canları alınır.

Çocukları çalınır.

Kanları pazarlanır.

Bir oyunun önemsiz sıradan parçalarıdır onlar.

*

işte, izliyorsunuz oyunu.

Burası tam da orta yeri.

--spoiler--
çocukluğumuzun, çocukluktan erişkinliğe geçtiği süre içinde, insani vasıflarımızı yoğuran, aslında psikolojik derinlikleri bulunan, çocuksu ritellerdir.
--spoiler--
topun sahibi benim, dilediğimi yaparım
benim kadar özgürü yok
extra meşhur ünlü gibi yaşamak arada sıksa da alışıcaz artık
--spoiler--
"Beckett'in sahne ve radyo için yazdığı oyunlardan derlenen "Oyun", özellikle 2. Dünya Savaşı'ndan sonra meydana gelen değişimler, yeni toplumsal yapılanmalar sonucunda, bireyin duyduğu yalnızlık ve çaresizliği yansıtıyor. Oyun, günümüz insanın değişmeyen ve günden güne çoğalan çelişkilerini, yaşamın artan yükünü kaldıramayışlarını yalın ve çarpıcı bir üslupla sahneye taşıyor."

--spoiler--

oyuna bugün gittim.. çıktığımda bu neydi tepkisini verdiğim tek oyundur sanırım.. tiyatroda bazen kötü oyun ya da oyunculukları bile eleştirmemek gerektiğini düşünürüm ama ilk defa bu da sahneye konmaz diye düşündüm.. seyirci için çok zor bir oyun.. 45 dakika tek perde olması tek avantajı.. sürekli tekrarlanan aynı replikler.. oyunculuğa yazık olmuş.. çıktığımda hiç bir tat almadığım tek oyun diyebilirim.. yanımdaki seyirci grubu da sıkıntıdan gülmeye verdiler.. ve sürekli ya bu oyun şundan yüksek puanlı olamaz yorumları ile aynı düşünceleri paylaştığımız bir güruh vardı.. oyun esnasında oyundan çıkan bir grubu da anlamakla birlikte neticede 45 dk. ayıp etmeyin demek de içimden geçmedi değil.. kötüydü olmamış.. yine de gidip beğenene saygılar derim.

--spoiler--
Eski bir michael douglas filmi. Epey de Oscar almış bir şaheser.
Oyun ,görünüşte akla uymaz ama çocuk oyunla akıllanır.
mevlana
bir stephen king romanıdır.
sanat dalıdır. tıpkı film gibi.
bu gece yurtta oynanacaktır. eğlencesi de sabaha çıkacaktır.
insanları ayırdığı için her zaman önemli bir etkendir.
çok güzel bir sapan şarkısı.
trk. game.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar