bugün

oylamak fiilinin emir kipinde olumsuzluk ekiyle çekimlenmiş hali.
örnek: -lütfen eksi oylama...*
info butonu içinde bulunan bir seçenek. Başlık içinde en cok oylanan entryleri görebiliyorsunuz. sözükte oylama muhabetini artıracağını tahmin ediyorum. güzel düşünülmüş bir ayrıntı.
info butonunun içerisindeki ise yarar aparat. artık 30-40 sayfalık gereksiz yorumları okumaktansa ilk 10, ilk 20 en cok oyu alanı okuyorum olay bitiyor. gayet leziz bir buton.
:o şeklinde olanı yarıp geçirir. bilmiyorum neden ama bir entry'ye :o oyu verildi mi nedense gülüyorum lan!*

edit: buna :o vereni tebrik ediyorum saat gece 1.34 ve kahkaha atıyorum sayesinde...*
info butonuna tıklandığında görülebilir. o başlık içinde en çok hangi entryler oylanmışsa onları gösterir. bugünlerde sık kullandığımdır.
sözlükte tamamıyla adaletsiz şekilde uygulanan olaydır. yani konuşmayayım diyorum da, sırf siyasi görüşünüzden dolayı eksiye boğuluyorsunuz. pek sorun değil ama, kendi mallığınız ortaya çıkıyor. en hızlı şekilde üç dakikada okunabilecek, beş paragraflık bir girdi yazıyorum ki girdide görüş yok, baştan aşağı bilgi amaçlı, koyduktan otuz saniye sonra eksiliyorsunuz.

eminim ki belirli bir arkadaş grubu var, beğenilmeyen girdiler numara olarak atılıyor ve bu gruplar tarafından eksileniyor.
o kadar oylama yapmaktan çekinmekteyiz ki başlığına bile dönülüp bakılmamış.

uludağ sözlük için gelişecek ve düzelecek bir durumdur umudunu korumak lazım.
ekşi sözlükte inanılmaz işliyor.

girdiğin entry yi aynı anda son oylananlarda görüyosun.
sözlükte, sadece eksi oy açısından yapıldığını düşünmekteyim. adamların zoruna gittiği birşey olduğunda eksi basması kompleksten kaynaklı da. herkesi bilgilendiren kaliteli bir yorumun oylanmaması neden anlamadım amk?
yüz seksen oyla uludağ sözlükte istatistiklere girebileceğiniz değerlendirme şeysi.
bir entry eksi ya da artı (eh işte oyu ayrı zaten onun bazı kendini bilmezler tarafından sırf istatistiklere girmek için kullanıldığını düşünüyorum.) hiçbir şekilde oy almıyorsa okunmamıştır benim gözümde. bunun kimse için başka türlü olmaması lazım. çünkü okuyorsan oyunu da vereceksin. borçtur bu.
burada "aman karmaymış oylamaymış çok da umurumda" diyen adam bile her girdiği entryden sonra ben butonunu yokluyor. kaç kişi okumuş kaç kişi hak vermiş diye düşünüyor. zaten okunmasını gerçekten önemsemeyen biri neden sözlükte yazsın ki ? alır eline bir defter karalar durur. önemsemiyorum diyorsa yalan söylüyor canını yediğim. siz öyle dediğine bakmayın.
bot değil insan bunlar kimsenin şevkini kırmayın. küstürmeyin. kıyıda köşede kalmış entryleri bulun oylayın. sadece entry girmeyin bir durun canımlarım.
günde kırk entry gireceğinize yüz tane bin tane yazarı sevindirin. sevaptır lan.
meşgale butonunu da görmeyiverin pacmani başka siteden oynarsınız.
(bkz: yapmanız rica olunur)
okuyun o şekilde fikrinizi beyan edin diyeceğim fiil.
Nick altı hoşgeldin yazısına eksi ne oluyor kardeşim. Hoşgelmemiş mi yani. (artıda beklemedim)
uludağ sözlük yazarları tarafından pek önemsenmeyen şey.
uludağ sözlük yazarları tarafından pek önemsenmeyen şey evet hiç önemsenmeyen bir şey ve bence de bu mükemmel bir durum. ben hiç bir yazıyı açıkçası oylamam( istisnalar hariç). bu sözlükte biliyorum ki ve bundan da o kadar eminim ki artı oy almak için özel olarak yazılan şeyler var.bu tersi içinde geçerli. sırf karmam yükselsin diye düşüncelerimi yazmıyacaksam amına korum böyle işin. bunun kadar başka bir yavşaklık yoktur bence.
Şu an itibariyle bir entry'm kesintisiz bir eksi bir artı bir eksi bir artı bir eksi bir artı şeklinde oylanmaktadır. ilginç bir tablo çıkıyor ortaya.*
(bkz: oylama şıkıdım şıkıdım)
an itibaren kafayı yemiştir. iyi ya da kötü gün içindeki ilk oylamam olacak daha, fazla oylama yaptn diyen şeydir. gemiş olsun.
siki tutmuştur. allahını seven üstüme eh işte atsın.
sözlük değerlendirme zımbırtısı.

eksili artılı gider. *
Arti oylarken 10 saniye kurali yok da eksi oylarken niye var arkadasim. Adam zaten iki kelime yazmis birakmis. Begenmedim de ama 10 saniye kuralina takiliyor oyum. Ayip.
Birisini veye birilerini iyi veya kötü şekilde oylamaktır.
eksi vererek desteklediğim olay. oylayın arkadaşlar. evet.
Eskiden daha çok oylama yapılıyordu sanki bakıyorum entrylerime geçmişte yazdıklarımda daha çok oy var. bir şeyler yazıyorum şu an ama iyi mi, kötü mü, mantıklı mı, yanlış mı, bilgi veriyor muyum anlamıyorum.
Fikrini beyan etmenin yoludur.
istatistiklere ve sol framede yazanların oylamalarına dikkat ederseniz hep aynı yazarlara yapılan şeydir. bazen bakıyorsunuz yazar emek vermiş uzun uzun yazmış ama tek bir oy yok, tek bir nickaltı yok. sonra neden bu sözlük kalitesiz vs vs .

farklı insanlara destek olunmazsa burası kendini tekrar eden, dikkat çekmek için trole evrilmiş yazarlarla dolu, üretmeyen biryer olmaktan asla kurtulamayacak.

yazın, çizin, takdir edin, oylayın.

bu da böyle bir tavsiyemdir.